Autor Wątek: Dmuchanie z pod korka oleju  (Przeczytany 2674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomektm88

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 149
Dmuchanie z pod korka oleju
« dnia: 31-05-2014, 18:18:50 »
Witam czy w yarisach to normalne ze dmucha z pod korka oleju? dodatkowo lecą drobinki oleju jak się przygazuje to bardziej. Jak się odkreci korek to się dźwięk zmienia na takie jakby buczenie. Tez tak macie?

Offline Jajcarz28

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Dmuchanie z pod korka oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 31-05-2014, 20:16:35 »
To normalne, ja też tak mam, w niektórych autach poprostu nie pryska olejem bo wałek rozrządu jest poprostu osłonięty blaszaną osłoną, a w yarku akurat jest tak że odkręcając korek widzimy odrazu krzywki wałka, które obracając się bryzgaja troszkę olejem.
Ale to tylko moja opinia, tak na logikę biorąc... jeśli silnik Twój nie wykazuje żadnych niepokojących objawów, to jeździj i śpij spokojnie

Offline Antau

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 228
Odp: Dmuchanie z pod korka oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 01-06-2014, 00:09:08 »
Jajcarz ma racje. Dużo osób mówi że jak sie odkreci korek oleju i troche "rzyga" to źle. Jak wałek jest na wierzchu to zawsze będzie wyrzucało  :song:


Offline Jajcarz28

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Dmuchanie z pod korka oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 01-06-2014, 09:18:31 »
Kiedyś panowała taka "moda" na sprawdzanie stanu silnika w taki sposób, szczególnie mam wrażenie wśród starszego pokolenia, ale to już tylko mit...być może to się kiedyś sprawdzało ze względu na to że wałki rozrządu były przeważnie w kadłubie, no nie wiem...


 

Beesafe.pl