Autor Wątek: Camry w ogłoszeniach - informacje.  (Przeczytany 254985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #330 dnia: 12-05-2020, 19:12:35 »
ja poszedłbym w 4 generację, chociaż jej tył jest porażką

A co jest przewaga IV nad III? Rocznik?

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #331 dnia: 12-05-2020, 19:30:01 »
ja poszedłbym w 4 generację

Która gnije bardziej niż 3, do której nie ma żadnych reparaturek, części (ot, choćby skraplacz) są praktycznie nieosiągalne, a belkę do niej mam chyba tylko ja i może jeszcze ktoś w Stanach.


Aczkolwiek trochę nie rozumiem kupowania auta z taką mocą żeby jeździć nim w niedziele.

A ja owszem, choć kiedyś też tego nie rozumiałem i miałem mrzonki, żeby cisnąć na codzień wychuchanym V8, podczas gdy teraz dostałbym zawału, gdybym miał zostawić któreś z "wyjściowych" aut na parkingu pod marketem na pastwę ludzi z wózkami czy takich, którzy nie potrafią normalnie otworzyć drzwi w aucie, tylko muszą nimi przywalić w stojące obok. Fajnie się jeździ zabawką, ale na daily za dużo stresu. Musi być coś, w co po prostu wsiadasz i jedziesz, a jak Ci ktoś naciapie jedzeniem czy rozleje colę, to nie obrażasz mu rodzicielki. Tym sposobem jednym kombi zrobiłem 80km za zeszły rok i w sumie nawet się z tego cieszę, bo mimo wszystko miałbym opory wozić tu worki z piaskiem albo koła do wulkanizacji.



Nie chcę za wiele oceniać na podstawie zdjęć, bo w internetach pełno znawców, którzy po trzech zdjęciach wiedzą ilu auto miało właścicieli, i który z nich palił lighty, ale pachnie mi to miną. Nie tyle miną, że będzie kataklizm i po włożeniu 50k dalej będzie gruzem, tylko odnoszę wrażenie, że był tłusty dzwon z prawego przodu, bo rurki od klimy na podłużnicy nie gną się od stania w garażu. Jeśli chciałabyś, żeby było proste i ładne, to trzeba to zrobić od nowa. To tłumaczyłoby kierunek urzeźbiony z europejskiego i kawałka obrysówki, europejskie lampy i ogólnie kiepskie spasowanie przedniej części nadwozia.

Reasumując: bez pełnej diagnostyki nie kupowałbym tego auta. Obowiązkowo wjazd na geometrię i sprawdzenie kątów. Jeśli jest ruszony kielich to ciężko Ci będzie wyrównać KWSZ (choć jest to wykonalne bez ingerencji w blachę). Do tego obejrzeć dobrze podwozie, zobaczyć czy belka się nie zbiodegradowała od stania i dopiero wtedy podejmować decyzję. Wiem, że to jest auto za parę złotych i nie ma co przy nim tańczyć, ale mnie by było szkoda wyłożyć 8k na coś, co nie rokowałoby jako baza pod fajne auto.

ja poszedłbym w 4 generację, chociaż jej tył jest porażką

A co jest przewaga IV nad III? Rocznik?

Rozstaw osi :) I to chyba na tyle.
3VZ.pl



Offline Robsajson

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 457
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #332 dnia: 13-05-2020, 00:31:30 »
Dobry blacharz nie potrzebuje reperaturek ale masz rację. Niestety Camry się kończy na rynku i niedługo zostanie kilka sztuk w Polsce. Myślałem, że z IV generacją jest jednak ciut lepiej, jeśli chodzi o dostępność części.

Offline koyot414

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #333 dnia: 13-05-2020, 12:38:23 »
ja poszedłbym w 4 generację, chociaż jej tył jest porażką 

kwestia gustu, ja właśnie ze względu m.in. na tył wybrałem 4 :) ale z chłodnego, racjonalnego punktu widzenia to zgadzam się z tym, że 3 generacja jest lepszym wyborem, z ww. powodów. Ale gdybym przy niedawnym zakupie pokierował się tylko excelem, to w tej chwili siedziałbym na forum Octavii :D

Offline Sinuspi

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #334 dnia: 14-05-2020, 16:36:39 »
ja poszedłbym w 4 generację, chociaż jej tył jest porażką

kwestia gustu, ja właśnie ze względu m.in. na tył wybrałem 4 :) ale z chłodnego, racjonalnego punktu widzenia to zgadzam się z tym, że 3 generacja jest lepszym wyborem, z ww. powodów. Ale gdybym przy niedawnym zakupie pokierował się tylko excelem, to w tej chwili siedziałbym na forum Octavii :D

Kwestia gustu.
Im opinia o eksploatacji jest ponadprzeciętna o aucie, tym bardzo często zdarzają się egzemplarze umęczone i oflejtuszone do granic wytrzymałości tzn "nie sprzątać, nic nie robić, tylko jeździć aż samo odpadnie a dopiero później kupić tanią używkę i naprawić". Stąd ceny egzemplarzy autek kosztują zenitowo różnie od siebie, choć są podobieństwa bywają tylko w cenach a nie w technicznych walorach pojazdu.
Do Ocetawiusza kupisz z marszu części i zamienniki. Takim poglądem i walorem wygody kierują się osoby które z założenia traktują pojazd jak wiaderko z McDonalda o takiej estetyce i wytrzymałości. 


Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #336 dnia: 20-06-2020, 08:51:30 »
To nie jest Solara tylko Camry Coupe. Wypicowana na sprzedaż, gość nie ma pojęcia o tym aucie a myśli, że zrobi biznes życia.
3VZ.pl



Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3498
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #337 dnia: 20-06-2020, 09:24:31 »
To nie jest Solara tylko Camry Coupe. Wypicowana na sprzedaż, gość nie ma pojęcia o tym aucie a myśli, że zrobi biznes życia.
Chyba jednak wie. Albo czyta to forum i poprawil opis :




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #338 dnia: 20-06-2020, 10:04:16 »
Nie wie. Będę miał chwilę to napiszę coś więcej w temacie.
3VZ.pl



Offline MAREK100

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2057
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #339 dnia: 20-06-2020, 19:55:13 »
 Belka w rozsypce.

Offline Sinuspi

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Jc55555

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3

Offline Sinuspi

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Oleole

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #343 dnia: 15-07-2020, 00:14:28 »
Witam wszystkich na forum :-).
Szukam camry 2007-2011!

Co powiecie na taką sztukę ?
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-camry-toyota-camry-2-4-prywatne-154km-2009r-unikat-automat-104-000km-ID6CFhb2.html

Offline Sinuspi

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Płeć: Mężczyzna


 

Beesafe.pl