Autor Wątek: Radio do mojej Camry.  (Przeczytany 11421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pierafal

  • Gość
Radio do mojej Camry.
« dnia: 12-03-2005, 09:06:21 »
Mam seryjne radio Toyota A16406 z procesorem Fujitsu LC7232 (8875 4DA1).
Problem polega na tym ze radio nie da sie stroic co 100kHz tylko co 200kHz (sprowadzone razem z samochodem z USA). Czyli moge sluchac RMFu we Wroclawiu 92,9 MHz ale w Katowicach juz nie - 93,0 MHz  :cry:  Lapie tylko te nieparzyste stacje

Na obudowie jest karteczka na ktorej jest napisane :
tuning range: 87,75 to 107,9HHz
Z tego wynika ze powinno sie dac stroic nawet co 50kHz.

Moze ktos sie z tym uporal bez oddawania radia do "mechanika" i chce sie podzielic informacjami jak tego dokonal. Slyszalem ze w niektorych radiach odpowiednia kombinacja przyciskow mozna wywolac ukryte menu i tam poustawiac co trzeba. Slyszalem tez ze moze wystarczyc odpowiednia konfiguracja zworek na plytce, ale niestety  :(  nie dostrzeglem tam zadnych zworek.
« Ostatnia zmiana: 25-02-2008, 18:52:33 wysłana przez SZYMON14 »

RafaÂł

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #1 dnia: 12-03-2005, 11:55:47 »
www.mikar.pl zadzwoń do nich i sie zapytaj

RafaÂł

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #2 dnia: 13-03-2005, 11:46:40 »
Ja u nich przekodowywałem pionka, ale  z togo co wiem kodują inne radia, to zależy od modelu.  Troche masz daleko :)

maniek_camry

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #3 dnia: 14-03-2005, 11:20:49 »
Cytat: pierafal
Mam seryjne radio Toyota A16406 z procesorem Fujitsu LC7232 (8875 4DA1).
Problem polega na tym ze radio nie da sie stroic co 100kHz tylko co 200kHz.
Moze ktos sie z tym uporal bez oddawania radia do "mechanika" i chce sie podzielic informacjami jak tego dokonal..

Niestety nic bez ingerencji w elektronikęz tym nie zrobisz.
Najłatwiej sięz tym uporać kupując jakieś porządne radio - ten model to podstawowe nic :( - moim zdaniem szkoda kasy na przeróbki - zostaw na czas odprzedaży samochodu...

Też chwilowo muszęz takim radiem jeździć :-(

goodbeer

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #4 dnia: 14-03-2005, 11:39:55 »
ja mialem ten sam problem i w mikarze znalezli mi oryginalne radio do Camry europejskiej Panasonica. Wyglada na tyle zabytkowo, ze nie boje sie zostawic samochodu na ulicy (o to mi glownie chodzilao) A dzwiek ma moim zdaniem lepiej niz dobry. Niestety to kaseciak, wiec ciagle mysle o dokupieniu zmieniarki (ale jest problem ze znalezieniem kompatybilnego sprzetu). Jesli nie przeszkadza Ci wyjmowanie radia i noszenia ze soba to faktycznie najlepsza opcja jest kupienie nowego niefabrycznego. A z tym co masz to raczej nic nie zrobisz. Malo ktory model dawal sie przestroic.

Zdrowka zycze

pierafal

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #5 dnia: 14-03-2005, 17:25:39 »
Tak tez myslalem ze chyba musi zostac tak jak jest.

Na szczescie jest do kompletu jeszcze CD wiec jakos przezyje  :-DD

grzechuuu

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #6 dnia: 25-02-2008, 18:09:48 »
wiatm.

ostanio tak narzekam troche na radio w toyce, mam jakiesgos starego Panasonica na kasete, i przymierzam sie na kupno czegos nowego (używanego  :grin:).   Jak wiadomo w Toyocie można zainstalowac radio wieksze poniewaz jest miejsce na takie bardziej kwadratowe....

i moje pytanie :  jakie radia dokladnie mogą tam wejsc...   moze tez jakies z wyswietlaczem LCD  - chodzi mi o to jakie tam mozna zaisnatwolac radia?

PS. moze ktos ma na sprzedaż oryginalne eradio do Toyoty dwupoziomowe (CD+kaseta) - o ile kazde radio takie bedzie pasowac do Camry..

pozdr. :)

Watki scalam -  powód oczywisty.

Szmon14
« Ostatnia zmiana: 25-02-2008, 18:53:41 wysłana przez SZYMON14 »

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #7 dnia: 25-02-2008, 18:12:11 »
jak chcesz mieć klimat, to szukaj fabrycznego radia na CD+MC, wygląda nieziemsko, i równie dobrze gra.

Chyba że chcesz jakąś niebiesko-czerwoną jarzeniówkę, to każde 2DIN wejdzie, bo w takim rozmiarze jest wnęka.

pzdr
3VZ.pl



grzechuuu

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #8 dnia: 25-02-2008, 18:29:32 »
jak chcesz mieć klimat, to szukaj fabrycznego radia na CD+MC, wygląda nieziemsko, i równie dobrze gra.


to z jakąś aluzją?:>   czy serio :)    bo niewiem  :-)  nie miałem jeszcze stycznosci z orygianlnym radiem

Offline sienio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #9 dnia: 25-02-2008, 18:43:07 »
Marcin jak wróżka prawdę Ci powie :-)
Ładnie gra, ale:
1. To jest DECK, więc musisz mieć wzmacniacz aby zaczęło grać.
2. Radia te występowały w wersji amerykańskiej, zatem strojenie występuje nieparzyście (nie złapiesz np. 107.0, tylko 106.9 lub 107.1).
3. Prawdopodobnie masz przerobione kostki na ISO (choć Panasonic robił także dla Toyoty).

P.S. Najlepsze to dwa(!) wejścia antenowe - duże i małe  ;-)

Arek_R

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #10 dnia: 25-02-2008, 18:50:33 »
Widzialem kiedys na allegro radia toyota z nawigacja pasujace do naszych wnek. Super sprawa. Cena bylo cos okolo 2tys wiem ze nie jest to cena radia ale za to masz wszystko dvd, navi, cd itp .

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #11 dnia: 25-02-2008, 20:57:48 »
Marcin jak wróżka prawdę Ci powie :-)
Święta prawda :-)

2. Radia te występowały w wersji amerykańskiej, zatem strojenie występuje nieparzyście (nie złapiesz np. 107.0, tylko 106.9 lub 107.1).

A myslałem ze moje radyjko jest zapsute :wink:

3. Prawdopodobnie masz przerobione kostki na ISO (choć Panasonic robił także dla Toyoty).

Zawsze tez mozna kupic przejsciówke z Toyota na ISO.

pzdr

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #12 dnia: 26-02-2008, 01:19:28 »
Marcin jak wróżka prawdę Ci powie :-)
Ładnie gra, ale:
1. To jest DECK, więc musisz mieć wzmacniacz aby zaczęło grać.
2. Radia te występowały w wersji amerykańskiej, zatem strojenie występuje nieparzyście (nie złapiesz np. 107.0, tylko 106.9 lub 107.1).

Wróżka powie, że takie radyja też były w V6 GX, więc proszę mi tu amerykańców nie imputować.
Deck, nie deck - u mnie kable idą bezpośrednio z radia do głośników, i nic nie przerabiałem, więc wzmacniacz, i DECK to raczej wymysł na US-Market ;)

Żeby nie było, że wróżka wymyśla cuda z kart, proszę bardzo :

 

Rocznik 1994, 3VZ-FE w manualu, 210kkm, białe kombi, EU ( DE ), którym jeździłbym, gdyby nie skóra, i jej stan.


pzdr
3VZ.pl



grzechuuu

  • Gość
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #13 dnia: 26-02-2008, 06:29:02 »
no własnie tez mi sie tak wydawało  ze były w europejskich  a ja mam GX :) ale radia nie mam  hehe

Offline tjedral

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 792
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio do mojej Camry.
« Odpowiedź #14 dnia: 28-02-2008, 17:41:03 »
Na allegro jest podobnie wygladajace tylko, ze od Rav 4 chcą 400 pln (to chyba troche duzo)
Toyota Camry Wagon Custom V6, 3.0, MT
Toyota Camry Sedan V6 GX , 3.0, AT


 

Beesafe.pl