Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Wymiana rozrządu w silniku 1.0 Yaris II  (Przeczytany 18986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławek D.

• Toyot Leżący
  • *
Wymiana rozrządu w silniku 1.0 Yaris II
« dnia: 15-02-2014, 13:26:27 »
Witam. Czy ktoś z was posiada instrukcje lub mógłby napisać krok po kroku jak wymienić rozrząd w silniki 1.0KR? Szykuje się do wymiany i gdyby to był pasek to bym się nie obawiał, jednak z łańcuchem nie miałem jeszcze do czynienia. Mechanikiem nie jestem ale staram się w aucie robić wszystko sam i mam nadzieje, że rozrząd też bym ogarnął. Troche mi już się czasem obija łańcuch no i wypadałoby po 300tyś coś w tym aucie wymienić :P Wszelkie wskazówki mile widziane :D

Offline Sławek D.

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Wymiana rozrządu w silniku 1.0 Yaris II
« Odpowiedź #1 dnia: 25-02-2014, 11:38:07 »
Chyba nikt jeszcze rozrządu sam nie wymieniał, więc będę wymieniał troche w ciemno i zdam relacje. Natomiast jak myślicie, co przy okazji wymiany rozrządy warto od razu ruszyć? bo to, że przy okazji wymienie olej z filtrem i płyn chłodniczy to oczywiste.
W zestawach rozrządu nie ma fazatora przeważnie, nie trzeba go wymieniać jak jest sprawny?
I druga rzecz, luzy zaworowe, tam podobno nie ma hydrauliki a że trzeba ściągać wałki to chyba też od razu się za to wezmę przy jednej robocie. Tylko czy dostane gdzieś poza aso szklanki czy płytki do tego silnika?
Trzecia rzecz, jak to będę składał, to pokrywa rozrządu na silikonie czy jest tam jakaś fabryczna uszczelka? Bo pokrywe zaworów widze, że mam na silikonie i tak też ją złoże :)
Za wszelkie sugestie z góry dziękuje :D

Offline adii

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #2 dnia: 25-02-2014, 13:10:19 »

wariator vvt-i może być sprawny ale zęby mogą być już zjechane
pokrywa zaworów uszczelka
sprawdz jak się ma pompa wody do tego nowe paski klinowe

Offline markus

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 25-02-2014, 20:41:03 »
Trzecia rzecz, jak to będę składał, to pokrywa rozrządu na silikonie czy jest tam jakaś fabryczna uszczelka? Bo pokrywe zaworów widze, że mam na silikonie i tak też ją złoże 
Pokrywa rozrządu jest uszczelniana masą uszczelniającą Toyoty 08826-00100 lub zamiennika np. LOCTITE 5699. Należy połżyć na pokrywę łańcucha (kryzę) ścieżkę pasty o śr 3mm, i po trzy kręgi pasty wokół otworów w środkowej części pokrywy. Po nałożeniu masy masz trzy minuty na zamontowanie pokrywy.

Offline Sławek D.

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 26-02-2014, 21:57:07 »
Pokrywa rozrządu jest uszczelniana masą uszczelniającą Toyoty 08826-00100 lub zamiennika np. LOCTITE 5699. Należy połżyć na pokrywę łańcucha (kryzę) ścieżkę pasty o śr 3mm, i po trzy kręgi pasty wokół otworów w środkowej części pokrywy. Po nałożeniu masy masz trzy minuty na zamontowanie pokrywy.

Dzięki za tą wskazówkę. To poszukam czegoś takiego, chciałbym wymieniać w marcu rozrząd ale chce sie dobrze doinformować właśnie takimi informacjami :) Pompa wody i pasek są dostępne z zewnątrz i ich wymiana trwa chwile więc tym się przejmować nie musze przy wymianie rozrządu. A z tym wariatorem to chyba faktycznie dopiero zobacze jak otworze :(

Offline markus

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 26-02-2014, 23:16:35 »
Wymiana rozrządu to dosyć zaawansowana operacja, to truizm, ale nawet kolejność i kąt odkręcania śrub pokryw wałków rozrządu jest ważna. Szczerze radzę pożyczyć instrukcję serwisową lub kupić poradnik HAYNESA( tam chyba jest opis demontażu i montażu) - będzie łatwiej i bez działania na ślepo.

Offline Sławek D.

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 17-03-2014, 22:09:45 »
No i rozrząd wymieniony. Sama wymiana to naprawde pikuś, gorzej jest dostać się do tego rozrządu. Trzeba zdemontować pokrywe zaworów i miske olejową. Mnóstwo śrub, poodczepiać czujniki i ogólnie na jakiś czas mam dość majstrowania :P Najgorszą rzeczą jest chyba uszczelnienie, mały błąd i znów wszystko trzeba by rozebrać. Na szczęscie dwa dni jeżdże i nic nie cieknie. Komuś kto nie kopie czasem przy aucie stanowczo odradzam a jeśli ktoś już się podejmie to jak coś służe pomocą:) Po wymianie auto stanowczo ucichło i jeździ jak kiedyś :D

Offline paba

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: 17-03-2014, 22:13:19 »
z zamienników robiłeś? jeśli tak to jakich? myślę, że taka informacja by się tu przydała zainteresowanym
TIIDA '09

Offline Sławek D.

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 17-03-2014, 22:18:35 »
wszystkie te firmy nic mi nie mówiły, więc chciałem kupić ASUMI HASAKI ale sprzedawca mi stanowczo odradził i zaproponował DOCUZI (co oczywiście też mi nic nie mówi:P). No i taki kupiłem - 450zł zestaw bez koła VVT-i ale same zębatki były praktycznie jak nowe za to łańcuch luźny na tyle, ze napinacz już nie dawał rady.

Offline lukator

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 18-03-2014, 23:56:07 »
Ja nie wymieniałem rozrządu co prawda kupiłem Yaris jak miała 109 tyś i sprzedałem przy 153 tyś. I nic się tam nie działo, można było dalej jeździć. Przyszły właściciel pojeździ jeszcze długo bez robienia z rozrządem nic. :-)
Yaris 1.0 2006 --->> Auris 1.4 D4D 2007

Offline seler25

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 14-04-2016, 17:44:40 »
Przymierzam się do uszczelnienia dekla zaworów i do zmiany rozrządu i mam takie pytanie odnośnie uszczelki zaznaczonej na schemacie, jak ona się nazywa , chce ją kupić i wymienić podczas rozkręcania tego wszystkiego ( a może nie trzeba ?) i nie mogę jej znaleźć występującej osobno, w zestawie uszczelek do silnika jest , do ASO jeszcze nie dzwoniłem ale na teilexpress widzę że kosztuje 30 zł.Wie ktoś może gdzie ją można trafić osobno?

Drugie pytanie czy taki zestaw uszczelek jest coś wart -firma Takoma.
http://allegro.pl/zestaw-uszczelek-glowicy-toyota-yaris-1-0i-1szfe-i6084772015.html

Yaris '01 1.0

Offline Sławek D.

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 14-04-2016, 21:09:10 »
To chyba nie ten silnik na schemacie oraz w aukcji. W yaris II jest 1kr trzycylindrowy. Można wymienić co najwyżej uszczelkę pokrywy zaworów i uszczelniacz wału.

Offline seler25

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 14-04-2016, 21:14:41 »
O kurka, to niech mod przeniesie albo wykasuje, pomyliłem się, chodzi mi o Yaris I.

Meizu M2 Note

Yaris '01 1.0

Toyota Klub

« Odpowiedź #12 dnia: 14-04-2016, 21:14:41 »