Autor Wątek: Avensis T25 1AZ-FSE : Stuki podczas jazdy na luzie!  (Przeczytany 3162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline apan23

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Avensis T25 1AZ-FSE : Stuki podczas jazdy na luzie!
« dnia: 30-04-2014, 19:29:05 »
Witam.Trzy dni temu zauwazylem, ze gdy dojezdzam autem do zatrzymania, to w momencie gdy tocze sie juz predkoscia ok 5km/h z przodu dochodza mnie stuki - dzwiek slyszalny jest tylko na luzie - gdy wrzuce bieg dzwiek znika.Dzisiaj jechalem na luzie predkoscia ok 5 km/ h i ten dzwiek jest cykliczny,takie ty ty ty ty pol sekundy przerwy i znowu ty ty ty ty, ale jak wrzucilem jedynke, dzwiek od razu ustal, gdyz wrzucilem na luz znowu bylo cykliczne stukanie.Wciskanie sprzęgła nic nie zmienia, po prostu gdy jade na luzie to dzwiek jest slyszalny, ale natychmiast po wrzuceniu biegu cichnie.Dodatkowo jechalem na luzie , stuki slyszalne, w tym momencie wylaczylem silnik i dzwiek ustal, odpalilem i ponownie jest halas.Nie wiem juz co to moze byc, ale dzwiek jest na 100% cykliczny powtarzalny z obrotem kola i jak jade wolniej to to czestotliwosc tego dzwieku tez sie zmniejsza.Czy to moze byc cos z absem lub system kontroli trakcji itd.?
Dodam tylko, ze silnik chodzi równo, cicho,  ma moc, skrzynia biegow pracuje bezproblemowo, biegi wchodza gladko i przyjemnie, hamulce biora równo, skutecznie, nie biją i nie drza podczas hamowania, zawieszenie nie ma luzów, nic nie stuka .


Offline wlodek35

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Avensis T25 1AZ-FSE : Stuki podczas jazdy na luzie!
« Odpowiedź #1 dnia: 02-05-2014, 10:15:09 »
Witaj.
Moja Carina E 1,6 16V T19 4AFE przy przebiegu 265.000 chodzi natomiast bez zarzutu. Ale poszperałem trochę w sieci i znalazłem taki wątek pod adresem http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=42&t=31398. Sprawa dotyczy wprawdzie seata ale symptomy wydają się podobne. Może to pomoże ustalić przyczynę stuków  :grin:
A tu z innej beczki: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=161953 , wprawdzie golf, ale bardziej chodzi o nakierowanie na prawdopodobne źródło usterki. Czasem może to być banał, a czasem początki czegoś poważniejszego. Miłego długiego weekendu. U mnie, w Cieszynie pogoda jak dzwon a jak w Bartoszycach :-)?
Powyższe adresy skopiuj prawoklikiem a następnie wklej w pole adresowe przeglądarki, pewnie o tym Wiesz, ale tak na wszelki wypadek piszę  :-) :-)
Pozdrawiam

_____


OK, widzę że zlinkowało te adresy (czego nie było widać przy edycji). A zatem wystarczy tylko kliknąć na link i poczytać uważnie. Owocnej lektury.
« Ostatnia zmiana: 02-05-2014, 17:59:07 wysłana przez Filu »

Offline apan23

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Avensis T25 1AZ-FSE : Stuki podczas jazdy na luzie!
« Odpowiedź #2 dnia: 02-05-2014, 17:53:09 »
Dzieki za linki.Ten temat z Leonem czytałem wczesniej i u mnie dosc dziwna sytuacja.Wziąłem sie za dokręcanie kół i rzeczywiscie z lewej strony 3 sruby a z prawej 1 wymagały dokręcenia.Pierwsza przejazdzka po tym zabiegu i cisza - myślę, po problemie.Jeden dzień jeździłem bez stuków ale w połowie nastepnego problem wrócił.Znowu wziałem klucz do kól i znowu tym razem 2 sruby z lewej strony wymagały dokrecenia a z lewej były dobrze dokrecone.Problem jednak tym razem nie zniknął i dalej stuka, ale dzisiaj przez jakis czas jazdy stukot nie wystepował, a dodatkowo po tamtym dokreceniu kół jego charakterystyka zmieniła sie z 4 stuków na obrót/cykl na 2 stuki, takze moze to jednak cos z nakretkami lub szpilki sa juz wyciagniete i nie trzymaja jak trzeba i moze tarcza hamulca obija sie.?
Tylko dziwi mnie to, ze stuki sa tylko na luzie , nawet jak mam bieg i wcisniete sprzeglo to tez nie stuka - stuka tylko wtedy jak lewarek jest w pozycji neutralnej i tylko przy bardzo małych predkosciach rzedu 5-10 km/h az do zatrzymania.


 

Beesafe.pl