Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Nowy Yaris a zgrzyta i piszczy  (Przeczytany 8286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marmat

• Gość
Nowy Yaris a zgrzyta i piszczy
« dnia: 16-03-2005, 17:44:26 »
Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem nowego Yarisa (jakieś 1700 km.) ale od dwóch dni z tyłu samochodu wydobywają sięjakieś dziwne brzdęki, zgrzyty i piski.
Dzieje siętak tylko przy pokonywaniu jakiś przeszkód na drodze: progi zwalaniające, przejazdy kolejowe, nierówności drogi itp., a więc zawsze jak auto trochęsiępotrzęsie i podskakuje.
Wydaje mi się, że to nie z zawieszenia (drogi po zimie to istna katorga - dramat!) ale tylna kanapa!
Czy u kogoś to także sięzdarzyło? Muszęumówić sięz ASO (ASO Szczecin) tylko żeby mi nie powiedzieli, że ten typ tak ma.

POzdrv.
MarcinM

krzysztofS

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: 16-03-2005, 18:13:50 »
Nie przejmuj się:!: To znana przypadłość Yarisów:!:  Moje ASO (Kielce) walczy z tym już prawie 2 lata  :modlitwa
Oczywiście bezskutecznie :lol:

MaLy_RaDeK

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 16-03-2005, 19:22:31 »
Normalka. Niestety u mnie to samo...

Offline Mekintosh

• Toyot Pełzający
  • **
  • Japanese only
« Odpowiedź #3 dnia: 16-03-2005, 19:57:05 »
Natomiast u mnie po interwencji ASO w związku z kanapą -cisza do tej pory (a minęło już trochęczasu). Także chyba jak sięchce to można ...
Od bananow sie nie tyje

CarinaGTI

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 16-03-2005, 20:04:45 »
albo kanapa albo zamek w klapie :/ nie pocieseze cięale to standarcik niestety  :cehhh

alan03

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 16-03-2005, 20:21:15 »
a ja nie mam nic takiego u siebie :P
jedź do ASO i wszystko sięwyjaśni... chociaż jak znam życie to podczas jazdy testowej nic nie będzie zgrzytać ;)

jami

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 16-03-2005, 21:31:57 »
wygląda na to że przesuwna kanapa to źródło nie tylko samych przyjemności, a szkoda bo pomysł sam w sobie fajny

Hicks

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 17-03-2005, 10:56:33 »
normalka, to pewnie mocowanie kanapy lub druty w jej oparciu.
Na aso bym nie liczył - kup silikon w szpraju i pryśnij na punkty mocowania kanapy do karoserii, włącznie z tymi bolcami w podłodze po podniesieniu jej do góry.
Napisz czy coś pomogło.

electro_jarek

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 17-03-2005, 15:00:29 »
Ja z kanapą jeździłem 3 razy, ale sięw końcu uporali...uff!!! a była juz sugestia, że "fabryki nie poprawimy"- buhahaha ogarnął mnie wtedy śmiech...ale i inne rzeczy też piszczą...z tyłu kierowcy pod bocznym oknem. A i pewnie niedługo zacznie brzęczeć rura wydechowa...Ale i tak "ygerki" są cool!

Topax

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 17-03-2005, 20:39:40 »
Mnie wprawdzie nic nie zgrzyta w 11 miesięcznym Yarisie ale za to słyszęjak kamyczki i inna drobnica leżąca na asfalcie obija sięo nadkola - czadzik!!! :aslyer
A jeśli chodzi o zgrzyty? No cóż, jest tam trochęplastiku i elementów metalowych...
Pozdrawiam
Jack

marmat

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 18-03-2005, 18:22:33 »
Dzięki za opinie, znaczy sięże niestety to taka przypadłośc tych samochodów.
Aby sięupewnić, że to kanapa, złożyłem ją i przejeździłłem tak dwa dni, żadnych zgrzytów!!
Złożyłem spowrotem i o dziwo nadal nic nie zgrzyta!

Ale jak tylko zacznie, walędo ASO.... (silikon zostawiam na sam koniec)

Pozdrv.
MarcinM :lol:

CoOljaCk

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 18-03-2005, 22:56:21 »
Cytat: Hicks
normalka, to pewnie mocowanie kanapy lub druty w jej oparciu.
Na aso bym nie liczył - kup silikon w szpraju i pryśnij na punkty mocowania kanapy do karoserii, włącznie z tymi bolcami w podłodze po podniesieniu jej do góry.
Napisz czy coś pomogło.

ja inaczej to rozwiazalem - bardzo skutecznie
podniosłem kanape. polozylem stary zuzyty dywanik gumowy pod wykladzine. trzasnalem kanapą w doł i po sprawie. teraz mam tam stary dywanik gumowy z dwoma otworkami, a warstwa gumy pomiedzy katroseria i zatrzaskiem idelanie tlymi wszystkie puki i stuki
 :athunbsup

Fulz

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 19-03-2005, 12:36:12 »
Ja też kupiłem nówkę...i co? po 2 tygodniach zaczęło się:)...kanapa na mocowaniu z podłogą - za 4 razem tak posmarowali w ASO że nie brzeknie...teraz za to zaczęła skrzypieć na łaczeniu siedziska z oparciem...z tym to juz sobie nie poradzą;).
poza tym jak temp. spada ponizej 0 to brzęczą wszystkie plaskiki...nie ma co sięoszukiwać..poza tym, ze auta sa ekonomiczne i sie nie psują są wykonane beznadziejnie...wiem, że to mój pierwszy i ostatni yarisss...ale go i tak lubię!

lifeson

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 19-03-2005, 12:48:36 »
Cytat: Fulz
nie ma co sięoszukiwać..poza tym, ze auta sa ekonomiczne i sie nie psują są wykonane beznadziejnie...wiem, że to mój pierwszy i ostatni yarisss...ale go i tak lubię!

dokladnie tak, z tym, ze mi sie wydaje ze wszystkie auta tej klasy sa takie badziewne. mimo wszystko tez go lubie i nie wykluczam nastepnego, oczywiscie jako ktores tam auto w rodzinie. bo jako takie sie sprawdza.
pzdr!

beep

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 20-03-2005, 20:16:52 »
Poczekaj aż ci zaczną telepać szyby po stronie kierowcy i pasazera :)

Co do eliminacji zgrzytów i stuków to może wyciszenie pomoże - zapytaj smoka (zobacz tu), a jak nie to radio albo odtwarzacz na full i po sprawie ;)

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 20-03-2005, 20:16:52 »