Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Demontaż radia Corolla Verso 2005  (Przeczytany 5710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dan-tom

• Toyot Leżący
  • *
Demontaż radia Corolla Verso 2005
« dnia: 07-04-2014, 13:49:01 »
Witam.

Mam pytanie, czy ktoś zajmował się już demontażem radia CD z tej Corollki?
Chciałbym dowiedzieć się jak zdemontować to radio nie uszkadzając samochodu :)

I nasuwa się tu moje drugie pytanie, czy istnieje wymiana tego radia na inne, przede wszystkim odtwarzające pliki mp3 z płyt, a jeszcze lepiej by było gdyby można było zamienić je na takie radio, które odtwarza pliki z karty SD lub USB o ile to w ogóle możliwe.

Może ktoś wie gdzie mogę zakupić radyjko do tego autka z możliwością odtwarzania mp3?

Jeżeli mi się uda to kolejnym krokiem będzie wymiana głośników :)

Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.
Pozdrawiam
dan-tom

Offline marekw

• Toyot Chodzacy

Offline mechu

• Toyot Spamer
    • Nawigacje Alarmy CB.
Odp: Demontaż radia Corolla Verso 2005
« Odpowiedź #2 dnia: 09-04-2014, 19:10:42 »
mozesz zamontowac np zestaw parrota serii MKI.
masz wyedy i mozliwosc sluchania mp3 jak i zestaw glosnomowiacy.

Offline Darek Toyota

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #3 dnia: 09-04-2014, 19:45:21 »
Radio poliftowe odtwarza wma, mp3 z płyt. Ma te same kostki jak przedliftowe, wszystko pasuje. Można też dokupić emulator zmieniarki pasujący do Twojego radia. Odtwarza pliki z karty SD lub pendrajwa. podłącza się go do wolnego złącza w radiu. (złącze 2x6 pin). Koszt emulatora na allegro ok.300zł.

Offline encart

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #4 dnia: 27-02-2016, 16:01:31 »
Z racji tego, że to mój pierwszy post , to cześć wszystkim. Do tej pory udawało mi się tu znaleźć odpowiedzi na pytania, ale ostatnio natrafiłem na problem podczas próby instalacji zmieniarki cyfrowej. Dlatego też odkopuję ten wątek.  W mojej Verso mam fabryczne radio W58811, dokupiłem zmieniarkę Dension Gateway Light BT i zabrałem się za instalację. Uzbrojony w wiedzę z forum i filmów dostępnych na YT byłem pewny, że pójdzie gładko. Z lewym panelem z przyciskiem START poszło gładko, ale utknąłem na prawym. Udało mi się wypiąć dolny zatrzask i dalej ani drgnął. W manualu zamieszczonym przez @marekw jest informacja o zatrzasku, do którego trzeba się dobrać od strony schowka,  ale nie zauważylem nic podobnego. Przez blisko dwie godziny próbowałem się do niego dobrać. Siłowe rozwiązania zakończyły się jedynie odciskami na palcach. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?  Czy to moze ma związek z jakimiś modyfikacjami/ naprawami poprzedniego właściciela.  Brak mi koncepcji. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Offline Nimrod-PW

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 27-02-2016, 17:37:49 »
To trochę dziwne bo powinien wyjść tak samo gładko jak lewy. Podejrzewam że jednak było to już wcześniej rozbierane i mógł się poprzedniemu właścicielowi ułamać zatrzask i postanowił to złapać na jakiś klej, wkręt albo sam zatrzask jakoś się wygiął i zablokował. Trudno cokolwiek podpowiedzieć w tej kwestii na odległość.

Offline tjsz

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 27-02-2016, 18:35:56 »
U mnie prawy też ciężko się ściąga. Winowajcą tego jest mocowanie zapalniczki. Jest tam od wewnątrz twarda wygięta blacha która działa jak dodatkowy zatrzask i utrzymuje całe gniazdo zapalniczki stabilnie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to szarpanie na siłę. Na całe szczęście nie jest to drogi element i na alledrogo można go dostać ;) (tak jakbyś go miał połamać)
Pozdrawiam - TOmcio

Offline encart

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #7 dnia: 27-02-2016, 18:52:03 »
Doszedłem do podobnych wniosków. Mimo wszystko mam nadzieję, że element nie jest przytwierdzony na stałe i uda mi się go zdemontować. Moze jutro uda mi się znaleźć trochę czasu na drugie podejście. Dzięki za wskazówkę z zapalniczki- wymontuję schowek i sprawdzę te okolice, bo gniazdo zapalniczki z tej strony było dostepne .Będę informował o postępach.

Offline tjsz

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 27-02-2016, 18:53:18 »
Ja po prostu mocno podważam np śrubokrętem i mocno ciągnę - wychodzi ;)
Pozdrawiam - TOmcio

Offline Kollorowy

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 10-01-2018, 13:46:36 »
Panowie pomóżcie mam problem z radiem, jednego dnia normalnie działało, następnego dnia się nie uruchamia, brak podświetlenia, martwe... Podpowiedzcie, który dokładnie bezpiecznik za to odpowiada, niby przejrzałem i wszystkie ok, ale może któryś przegapiłem, poza tym czasem wygląda że jest dobry a nie działa.

Offline Maniuni

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 10-01-2018, 14:56:22 »
To najprawdopodobniej nie bezpiecznik a typowa usterka tego radia . Miałem to samo , naprawa ok 100 zł . Tylko sam wymontuj to nie zapłacisz za demontaż.
Na drodze myśl , za innych również ! ! !

Offline franc5

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 11-01-2018, 10:28:21 »
Witam, bezpiecznik w desce rozdzielczej nr 34 info poniżej

34. PANEL 7,5 A: Podgrzewanie siedzeń, układ
klimatyzacji, system nawigacji, radioodtwarzacz,
układ kontroli stabilizacji toru jazdy,
układ rozruchowy, poziomowanie reflektorów,
o?wietlenie schowka, wska?niki i liczniki, zapalniczka,
zmywacze reflektorów, ogrzewanie
szyby tylnych drzwi, wskaźnik po?o˝enie d?wigni
steruj?cej mechanicznej skrzyni biegów
z funkcja automatycznej zmiany prze?o˝e?,
ekran układu Toyoty ułatwiaj?cego parkowanie,
układ komunikacji multiplexowej, przycisk
rozruchu silnika

Offline Rafal87xc

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 24-01-2018, 11:19:12 »
a jaka to ta typowa usterka? zimne luty? wystarczy przeleciec hotair'em? Moje co prawda działa bez zarzutu ale pytam na wszelki wypadek.

Toyota Klub

« Odpowiedź #12 dnia: 24-01-2018, 11:19:12 »