Autor Wątek: Turbo do Toyoty Supry  (Przeczytany 17042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Majo298

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Turbo do Toyoty Supry
« dnia: 08-04-2014, 23:56:43 »
Witam!
Zamierzam kupić Toyotę Suprę MKIV bez turbosprężarki,głównie dla tego,że jest tańsza,niestety ma oczywiście mniej mocy 240 KM.W związku z tym chciałbym w jakiejś firmie tuningowej zmodyfikować silnik na turbodoładowany.I tu rodzi się moje pytanie: jakie będą koszty modyfikacji,czy to jest w ogóle opłacalne,czy lepiej dozbierać na mocniejszą wersje toyoty 330 KM Twin Turbo?  :o
« Ostatnia zmiana: 08-04-2014, 23:58:46 wysłana przez Majo298 »

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Turbo do Toyoty Supry
« Odpowiedź #1 dnia: 09-04-2014, 00:04:44 »
Turbo to nie tylko silnik, to przede wszystkim skrzynia.

Szukałbym TT z Getragiem, a nie bawił się w wyważanie otwartych drzwi.
3VZ.pl



Offline Majo298

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Turbo do Toyoty Supry
« Odpowiedź #2 dnia: 09-04-2014, 12:30:32 »
Pewnie tak,ale jakie mogą być koszty modyfikacji,bo nie wiem czy to jest opłacalne

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Turbo do Toyoty Supry
« Odpowiedź #3 dnia: 09-04-2014, 13:33:55 »
Zależy, czy będziesz robił sam, czy oddasz komuś, ale nawet w optymistycznym wariancie bez dychy w kieszeni (i możliwości szybkiego dozbierania drugiej na nieprzewidziane wydatki) bym do tematu nie podchodził.

Jeśli wstawisz to komuś, to istotnym byłoby, żeby się nie uczył na Twoim samochodzie, a to gwarantuje jedynie kilka osób w tym kraju - oczywiście za odpowiednią stawkę.

Jeśli sam - sporo nauki przed Tobą. Wskazane mieć trzy silniki - pierwszy do nauki, drugi dla wroga, a trzeci dla siebie  :cheesy:

Ogólnie uturbianie wolnossaka to nie jest bułka z masłem, a - moim zdaniem - bez sensu jest wynajdywać koło od nowa, skoro można dołożyć i kupić gotowy produkt.

Jest jeszcze opcja posadzenia tam 1JZ-GTE, bo często ludzie robią takie swapy, i jeśli koniecznie chcesz kupić wolnossaka i go przerabiać, to ja bym szedł tą drogą.
3VZ.pl



Offline Majo298

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Turbo do Toyoty Supry
« Odpowiedź #4 dnia: 09-04-2014, 17:59:15 »
Ok wielkie dzięki za pomoc.W takim razie wolę dozbierać na mocniejszą wersję z turbo,bo jednak to troszkę kosztuje i jest z tym trochę zachodu  :-)

Online ledziu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1316
Odp: Turbo do Toyoty Supry
« Odpowiedź #5 dnia: 25-05-2014, 01:13:59 »
Może coś dodam :cheesy: nabędniesz suprę ge w automacie to wywal automat i zapodaj manual.. jaki to kwestia uzgodnienia póżniej zabraknie Ci mocy to spokojnie dołożysz turbo ... jeżeli będziesz zainteresowany juz na 100% to daj sygnał coś można będzie Ci doradzić... Zaletą 2jza jest to że został ropracowany od dołu do góry więc nie kryje niespodzianek.
Kupno supry tt niby jest najprostrze ale biorąc pod uwagę koszty nie wiem czy takie opłacalne.... chyba że masz kaskę :grin:
« Ostatnia zmiana: 25-05-2014, 01:24:18 wysłana przez ledziu »


 

Beesafe.pl