Autor Wątek: Yaris III montaż tempomatu  (Przeczytany 36531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nepliget

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #45 dnia: 02-05-2018, 13:56:41 »
Naprawdę, nikt, nic nie wie? :)

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka


Offline lukisp2

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #46 dnia: 30-06-2018, 09:36:03 »
Ja nie chce być wyznacznikiem, więc nie sugeruj się moją wypowiedzią jako wyrocznią. W każdym razie próbowałem założyć tempomat do swojego Yarisa III 2015 1,0 69 KM i u mnie nie trybi. Manetkę zamontowałem i włożyłem kostkę i nic dźwigienka nie działa

Offline nepliget

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #47 dnia: 01-07-2018, 19:59:30 »
Ok. Dziękuję za info. W takim razie odpuszczę sobie zakup dźwigni.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka


Offline iNQ

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #48 dnia: 08-10-2018, 11:25:06 »
Witam,
Instalował ktoś tempomat do wersji 1,33 (III generacja) z roku 2012 ? . Full opcja bez nawigacji i czujników ciśnienia w kołach.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #49 dnia: 08-10-2018, 12:47:25 »
Tak.

Offline iNQ

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #50 dnia: 08-10-2018, 14:56:06 »
Tak.

Działa bez problemu? Wystarczy tylko odłączyć poduche wpiąć kabel i wszystko śmiga?

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #51 dnia: 08-10-2018, 17:47:24 »
Jak sa kable to tak.

Offline Toma

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #52 dnia: 22-11-2018, 08:19:53 »
Ja nie chce być wyznacznikiem, więc nie sugeruj się moją wypowiedzią jako wyrocznią. W każdym razie próbowałem założyć tempomat do swojego Yarisa III 2015 1,0 69 KM i u mnie nie trybi. Manetkę zamontowałem i włożyłem kostkę i nic dźwigienka nie działa

Hmm, Toyota ma dziwną politykę. W starszych modelach wszystko fajnie działa, a im nowszy tym gorsze rozwiązania. Ja mam III 2013, czyli przed liftem, też 1.0 i manetka działa. Zresztą, po kupnie samochodu zaciekawiły mnie wolne złącza za panelem klimatyzacji, poszedłem tym tropem i okazuje się, że mam dużo wolnych gniazdek. Nawet w klapie mam złącze to kamery cofania.
Tu akurat fajnie, że Toyota nie kombinuje i wrzuca pewnie do wszystkich tą samą (pełną) instalację, a potem tylko w zależności od wyposażenia dokłada dane urządzenie.

A wracając do tempomatu, to próbujcie, bo działa.

Offline ezaq

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #53 dnia: 17-03-2019, 14:33:10 »
Toyota Yaris III Active 1.33 po lifcie, data produkcji 2014-09. Po dołożeniu manetki (3 min. roboty) tempomat działa bez problemów. Na allegro zakupiłem oryginalną kierownicę z manetką i ją przełożyłem. Przynajmniej mam pewność, że oryginał ;-)
« Ostatnia zmiana: 17-03-2019, 14:35:08 wysłana przez ezaq »

Offline obik98

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #54 dnia: 26-06-2019, 23:30:22 »
Ja nie chce być wyznacznikiem, więc nie sugeruj się moją wypowiedzią jako wyrocznią. W każdym razie próbowałem założyć tempomat do swojego Yarisa III 2015 1,0 69 KM i u mnie nie trybi. Manetkę zamontowałem i włożyłem kostkę i nic dźwigienka nie działa

Hmm, Toyota ma dziwną politykę. W starszych modelach wszystko fajnie działa, a im nowszy tym gorsze rozwiązania. Ja mam III 2013, czyli przed liftem, też 1.0 i manetka działa. Zresztą, po kupnie samochodu zaciekawiły mnie wolne złącza za panelem klimatyzacji, poszedłem tym tropem i okazuje się, że mam dużo wolnych gniazdek. Nawet w klapie mam złącze to kamery cofania.
Tu akurat fajnie, że Toyota nie kombinuje i wrzuca pewnie do wszystkich tą samą (pełną) instalację, a potem tylko w zależności od wyposażenia dokłada dane urządzenie.

A wracając do tempomatu, to próbujcie, bo działa.

Ja kupiłem na allegro kierownice z tempomatem i przełożyłem do swojego. U mnie niestety nie działa i pytanie czy ja coś źle zrobiłem? Czy to wystarczy podłączyć ten jeden kabelek i już powinno samo działać czy to też trzeba jakoś zaprogramować? Ja mam Yarisa III 2013 1.0 A może część wadliwa...

Offline seegreg

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #55 dnia: 24-10-2019, 12:21:12 »
D4D P13 2011 - nie działa. Mało tego. Po podświetleniu latarką deski rozdzielczej nie widzę także kontrolek od tempomatu. Możliwe to, żeby Toyota stosowała różne deski rozdzielcze do tego samego modelu auta? Przecież to rozrzutność  :-)

Offline wladyslaw.ha

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris IV Hybrid
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #56 dnia: 09-12-2019, 17:57:34 »
Witam. Mam Yariskę Hybrydę ze sierpnia 2015 roku. Czy zadziała u mnie manetka tempomatu? Czy ktoś już ten model podpinał?

Offline Pitsolu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #57 dnia: 10-12-2019, 18:52:56 »
Witam

Pozwole sobie za zebranie kilku zmiennych

Yaris 3 1.0 to silnik 1KR-fe czy ma ktoś schemat wiązki silnika lub czy ktoś umie czytać schematy i by pomogł

Czy ktoś wymienial  czujnik dzwigni sprzegła i chamulca

W różnych filmach na yotubie jest brak kabla sygnałowego i masy o ile masa prosta sprawa o tyle sygnał z ktorego powinień iść komputera wtyczki i pinu.

W aucie mam dwa kompy i według filmów z nich ciagną sygnał jeden komp jest pod kierownica za schowkiem od strony dzwi a drugi komp jest w komoże silnika za rozżądem.

Podpowiedzi linki mile widziane
 

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #58 dnia: 10-12-2019, 18:54:24 »
.
Witam. Mam Yariskę Hybrydę ze sierpnia 2015 roku. Czy zadziała u mnie manetka tempomatu? Czy ktoś już ten model podpinał?
Zadziała.

Offline wladyslaw.ha

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris IV Hybrid
Odp: Yaris III montaż tempomatu
« Odpowiedź #59 dnia: 10-12-2019, 18:58:12 »
.
Witam. Mam Yariskę Hybrydę ze sierpnia 2015 roku. Czy zadziała u mnie manetka tempomatu? Czy ktoś już ten model podpinał?
Zadziała.

Dzięki w czwartek ma przyjść w piątek będę próbował :-)


 

Beesafe.pl