Autor Wątek: Jakie opony?  (Przeczytany 38548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Topax

  • Gość
Jakie opony?
« dnia: 12-03-2005, 23:37:52 »
Witam Serdecznie!

Mam na imięJacek i jestem nowym i zielonym jak groszek użytkownikiem Yarisa.
W związku z tym mam do bardziej zaawansowanych użytkowników pytanie: jakie polecacie opony do tego autka.W moim świeżym nabytku oponki są już nadgryzione zębem czasu (i nie tylko) i planujęwymienić.
Będęwdzięczny za wasze opinie w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie
Jack

adi

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #1 dnia: 12-03-2005, 23:42:11 »
ja mama keblary...sa dosyc grube i maja smieszne rowki na srodku :D  polecam :wink:

Topax

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #2 dnia: 13-03-2005, 00:02:45 »
Acha... ale chodzi mi o ściślejsze dane liczbowe dotyczące opon polecanych przez was... A przy okazji proszęo pomoc w rozszyfrowaniu danych liczbowych podanych n oponie...

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #3 dnia: 13-03-2005, 00:08:33 »
jakich danych liczbowych?? np takich

175/65/14 ??

175 - to szerokosc w mm
65 - to profil opony w % jest to 65% z szerokosci
14 - to wielkosc felgi w '' calach

o to chodzilo??
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Topax

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #4 dnia: 13-03-2005, 08:08:13 »
Dokładnie o to.Dziękujępięknie za wyjaśnienie i naiszcie proszęjakich konkretnie opon wy uzywacie i ewentualnie co polecacie (producent i w/w dane liczbowe na temat opon)

Dzięki i miłego dnia
Jack

MJ

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #5 dnia: 13-03-2005, 09:18:17 »
Heh... z oponami to jak z olejami - ilu uzytkownikow tyle opinii :)
Co do rozmiaru - masz wersje BASE wiec opony masz mniejsze - 155/80/13. Ma to jedna zalete - opony sa tansze.
www.opony.com.pl -> wejdz tam, ustaw paramtery (pole Producent zostaw na "wybierz"). W ten sposob otrzymasz liste opon dostepnych w danym rozmiarze, ich ceny oraz opinie uzytkownikow.

PS: Nie powiedziales czy interesuja Cie LETNIE czy ZIMOWKI.

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #6 dnia: 13-03-2005, 10:08:59 »
Jeśli chodzi o opony letnie to moja propozycja dla oszczędnych to  Michelin ENERGY E 3B. To bardzo trwala opona, jest dość twarda przez co osiąga bardzo duże przebiegi. Wady: Dość głośna a przy bardzo mokrej nawierzchni nieco mniej stabilna, ale generalnie godna polecenia. Cena 162zł.
Drugim typem jest Nokian NRE. To też niskobudżetowa propozycja, ale bardzo solidna.  Cena 140zł. IMHO Nokian robi bardzo dobre opony zimowe (w końcu to skandynawska firma i w ich klimacie wiedzą czym opona powinna sięcharakteryzować).

O innych oponach nie wypowiem siębo nie używałem ich w Yarisie.
"I love the smell of flames early in the morning..."

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #7 dnia: 13-03-2005, 10:09:23 »
W tej chwili jezdze na oponkach Dayton DW500 ( 175/65/R14 82T  ).
Troche sa glosne na suchej/morkej nawierzchni. Na sniegu OK.
Z Zakopnaego w ta najwieksza sniezyce ( w poniedzialek ) udalo mi sie wrocic  ;)

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #8 dnia: 13-03-2005, 10:21:39 »
Opis oznaczeń na oponach:

175/65 R 14 82 T

175 - szerokość opony w mm.
65 - stosunek wysokości do szerokości opony,
R - radialna konstrukcja podbudowy,
14 - średnica obręczy w calach,
82 - współczynnik nośności,
T - współczynnik prędkości.

Topax

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #9 dnia: 13-03-2005, 13:17:30 »
Panowie - dziękujębardzo za zainteresowanie tematem i za życzliwe i cenne wskazówki.Oczywiscie rozmawiamy o oponach letnich.Nie pamiętam co mam teraz założone ale zejdęna parking, doczytam sięi ewentualnie "oplotkujemy" moje stare ogumienie.
Mój zaufany człowiek-sprzedawca opon poleca opony Goodyear'a. Czy mieliscie kiedyś do czynienia z tą marką? Jesli tak, to co sądzicie o wyrobach tego producenta?

Pozdrawiam
Jack

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #10 dnia: 13-03-2005, 17:01:08 »
Cytat: Topax
Goodyear'a


GT2 takie byly swego czasu fabrycznie montowane w yarisach - czy dobra nie wiem - bo nie mialm z czym jej porownac, no chyab ze z obecna 195 - ale to bez sensu bo to juz zupelnie inna bajka!!

co do firmy, to jest to wiodaca firam oponiarska w europie......
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

vaaks

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #11 dnia: 13-03-2005, 17:54:14 »
Witam. Jeżdżęjuż prawie 4 lata na letnich goodyerach i nie narzekam, dla mnie sa dobre, no może ciut głośne, ale dobrze trzymają sięnawierzchni.
  :-DD  pozdrawiam

electro_jarek

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #12 dnia: 14-03-2005, 10:41:40 »
:aclap Te Goodyear'y montowane fabrycznie są mocno rozsądne. Ale nie wiem czy warto je kupować (co innego jak sięwyjeżdża z salonu)- co prawda są OK (może poza hałasem) ale w tym przedziale cenowym są jednak lepsze...np. Continental Ep...Ale o oponach to można "w koło Macieju..." Pozdrawiam...

Topax

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #13 dnia: 14-03-2005, 13:46:54 »
Oj, prawda.Wybór duży, użytkowników wielu i kazda pliszka swój ogonek chwali  :wink:
Ale na coś trza sie zdecydować... A pogoda powalona równo - albo ślisko albo mokro.
Popatrzęjeszcze w http://www.opony.com.pl/ i cóś wybiorębo kiedyś trzeba.
Dzięki i pozdrawiam

Hicks

  • Gość
Odp: Jakie opony?
« Odpowiedź #14 dnia: 15-03-2005, 13:25:28 »
Cytat: Topax

Mój zaufany człowiek-sprzedawca opon poleca opony Goodyear'a. Czy mieliscie kiedyś do czynienia z tą marką? Jesli tak, to co sądzicie o wyrobach tego producenta?

Pozdrawiam
Jack


Cześć i witamy na pokładzie :)
Moja doświadczenia z GY to już ponad 4 lata. Do Yarisa zdecydowałem sięna GY HydraGrip 185/60R14 założone na alyfelgach 14". Opony te zastąpiły model Ventura które miałem w poprzednim aucie. HydraGripy mają rewelacyjne wyniki na mokrym afalcie - jak to marka GY  8)
Raczej nie są tanie ale albo tanio albo z satysfakcją.
Raczej unikałbym serii GT2 lub GT3 - czyli standardowych zakładanych fabrycznie na Yarisy po FL. GY wycofał sięz produkcji GT2.


 

Beesafe.pl