Autor Wątek: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t  (Przeczytany 26855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miastek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Witam, mam Yarisa I wersja francuska przed faceliftem. Auto ma około 320 tyś km, do tej pory śmigał aż miło.
Teraz mam problem z dynamiką i elastycznością silnika. Auto było u 2 mechaników, pierwszy stwierdził wypadanie zapłonu na 3 cylindrach, wymienił lambdę, świece (wszystkie) i przepływkę (nowy zamiennik) wszystko jak się okazało niepotrzebnie, usterka po 2 dniach powróciła. Drugi mechanik stwierdził że przepływki nieoryginalne nie działają, wymienił ją na używkę oryginalną - taaak niestety usterka wystąpiła dzień po odebraniu auta 

Wziąłem się sam za naprawę, wymieniłem filtr powietrza, i wyczyściłem bardzo dokładnie przepływkę pomogło na 2 dni 
Zauważyłem że oring pod przepływką był baaaardzo lużny, wymieniłem go przy czyszczeniu przepływki i wszystko ostrożnie zmontowałem po 2 dniach niestety jest to samo.
Auto żadnych checków nie wywala, klemę zdjąłęm na 20 min. 

Usterka objawia się tym że w okolicach 2 tysięcy obrotów autem strasznie szarpie, aby ruszyć trzeba mu dać gazu na około 2-3 tyś obrotów, bo raczej zgaśnie, dławi się. Kiedy jadę np przez leżącego policjanta około 25-30 km/h na 2 biegu zaczyna szarpac przy dodawaniu gazu i to tak mocno że potrafi zgasnąć kiedy go nie wysprzęgle. Podczas normalnej jazdy czyć delikatne poszarpywanie. Ciężko przyspiesza, jakbym ciągnął przyczepkę z węglem ;l)

Koledzy proszę Was o pomoc, ponieważ nie świecę już po tych naprawch specjalnie z kaską i nie stać mnie na podróż do Katowic do kolegi Bigelektrona.
Dziękuję Wam serdecznie za pomoc

Robsajson

  • Gość
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #1 dnia: 13-05-2014, 22:17:50 »
Tam masz chyba osobne cewki na każdej świecy i od tego bym zaczął.
Przede wszystkim pojechałbym na diagnostykę do normalnego warsztatu aby dokładnie sprawdzić błędy a później omijał tych wymieniaczy dobrych części.
Przepływomierze raczej się nie psują a na pewno nie mają nic wspólnego z wypadaniem zapłonu.

Offline miastek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #2 dnia: 14-05-2014, 07:33:59 »
Cewki i świece były wymieniane, check nie świeci właśnie i to jest najgorsze, Jakieś pomysły ?


Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #3 dnia: 14-05-2014, 10:29:22 »
a wkręca się w ogóle przy przygazowaniu na wolnych obrotach ? masz katalizator jeszcze ? nie zapchało przypadkiem wydechu ? dziwne, że ten check się nie zapala...
Wiesz jak czyścić przepływkę czy potraktowałeś ją np. sprężonym powietrzem albo WD40 ?
Skąd jesteś ? znam tańszego i równie dobrego mechanika z Toyoty - z Katowic. Masz jakiś interfejs do tego yarka ?
« Ostatnia zmiana: 14-05-2014, 10:39:30 wysłana przez Mateusz84 »

Offline miastek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #4 dnia: 14-05-2014, 14:04:18 »
Tak na biegu jałowym wkręca się bardzo dobrze, podczas jazdy jak ma dobry dzień też jest ok.
Kata mam, teśż był sprawdzany bez katalizatora jest to samo.
Przepływkę czyściłem preparatem Bolla, do czyszczenia gaźników, nie dmuchałem w nią.
Interfejsu niestety nie mam, mogę go zorganizować i podłączyć jak będzie taka potrzeba.
Wiem, pewnie chodzi Ci o kolegę Bigelektrona z Katowic, niestety nie stać mnie w tej chwili na jazdę do Katowic i naprawę w ASO :(


Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #5 dnia: 15-05-2014, 09:48:15 »
nie miałem na myśli bigelektrona (tak w zasadzie, to mógłbyś się popytać chociaż na motonews - może akurat nawiążesz z nim kontakt i ci pomoże bezpłatnie). Chodziło mi o amoserwis - na pewno będzie taniej i równie skutecznie :)

Skłaniałbym się ku diagnostyce która składałaby się na odczyt ewentualnych błędów (może jeszcze jakiś błąd został w pamięci sterownika), odczytaniu danych z zamrożonej ramki, z sondy i przepływki.
Mam nadzieję, że nie masz gazu prawda ? Przydałoby się też sprawdzić pompę paliwa - możesz odłączyć przewód przy listwie wstryskowej i sprawdzić czy w ogóle pompuje, jeżeli będzie to ok ale trzeba zobaczyć czy idzie też przewodem na przelew - jeżeli nie to prawdopodobnie ciśnienie jest za małe.

Offline zzabot

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 321
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #6 dnia: 15-05-2014, 10:31:58 »
Słuszny przebieg jak na taki silniczek.

Offline miastek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #7 dnia: 16-05-2014, 12:20:32 »
Pompa paliwa była podstawiana z pewnego Yarka, który śmiga aż miło.
Tia zgadza się przebieg słuszny, ale uatko naprawdę mam od nowości i jestem z niego baaardzo zadowolony, poza tym "małym problemem", który spędza mi sen z powiek.


hmm powiedzcie mi jak można wykasować zamrożoną ramkę ?? Wystarczy aku odpiąć na 5 min czy trzeba komputerem ??


Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #8 dnia: 16-05-2014, 12:30:01 »
Dane z zamrożonej ramki są bardzo wartościowe, bo w niej masz zapisane różne wartości , które odczytuje ecu i to właśnie w momencie wystąpienia błędu. Ja bym nie kasował - to jest bardzo dobry wspomagacz przy diagnostyce przy wystąpieniu check'a. Skasowanie tego kompletnie nic Ci nie da, na pewno nie wpłynie poprawę pracy silnika.

Fajnie by było, jakbyś nagrał jakiś filmik na którym byłby widoczny proces ruszania, teraz mam wrażenie że to może być wynik za niskich obrotów na jałowym i dlatego tak słabo się zbiera - w końcu piszesz, że trzeba mu dać przynajmniej 2000 obrotów żeby ruszył. Może przydało by się jednak wyczyścić ISC. Najszybciej byłoby dorwać całą przepustnicę z isc i podmienić.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2014, 12:38:38 wysłana przez Mateusz84 »

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #9 dnia: 16-05-2014, 13:21:20 »
kup przepustnicę na zmianę
wymiana 15 minut, koszt z 40-50zł na allegro, a coś będziesz wiedział

ja kupiłem za 30zł kompletną z czujnikiem, z ISC, bo chciałem być niezależny z autem jak się bawiłem w czyszczenia

bo czyszczenie jest upierdliwe, chemię musisz kupić, rozprawić się ze śrubkami przy ISC, ew. uszczelki

dolot masz szczelny?
odłącz jeszcze raz ten akumulator na 10 minut i podłącz z powrotem i się przejedź intensywnie na każdym biegu jakąś trasą

na pytanie o to czy masz LPG nie odpowiedziałeś, albo nie zauważyłem , a to istotne
« Ostatnia zmiana: 16-05-2014, 13:31:34 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #10 dnia: 16-05-2014, 14:43:50 »
Paba dobrze gada, ewentualnie jeżeli byłbyś w stanie podjechać do Katowic to moglibyśmy podmienić na moją - jest w super stanie. Tylko nie wiem czy z japończyka będzie pasować.

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
TIIDA '09

Offline miastek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #12 dnia: 16-05-2014, 20:33:09 »
Miałem teraz tak że trzy dni auto śmigało, teraz znowu takie zmulone i poszarpujące :( się zrobiło. Jak odczytać dane z tej zamrożonej ramki ?
Gazu yaris nie widział i nie zobaczy.
Przepustnicę zapewne kupię, widzę że ten człowiek ma dość dużo do Yarków.
ISC można cleanerem BOLLA do gaźników czyścić ?
Jeśli chodzi o dynamiczną jazdę to właśnie tak jeżdżę, rzadko kiedy oszczędzam auto.
Tera istotna moim zdaniem.
Kiedy zdejmę wąż dolotowy powietrza i zatkam dłonią dolot do filtra auto nie gaśnie, i żwawo reaguje na gaz. Kiedy tak zrobię na samej przepustnicy auto gaśnie, czyżby nieszczelność gdzieś przy filtrze ?? Jak to można sprawdzić ??
Dziękuję Wam serdecznie za aktywną pomoc


Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #13 dnia: 16-05-2014, 20:37:35 »
kup preparat typu samostart i spryskaj dolot/przepustnicę
jak ci wzrosną obroty to masz gdzieś nieszczelność

popatrz na węże czy nie są nigdzie sparciałe/zniszczone (od przepustnicy), czy żaden nie spadł z zacisku

świece kiedy wymieniane?
TIIDA '09

Offline miastek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: yaris 1.0 francuz poniżej 2 tysięcy nie jedzie przebieg 320t
« Odpowiedź #14 dnia: 16-05-2014, 20:47:10 »
Świece wymieniałem w poprzedni piątek na oryginalne Denso. Węże wyglądają całkiem OK.
Hmmm ale dolot za filtrem mam spryskać samostartem ?? Czy przed filtrem po zdjęciu węża dolotowego ??? bo jak pisałem wyżej to jak przytkam dłonią samą przepustnicę to auto zgaśnie, jak przytkam dolot przed filtrem to auto praktycznie nie reaguje i chodzi dalej i wkręca się na obroty normalnie.



 

Beesafe.pl