Autor Wątek: Camry w ogłoszeniach - informacje.  (Przeczytany 254404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cnyhoo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #285 dnia: 22-04-2019, 19:17:09 »
https://m.olx.pl/oferta/toyota-camry-3-0-v6-1mz-CID5-IDy459s.html


Dzisiaj ogladalem.szkoda calkowita w 1997.przebieg wydaje sie oryginalny, skrzynia szarpie mdz 2-3 biegiem, jest jakas maglownica nieoryginalna zalozona i malowany caly przod, lampy maja wklejone kawalki z europejskiej wersji (przechodzi przegląd) . Nie chca opuscic nawet 1tys. Samochid bylntez kradziony i odzyskany, potem rozbity. Toyota manufacturer recall co znaczy, ze byl powaznie uszkodzony i VIN zostal zgloszony jako niendo odbudowania. Ostatecznie auto nie ma wielkiej rdzy i prowadzi się w granicach normy.

Oddaje swoja 2.2 ojcu i szukam na gwalt dobrej bazy dla siebie v6. Ten wymaga kompletnego odmalowania i troche czyszczenia zanim zrobia sie dziury. Moim zdaniem jest wart 6-7tys.

Czy ktos zna to auto z Was?
« Ostatnia zmiana: 22-04-2019, 19:20:52 wysłana przez Cnyhoo »
Kolejno: 3.0 V6 aut '95; 3.0 V6 aut '06; 3.0 V6 aut '04; obecnie: 2.2 man '95 oraz 2.4 aut '03.

Offline przemyslit

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #286 dnia: 10-05-2019, 19:01:36 »
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-camry-kombi-3-0-v6-lpg-bezwyp-oryg-149tkm-super-stan-bez-rdzy-oplacona-ID6BCYpo.html

Witam, czy ktoś może spotkał się z tym ogłoszeniem? lub lepiej, widział to auto na żywo?
Zastanawiam się nad kupnem i chętnie wysłucham wszystkich za i przeciw  :-)

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #287 dnia: 10-05-2019, 19:22:50 »
Na żywo chyba widział tomjan - pewnie się tu udzieli.

Z moich obserwacji samego ogłoszenia:

Za:

- kombi
- polift
- VZ

Przeciw:

- skóra i ogólne zaszczurzenie wnętrza, lewy fotel ewidentnie poprawiany czy robiony na nowo (siedzisko)

- oryginalność lakieru moooocno dyskusyjna - już na zdjęciach widać, że przednie błotniki odróżniają się od reszty, na moje oko brakuje również ochronnych naklejek na tylnych błotnikach i drzwiach

- przebieg mocno wątpliwy (chyba, że jest konkretna dokumentacja), być może bliski prawdzie, ale - jeśli mnie pamięć nie myli - u handlarza w Berlinie był 20kkm wyższy

- dramatycznie założony gaz (jeśli jest od 4 lat, a sterownik wygląda na 10-letni, to ile auto miało przebiegu w momencie montażu ? )

- VZ (w sensie, że jednocześnie jest to największa wada i zaleta tego auta) z automatem

Neutralne:

- auto jest z lipca 94, a nie z 95 roku, jak pisze handlarz

- zdaje się być w jednym kawałku - to jakiś sukces ;)

- w poprzedniej wersji ogłoszenia była jakaś wzmianka o konserwacji. Pytanie kto i jak ją zrobił. Bo jeśli handlarz, żeby ukryć to, co pod spodem, to będziesz miał naprawdę sporo pracy, a jeśli Niemiec, kiedy auto było jeszcze świeże, to może być sporo wygrane.


Jeśli chcesz mieć jakiś pogląd na to, jak ma (mniej/więcej) wyglądać kombi (lub w ogóle Camry z podobnym przebiegiem), to zapraszam - zajrzysz sobie do któregoś z tych, które u mnie stoją.
3VZ.pl



Offline tomjan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #288 dnia: 11-05-2019, 08:17:37 »
Potwierdzam, oglądałem.

Oprócz tego co już Marcin powiedział to warto wspomnieć
Na plus:
- faktycznie blacha jest dosyć zdrowa (charakterystyczne miejsca gnicia takie jak tylna belka, progi, nadkola tył, wzmocnienia z przodu tam wyglądają na całe i zdrowe) ps. Oglądałem to tylko na klęczkach, bez kanalu
- jeździ, skręca i hamuje
....
- to chyba na tyle ale to jeden z najważniejszych punktów

Na minus:
-silnik - brak płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym (skończył sie? Upg??), Poza tym postrzeliwuje sobie w wydech
- gaz - facet twierdzi że wymienial wtryskiwacze i robił przegląd instalacji.... Tak... Są nowe czerwone valteki
-klima - nie dziala, na stary czynnik
- wnętrze- próbował ratować bo w Berlinie to auto woziło Turasow i europalety na budowe- skóry dość ładne (ale to nadal skóry), przedział bagażowy obszyty materiałem na nowo, plastiki popekane od słońca, mnie zaskoczyła konstrukcja wzmocnienia podłogi bagażnika... Pięknie wyspawana konstrukcja
-lakier - albo raczej lakiery bo tylko dach jest w pierwszym malowaniu, tylne nadkola pryskane przez handlarza łącznie z amorami
- kombinacje jak wklejanie kawałka plastiku w lewą tylna lampę tylko dopełniają obrazu tego auta... Za 13 klocków.

Podsumowując - dosyc dobra baza ze względu na blache, ale 'lalki' 'igly' i innego cacuszka z tego nie będzie. Facet mocno trzyma się ceny i nie zależy mu na sprzedaży. Nie jest to idealny egzemplarz ale taki to ma tylko Marcin.

Decyzja i oglądanie zależy od Ciebie, wiesz czego się spodziewać.

Offline przemyslit

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #289 dnia: 11-05-2019, 09:39:07 »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i opis tego "cuda".  Nie napalałem się zbytnio na zakup i już widzę że nie warto, bo cena jednak jest dość wygórowana, a pracy i pieniędzy do włożenia raczej sporo.
Marcin chętnie bym obejrzał Twoje auta, ale nie wiem czy bym nie zachorował na ich punkcie i chciał od Ciebie koniecznie odkupić  :-)

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #290 dnia: 11-05-2019, 10:27:03 »
Marcin chętnie bym obejrzał Twoje auta, ale nie wiem czy bym nie zachorował na ich punkcie i chciał od Ciebie koniecznie odkupić

Tym się nie przejmuj - nie wszystko złoto, co się świeci. Poza tym nie po to robiłem, żeby teraz sprzedać. Ale jeśli szukasz kombi, to myślę, że wiem, skąd wziąć rokujące.
3VZ.pl



Offline Sławek74

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #291 dnia: 11-05-2019, 16:14:50 »
Na wstępie chciałem się przywitać, bo nie znalazłem tematu dedykowanego do powitań.
Cześć wszystkim  :cool:

Po głowie od jakiegoś czasu chodzi mi myśl o Camry XV30 i znalazłem takie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-camry-salon-polska-2-416v-manual-instalacja-lpg-zobacz-ID6BT7jI.html

Możecie mi powiedzieć co myślicie o aucie z ogłoszenia, może też ktoś osobiście widział lub zna to auto?
Czy w ogłoszeniu jest coś podejrzanego, macie jakieś opinie o tym srzedającym itp.?


Offline Sławek74

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #292 dnia: 14-05-2019, 22:16:41 »
 Ktoś, coś, czy też nie ma na to szans? :roll:   

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #293 dnia: 14-05-2019, 23:38:44 »
Witaj!
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale dosyć obiecująco wygląda, choć to tylko fotki.
Jeśli masz daleko, to mogę obejrzeć to auto, mam tam ok 30km. Niestety temat na sobotę lub bardziej niedzielę.

Offline Sławek74

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #294 dnia: 15-05-2019, 22:12:49 »
Witaj!
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale dosyć obiecująco wygląda, choć to tylko fotki.
Jeśli masz daleko, to mogę obejrzeć to auto, mam tam ok 30km. Niestety temat na sobotę lub bardziej niedzielę.

Po pierwsze bardzo chciałem Ci podziękować za taką ewentualną możliwość pomocy - w dzisiejszych czasach takiej postawy nie można uznać za aksjomat.

Jakoś bardzo daleko nie mam - tak ok.50-60km
Myślałem, że może jakiś user już widział, zna lub ma jakieś spostrzeżenia odnośnie tego samochodu, bądź też ma jakąś opinię o samym sprzedającym.
W Toyocie mi po vin-ie nie powiedzą nic co mają o historii serwisowej samochodu, bo nie jestem jego właścicielem, a nie mam nikogo znajomego w ASO aby sprawdził czy nie było jakiejś wpadki.
U mnie wolnego czasu jest jak na lekarstwo, więc nawet taka pilotażowa weryfikacja ma rację bytu, ale w tym wypadku widzę, że nieudana.
Może sam jakoś wygospodaruję trochę czasu na wyjazd i oględziny (w niedzielę nie pracują), ale będę pamiętał o Tobie.
Jeszcze raz wielkie dzięki.  :good:

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #295 dnia: 15-05-2019, 22:39:17 »
Z tego, co ja tu widzę, to przebieg, owszem, udokumentowany, ale tylko do połowy obecnie deklarowanego.

Fajna wersja, bo to 2.4 z manualem to jedzie prawie jak MZ A/T w tym nadwoziu. Prawie robi oczywiście wielką różnicę, zwłaszcza tam, gdzie się prędkościomierz chyli ku dołowi, ale do przemieszczania się wystarczy.

Duży plus za welur - skóra w Vgen jest gorzej niż dramatyczna - zresztą, jak w każdej Camry.

Wyciągnij od handlarza VIN i podeślij na PW, może coś ruszę.

3VZ.pl



Offline Sławek74

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #296 dnia: 15-05-2019, 23:00:28 »
Wyciągnij od handlarza VIN i podeślij na PW, może coś ruszę.

Dzięki za sugestie.
Poszła PW

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #297 dnia: 16-05-2019, 11:52:22 »
To z grubsza jest tak:

Auto do 2012@169kkm robione w ASO. Żadnego dzwona nie było, klocki, oleje, filtry, żarówki, krzyżak kolumny - tzw. ruski standard.

Sprzęgło (2009), akumulator (2009 czy 10), lany Mobil 0W40.

Co później - jeden buk raczy wiedzieć - trzeba jechać, obadać na miejscu, 3 stówki nalotu to nie jest przebieg na Vgen, jedyne, co do obadania, to ruda, bo to już z tej "lepszej" blachy robione.
3VZ.pl



Offline Sławek74

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #298 dnia: 16-05-2019, 20:14:54 »
Dzięki wielkie za bardzo konkretną odpowiedz.  :good:

A są jakieś newralgiczne miejsca, gdzie ewentualnie ukrywa się ruda w Vgen?

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Camry w ogłoszeniach - informacje.
« Odpowiedź #299 dnia: 16-05-2019, 20:46:32 »
Nie ukrywa się  :grin:

Standardowo końcówki progów, tylne błotniki, dolne ranty drzwi, belka tylnego zawieszenia.
3VZ.pl




 

Beesafe.pl