Autor Wątek: Toyota Touch&Go 2  (Przeczytany 5583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
Toyota Touch&Go 2
« dnia: 20-02-2014, 10:40:45 »
Cześć,
Dawno mnie tu nie było  :cheesy:
Zmieniłem samochód na nową Rav4 wyposażoną w system Toyota Touch&Go 2 i mam z tym systemem mały problem.
Mianowicie jak wrzuce foldery z muzyczką na pendrive czy na płytkę to nie rozróżnia system folderów, wszystko jest jak by w jednym. Próbowałem już różnego formatowania plików (FAT/ FAT32) usunąłem ze wszystkich mp3 ID Tagi itp i ciągle to samo. Miał ktoś może podobny problem?

Offline Sagan07

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Toyota Touch&Go 2
« Odpowiedź #1 dnia: 28-02-2014, 22:19:49 »
Podobno ten system rozróżnia po wszystkim, lecz nie po folderach.

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1699
Odp: Toyota Touch&Go 2
« Odpowiedź #2 dnia: 28-02-2014, 23:01:35 »
Foldery powinny mieć rozszerzenie .mp3 lub .wma (pliki w folderach też)
Podobno.Nie miałem okazji tego przetestować :-)

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Touch&Go 2
« Odpowiedź #3 dnia: 03-03-2014, 14:54:31 »
Dzięki za odpowiedzi, spróbuje z rozszerzeniami folderów. Najdziwniejsze jest to, że odtwarzając piosenkę na wyświetlaczu wyświetla się z jakiego folderu pochodzi utwór, ale folderu zmienić się nie da.
Zanim usunąłem ID3 tagi to faktycznie rozróżniał po wszystkim oprócz folderu.
Przy okazji zmiany kół na letnie poproszę w ASO, żeby się tym zajęli bo nie zbyt logiczne jest to, że starsze odtwarzacze bez problemy rozróżniały foldery na tym samym pendrivie a na najnowszym TT&Go nie było takiej opcji. Nawet w instrukcji obsługi jest napisane jak zmieniać foldery, więc może to jakiś błąd oprogramowania.

Offline zzabot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 321
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Touch&Go 2
« Odpowiedź #4 dnia: 04-03-2014, 10:58:48 »
Foldery nie maja rozszerzen, maja tylko atrybuty (np. ukryty etc). MP3, WMA mozesz sobe napisac w nazwie folderu i ale bedzie to mailo takie samo znaczenie jak kazde inne slowo.

Edycja tagów daje Ci wicej mozliwosci niz lokowanie plików w folderach. Nie wiem czego uzywales, ja polecam darmowy Mp3tag.

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Touch&Go 2
« Odpowiedź #5 dnia: 06-03-2014, 09:38:05 »
Ja tagów nie edytowałem tylko je wszystkie wykasowałem, za pomocą programu podobnego do tego, który podałeś.
Wiem, że foldery nie mają rozszerzeń, ale trzeba było spróbować, nie wiadomo co japończycy wymyślili  :cheesy:
Niestety nie pomogło dalej ten sam problem.
Natomiast jeśli chodzi o szukanie utworów po tagach to oczywiście daje więcej możliwości, ale ta muzyka gra w samochodzie więc trochę uciążliwe jest klikanie na ekranie i szukanie np po wykonawcach czy albumach. Wg instrukcji z kierownicy powinno się dać zmienić folder, a naciskając wskazany przycisk nic się nie dzieje.
Stąd moje pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał i jakie mogą być tego przyczyny.
Na jakimś forum angielskim znalazłem info, że gdy nie ma tagów w plikach to ten problem nie występuję, dlatego usunąłem wszystkie tagi, niestety nie pomogło.

Offline zzabot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 321
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Touch&Go 2
« Odpowiedź #6 dnia: 06-03-2014, 13:59:38 »
Zawsze mozesz plikom z uprzednio przygotowanego folderu dodac tag w polu np. Artist: "Oko", a plikom z drugiego folderu przypisac tag np. "Moja toja" etc.

Zwróc uwage, ze masz do wykorzystania pola które na upartego sie duplikuja: Artist vs Album artist vs Composer. Czesto da sie wyedytowac tak aby nie stracic zadnych potencjalnie cennych informacji o utworze. Masz np. piosenki Kazika i Kultu. W polu Album wpisujesz (albo zostawiasz Kazik i Kult) a w pole Album artist dajesz - "Oko".

Offline Oko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Touch&Go 2
« Odpowiedź #7 dnia: 10-03-2014, 14:19:29 »
Tak zrobię, że po prostu wprowadzę do plików nazwę folderu jako wykonawca i będę miał podzielone pliki wg wykonawców. Niestety nie pomoże to na to co mi najbardziej przeszkadza - brak możliwości przerzucania folderów z poziomu kiery.
Dzięki za odpowiedzi

Offline Wedge

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Toyota Touch&Go 2
« Odpowiedź #8 dnia: 23-06-2018, 00:46:56 »
Polecam lepszy niż mp3tag program tagscanner. Potrafi edytować tagi i covery dodatkowo w plikach m4a kodowanych w AAC-LC.
Niestety Touch 2 nie wyświetli okładek ale można przynajmniej wykorzystać 3 linijki id3 Artist Title i Album aby ładnie wyświetlało, a wpisując i inne linijki Genre Kompozytor itd  można zgrabnie posortować na kilka składanek.


 

Beesafe.pl