Autor Wątek: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe  (Przeczytany 91437 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Robsajson

  • Gość
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #30 dnia: 20-04-2014, 00:43:45 »
Nawet po kilku drinkach widzę, że ta po prawej jest doszorowana  :good:

Offline chybaty

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Mężczyzna
MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #31 dnia: 20-04-2014, 00:43:50 »
Cieżko powiedzieć bo felgi nie były oznaczone czy były z przodu czy z tylu. Ale z tego co widać to akurat ta po lewej stronie, ktora w zakamarkach jest brudniejsza prawdopodobnie była na przodzie, gdzie klocki zrobiły swoje, wzery, rdza...po prawej stronie umyla sie idealnie zwykłym preparatem do silników. Stawiam ze ta wlasnie felga była na tyle :-) ogólnie jak prysnalem ironem na brud, po mniej więcej 10 sekundach zaczął działać :-) następne mycie wykonanam na felgach od Aurisa :-)


Wysłane z mojego iPhone 5s
« Ostatnia zmiana: 20-04-2014, 00:46:28 wysłana przez chybaty »
Diesel engine is not a crime..

Offline chybaty

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #32 dnia: 20-04-2014, 00:45:05 »
A co wy jeszcze nie śpicie :-) ? Bo ja to w pracy :-)


Wysłane z mojego iPhone 5s
Diesel engine is not a crime..

Robsajson

  • Gość
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #33 dnia: 20-04-2014, 00:49:55 »
A co wy jeszcze nie śpicie :-) ? Bo ja to w pracy :-)


Wysłane z mojego iPhone 5s
Samo się nie wypije  :cheesy:
A tak na poważnie to płyn do mycia silnika jest bardziej żrący i może dlatego jest lepszy efekt.

Offline Nika

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1838
  • Płeć: Kobieta
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #34 dnia: 20-04-2014, 00:51:19 »
Trzeba było jeszcze "po ptokach" prysnąć tym preparatem do silników na felgę po lewej dla pewności... albo spryskać obydwoma preparatami tylko przednie, wtedy test byłby "sprawiedliwy".
Pokusiłabym się jeszcze wpaść do tych felg z moim domowym preparatem do czyszczenia piekarnika. Może zawstydziłby IronX?
P.S. dopijam Urquella i zaraz zmykam do łóżka. Nie śpię, bo mogę  :good:
Żyj i daj żyć innym.

Offline chybaty

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #35 dnia: 20-04-2014, 06:45:46 »
Tak jak napisałem wyżej, następny test bedzie na moich felgach :-) wtedy porównam...Nika zapraszam do mnie z tym płynem do pieca :-)


Wysłane z mojego iPhone 5s
Diesel engine is not a crime..

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #36 dnia: 27-04-2014, 22:53:40 »
Witam,
czy fachowcy z MX Nowicki mogliby mi udzielić informacji, czy ten produkt -> http://www.pielegnowacauto.pl/poorboy-s-world-white-diamond-show-glaze-118ml.html będzie odpowiedni do nałożenia na biały lakier PO Ironx'ie, myciu i glince, a PRZED nałożeniem wosku Finish Kare? Jeśli tak, to będę wdzięczna za doradzenie jaki aplikator z Państwa sklepu do tego wybrać :)

Offline Nika

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1838
  • Płeć: Kobieta
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #37 dnia: 27-04-2014, 22:55:58 »
Pati, pisz do nich na maila, rzadko odwiedzają forum.
Żyj i daj żyć innym.

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #38 dnia: 27-04-2014, 23:08:13 »
Tak też uczyniłam :)

Offline mx_nowicki

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 18
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #39 dnia: 09-02-2015, 23:41:44 »
Troszeczkę nowości pojawiło się w ostatnim czasie :)

Brayt - od kilku miesięcy mocno polecaliśmy futra tej firmy. W końcu doczekaliśmy się wersji 80mm. Oprócz tego talerz mocujący 50mm, 125mm miękki, oraz Clay Pad zastępujący glinkę w rewelacyjnej cenie 49,99zł!!! http://www.pielegnowacauto.pl/producent/brayt/
Vasco - świetny preparat do usuwania smoły i prewashu. Ma konsystencję żelu, dzięki czemu możemy zostawić go nawet na 30minut!!! Ostatnio robiliśmy nim nadkola i pięknie rozpuściło smołę i inne zanieczyszczenia. Zwykły tar remover (nawet prickbort) potrafią odparować lub spłynąć zanim wszystko rozpuszczą. Naprawdę polecamy spróbować, tym bardziej że jest w tej chwili na promocji ;) http://www.pielegnowacauto.pl/vasco-prewash-tixotrop-1l.html
Ipuro - zapachy wczepiane w nawiew. Naprawdę rewelacyjne zapachy, inne niż zazwyczaj spotykamy ;) http://www.pielegnowacauto.pl/producent/ipuro/


Offline mx_nowicki

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 18
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #40 dnia: 12-02-2015, 16:08:41 »
Nowości od Shiny Garage dojechały :D Oprócz świetnego quick detailera do wnętrza Vanilla Touch (mieliśmy okazję testować już miesiąc temu), pojawił się długo oczekiwany wosk Beads Carnauba Wax http://www.pielegnowacauto.pl/shiny-garage-beads-carnauba-wax-100ml.html Z okazji premiery, do końca dnia -10% na wosk :)


manitou:)

  • Gość
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #41 dnia: 12-02-2015, 19:12:32 »
Wybaczcie pytanie, ale jak to jest z promocjami w Waszym sklepie skoro wszystko co zamierzałem zakupić w Państwa sklepie dostałem taniej bez zniżek w zwykłym sklepie dla lakierników? Pytanie może z tych niewygodnych, ale taka moja natura, że zawsze bardzo dokładnie przyglądam się cenom i wszelakim promocjom.

Offline mx_nowicki

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 18
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #42 dnia: 14-02-2015, 11:51:49 »
manitou o które produkty dokładnie chodzi? Niektóre marki mogą być z tych bardziej lakierniczych. W sklepie lakierniczym wiadomo że takie produkty mogą rotować bardziej, a co za tym idzie mają lepsze ceny zakupu, a więc mogą sobie pozwolić na obniżenie cen detalicznych. Nie wydaje mi się jednak żeby woski, czy produkty typowo detailingowe były w takim sklepie tańsze, o ile w ogóle są dostępne ;)

Przy okazji zapraszamy dzisiaj do odwiedzin naszego fanpage'a https://www.facebook.com/pielegnowacauto na którym poznacie szczegóły walentynkowych konkursów ;)

manitou:)

  • Gość
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #43 dnia: 17-02-2015, 11:21:10 »
Kupiliśmy auto z zaniedbanym lakierem, rysy po myjniach itp. Szukałem produktów do polerowania czyli posty polerskie 3M, gąbki o odpowiedniej twardości, taśmy maskujące, ściereczki, papier ścierny czyli wszystko, co potrzeba do przywrócenia gładkości lakieru. W detaling powiem uczciwie nie bawimy się, bo auto jest do codziennego urzytku a nie do lansowania się pod ogólniakiem :)  Oczywiście nie mam nic do takich zabiegów i produktów jeśli jest zapotrzebowanie.

Offline mx_nowicki

  • Moderator
  • Toyot Leżący
  • ******
  • Wiadomości: 18
Odp: MX Nowicki www.pielegnowacauto.pl Kosmetyki samochodowe
« Odpowiedź #44 dnia: 17-02-2015, 16:58:11 »
OK. Trochę mało precyzyjna odpowiedź ponieważ gąbki można kupić za 15zł, albo za 45zł. Ściereczki (rozumiem że chodzi o mikrofibry) można kupić jakieś śmietniki które nadają się tylko do wnętrza za 3-4zł, a jak chcemy coś lepszego do lakieru to płacimy 10-14zł, a nawet 40zł. I tak jest ze wszystkim. Możemy wejść na temat kawy, herbaty, zegarków i w każdej dziedzinie jest podobnie :)

Jeżeli chodzi o detailing to nikt nie robi tego dla lansu. Jeden lubi wędkarstwo, a inny wolą spędzić weekend przy aucie i czują się lepiej jeżeli widzą że ich samochód wygląda dobrze. Oprócz efektów wizualnych przekłada się to również na łatwiejsze utrzymanie auta w czystości.

BTW. Gratulacje dla Pana z mieszalni który od razu polecił papier ścierny. Tak naprawę po takie rzeczy łapiemy w ostateczności i da się zrobić bardzo dużo bez ich użycia. Wypolerowanie zmatowienia po papierze nie jest takie proste (jeżeli chcemy zrobić to dobrze), a często możemy zrobić kuku i skończymy ostatecznie w lakierni :/


 

Beesafe.pl