Autor Wątek: Yaris 2005 1.0 3 drzwiowy - Silnik gaśnie po komunikacie err  (Przeczytany 1435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline master2421

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Witam,
mam problem w toyocie yaris. Mianowicie, losowo gaśnie mi silnik. Całe zdarzenie jest zawsze poprzedzone zapaleniem kontroli poduszek oraz sygnalizowane jest komunikatem err na zegarze radia (na konsoli tam gdzie zwykle pojawia się licznik kilometrów jakie przejade na tej ilości paliwa - range.) Po zgaśnięciu zostaje zapalona kontrolka poduszek powietrznych oraz wymieniony komunikat na "zegarze". Nie mogę odpalić silnika dopóki nie zniknie napis err. Szukałem w internecie, najbardziej pasującą przypadłością będzie błąd poduszek pasażera. Co mogę zrobić aby ewentualnie wyelimować ten błąd ? Jak zaobserować że to właśnie poduszka ? Przeczyścić styki ? Dodam że nie chciał bym odwiedzać warsztatu (kupie z allegro ELM327 do diagnostyki). Czy ktoś spotkał się z takim błędem ?
Z góry dziękuje za pomoc.
K.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2005 1.0 3 drzwiowy - Silnik gaśnie po komunikacie err
« Odpowiedź #1 dnia: 25-01-2014, 13:15:59 »
ELM327 nie zdiagnozuje ci poduszek

jedynie silnik i osprzęt
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2005 1.0 3 drzwiowy - Silnik gaśnie po komunikacie err
« Odpowiedź #2 dnia: 25-01-2014, 14:44:57 »
Powiedz jeszcze czy przy komunikacie err silnik kręci czy w ogóle jest kaplica ? napisz czy coś ostatnio robiłeś przy aucie/ czy miałeś jakąś kolizję itp. Możesz mieć zwarcie na złączu poduszki pod fotelem ale równie dobrze to może być błąd któregoś z czujników uderzeniowych albo czujników przy napinaczach pasów

Szkoda kasy na elm-a.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2014, 14:55:24 wysłana przez Mateusz84 »

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Yaris 2005 1.0 3 drzwiowy - Silnik gaśnie po komunikacie err
« Odpowiedź #3 dnia: 25-01-2014, 16:44:18 »
Siema
 podjedź podłączymy pod IT2 i zobaczymy co tam go boli.

Jak już coś to mini mvci bo ELM to badziewie do niczego się nienadające.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline master2421

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Yaris 2005 1.0 3 drzwiowy - Silnik gaśnie po komunikacie err
« Odpowiedź #4 dnia: 25-01-2014, 18:52:04 »
Silnik gaśnie I do momentu znikniecia napisu err nie ma mozliwosci odpalenia. Przy samochodzie nie bylo nic robione ani zadnych innych zdarzen.


 

Beesafe.pl