Autor Wątek: Gazowanie hybrydy  (Przeczytany 249661 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline saduss

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #300 dnia: 15-12-2018, 11:09:17 »
Witam ! Przymierzam się do założenia lpg do mojego priusa II. Czy polecicie mi kogoś z Lublina kto zrobi to dobrze ?

Offline kytna

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #301 dnia: 15-12-2018, 11:26:26 »
Adamrogowski.net

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline obione89

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #302 dnia: 15-12-2018, 20:36:03 »

Offline Neo1980

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #303 dnia: 18-12-2018, 14:42:19 »
Dziś przeczytałem taki artykuł co do cykania zaworu ...

Nowinki w instalacji

Instalacje gazowe do hybrydowych Toyot mają przed sobą przyszłość. Wszystko dlatego, że interesują się nimi nie tylko jednostkowi, odrobinę zwariowani klienci, ale także floty i korporacje taksówkarskie.

BRC jest jedną z pierwszych firm, które wprowadziły na polski rynek instalację LPG do wybranych hybrydowych Toyot, a teraz sukcesywnie dopracowuje zwój system.

Najwyraźniejszą zmianą w stosunku do generacji opisywanej rok temu jest wyeliminowanie charakterystycznego cykania elektrozaworu, który włączał i wyłączał gaz w zależności od tego, czy hybryda używała silnika benzynowego, czy elektrycznego. Początkowo producent miał zastosować nowy typ wspomnianego elementu, ale ostatecznie stanęło na poważnych zmianach w sterowniku. Komputer LPG odczytuje z magistrali danych CAN Priusa status jednostki i wie, czy wyłączenie silnika nastąpiło w ramach jazdy hybrydowej, czy też chodzi o zakończenie jazdy. Dzięki temu ciągła praca zaworu odcinającego gaz nie jest potrzebna i temat został rozwiązany.

Sprawą drugą jest bardzo dokładne opracowanie mapy sterownika LPG - dokładnie do konkretnego modelu samochodu, co eliminuje konieczność wykonywania adaptacji.

Zmianie nie uległ natomiast koszt - to wciąż ok. 3500 zł (dokładnie 3550 zł).


Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #304 dnia: 18-12-2018, 15:36:57 »
O to miło, o jaki dokładnie sterownik BRC chodzi?
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Neo1980

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #305 dnia: 18-12-2018, 15:57:15 »
Nie wiem, ale muszę się dowiedzieć bo zamierzam założyć instalacje do swojego priuska ;)

Dzwoniłem do brc i taka instalacja dedykowana do samochodów hybrydowych Sequent 32 OBD.
Koszt całkowity z instalacją to 3650 zł, i tak potwierdził w rozmowie telefonicznej że nic nie cyka ;)
« Ostatnia zmiana: 18-12-2018, 16:27:46 wysłana przez Neo1980 »

Offline ghost2255

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 379
  • Samochód:: Yaris IV
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #306 dnia: 18-12-2018, 17:19:44 »
Cykanie można wyeliminować w każdej instalacji podtrzymując napięcie na cewkach elektrozaworów(które w praktycznie wszystkich sterownikach LPG wysterowane sa jednym kablem-tylko nieliczne wyjątki maja możliwość oddzielnego sterowania elektrozaworem w butli i na reduktorze) za pomocą przekaźnika podtrzymywanego sygnałem stacyjki. żadna magia.

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #307 dnia: 18-12-2018, 20:41:48 »
Właśnie ja mam w P2 instalację BRC Sequent 32 i potwierdzam, że żadnego cykania u mnie nie uświadczysz...

Offline Neo1980

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #308 dnia: 18-12-2018, 21:09:24 »
JOY a jaka cena i czy wszystko tj. cały komplet z brc, jak to się sprawuje ?

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #309 dnia: 18-12-2018, 21:50:38 »
Cena za całość z montażem (wlew pod klapką): 2800 zł. Wszystkie elementy są BRC. Sprawuje się bardzo dobrze, nie czuć żadnej róznicy: benzyna czy gaz. Wybrałem BRC, bo mam pozytywne doświadczenia z instalacjami tej firmy oraz starałem się o legalizację instalacji w Holandii, a tu polskie produkty były bez szans - nie to, że w czymś gorsze, tylko dla Holendrów nieznane. Generalnie BRC Sequent 32 jak najbardziej polecam.

Offline Neo1980

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #310 dnia: 18-12-2018, 23:09:51 »
A gdzie montowane było  ?

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #311 dnia: 19-12-2018, 04:12:55 »
Poznań, zakład nazywa się RODAN GAZ. Montowałem tam instalację LPG do trzech aut po kolei. Są bardzo profesjonalni, dostrojenie instalacji robią w czasie jazdy, a nie w warsztacue, można liczyć na dobry serwis długo po montażu, nie zbywają człowieka, wszystko cierpliwie wytłumaczą, temat gazowania hybryd mają ogarnięty.

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #312 dnia: 19-12-2018, 10:24:34 »
Cykanie można wyeliminować w każdej instalacji podtrzymując napięcie na cewkach elektrozaworów(które w praktycznie wszystkich sterownikach LPG wysterowane sa jednym kablem-tylko nieliczne wyjątki maja możliwość oddzielnego sterowania elektrozaworem w butli i na reduktorze) za pomocą przekaźnika podtrzymywanego sygnałem stacyjki. żadna magia.


Muszę o tym powiedzieć swojemu gazownikowi

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #313 dnia: 19-12-2018, 15:32:55 »
BRC jest jedną z pierwszych firm, które wprowadziły na polski rynek instalację LPG do wybranych hybrydowych Toyot

Czysty marketing. Czym elementy tej instalacji różnią się od elementów do innych silników. Niczym.

Sprawą drugą jest bardzo dokładne opracowanie mapy sterownika LPG - dokładnie do konkretnego modelu samochodu, co eliminuje konieczność wykonywania adaptacji.

A potem będzie znowu, że Toyoty nie lubią gazu.

Każdy silnik jest inny. Strojenie po montażu jest konieczne.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gazowanie hybrydy
« Odpowiedź #314 dnia: 19-12-2018, 21:02:10 »
Poczytałem trochę i BRC pozostawię z daleka (podzespoły są trwałe miałem BRC w poprzednim aucie) głównie z tego względu, że ograniczają wprowadzanie modyfikacji do IP komputera serwisanta, czyli uwiązanie nawet po gwarancji. Do reszty się nie czepiam.

AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..


 

Beesafe.pl