Autor Wątek: Przeglądy a 12-letnia gwarancja na perforację  (Przeczytany 4506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Przeglądy a 12-letnia gwarancja na perforację
« dnia: 04-04-2014, 19:00:50 »
Podpytałem TMP o kwestię ww. gwarancji, wszak mało kto jeździ przez 12 lat wymieniać olej do ASO. :cool:
Odpowiedzi udzielono mi dwóch: wpierw ustnej, że co rok lub 15 tys. km, ale jak poprosiłem na piśmie to przyszła informacja pisemna, że co 2 lata lub 30 tys. km - trzeba udać się na przegląd stanu nadwozia do aso płatny jakieś niewielkie pieniądze w zależności od aso.
Jak to nie będzie kosztować jakichś chorych pieniędzy, to zamierzam jeździć.  :grin:

Offline MARECKI1981

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Przeglądy a 12-letnia gwarancja na perforację
« Odpowiedź #1 dnia: 04-04-2014, 21:13:42 »
Widziałem zarysowane verso do blachy, po kilku dniach już był rdzawy nalot. Więc każdy nie zabezpieczony głębszy odprysk równa się rdza. Więc myślę że warto się fatygować do ASO na przegląd.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Przeglądy a 12-letnia gwarancja na perforację
« Odpowiedź #2 dnia: 04-04-2014, 21:24:58 »
Na pewno warto się fatygować - stąd napisałem o tym ważnym info, bo w książce gwarancyjnej ani słowa w temacie.
Z drugiej strony nie chodzi o ten nalot, bo i nowe stojące na placu Verso mają pod maską na podłużnicach delikatny już nalot rdzy.
Chodzi o rdzewienie "od środka", jak to miało i ma miejsce np. w niektórych Fordach, gdzie widok rdzy to ostatni już etap, który właściciel widzi, bo purchle pod lakierem początkowo są przez nieświadomych klientów interpretowane np. jako spawy czy inne zamalowane powierzchnie. A to rdza pod lakierem, dopiero jak "bąbel" pęka, to widać rdzę. Ale wtedy na cokolwiek z reguły jest już za późno.
Natomiast zarysowane do blachy każde auto będzie rdzewieć.

Offline moloo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Przeglądy a 12-letnia gwarancja na perforację
« Odpowiedź #3 dnia: 13-08-2019, 10:19:00 »
Witajcie,
Właśnie podczas ostatniego przeglądu rejestracyjnego diagnosta mi powiedział, że fajne autko, ale zaczyna "czerwinieć" od spodu. Okazało się, że faktycznie zabiera się za nią rdza od tyłu w kierunku przodu - podwozie. Nie znam się na tym czy to jest tego roczna rzecz, ale nikt wcześniej mi o tym nie mówił - ani przy poprzednim badaniu ani podczas przeglądów.
Rozumiem, że z gwarancji raczej skorzystać nie mogę - auto z lipca 2009 - zwłaszcza, że już dawno w ASO nie robiłem przeglądów, ale co z tym zrobić ???
Ktoś miał taki przypadek - ktoś tam powiedział, żeby zostawić i pojeżdżę na tym, ale szkoda mi auta i w sumie bym to jakoś zabezpieczył .
Co Wy na to ?


 

Beesafe.pl