Autor Wątek: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...  (Przeczytany 25080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #45 dnia: 02-07-2018, 10:27:31 »
To prawda, ale jest ten sam problem co z kostkami wc: szybko wietrzeją. Trzeba byłoby psa na stałe zamknąć...  :grin:

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #46 dnia: 03-07-2018, 07:11:11 »
W 101 napraw Duda :) polecał kocią lub psia sierść :)

No i właśnie coś takiego zamówiłem: http://kunagone.pl/warto-wiedziec/kilka-slow-o-kunagone/

Na razie jest kostka wc cytrusowa z aldika. Capi jak cholera. Ponoć kuny, łasice i inne takie nie lubią cytrusów. Niektórzy jak czytam spryskują komorę silnika sokiem ze świeżych cytryn, pomarańczy, rozsypują kwasek cytrynowy......cudów dokonują by odgonić cholerstwo. Ja mam dziurę w macie wielkości sporego talerza i oby na tym się zakończyło.
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline Proximm

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #47 dnia: 29-07-2018, 23:10:07 »
W 101 napraw Duda :) polecał kocią lub psia sierść :)
No i właśnie coś takiego zamówiłem: http://kunagone.pl/warto-wiedziec/kilka-slow-o-kunagone/

hah.. żona powiedziała, abym nie kupował, bo jutro będzie obcinała psa, to wrzucimy włosie do woreczka za darmo :)

Offline Piotr Jacek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 279
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #48 dnia: 28-09-2018, 18:49:03 »
I moje auto nadżarło to przesympatyczne zwierzątko - 2 dziury w macie wygłuszającej pod maską.

Co jeszcze mogło zostać zjedzone/gryzione? Warto obejrzeć auto od spodu z kanału w celu szczegółowych oględzin?

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #49 dnia: 28-09-2018, 20:59:09 »
Przewody płynu chłodniczego (rury gumowe) sprawdź - czy są całe.
Swoją drogą, to czy ktoś testował skuteczność innego (skutecznego) środka niż nieprodukowany już Wurth?

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #50 dnia: 01-10-2018, 09:07:35 »
Wurtha szukałem po rożnych sklepach ale wszędzie wyprzedany. Szkoda, że już go nie robią bo ponoć był skuteczny. Lobby kunowatych wygrało:)

W moim aucie od powieszenia tej sierści kunagone na razie odpukać.

Do tego wypaćkałem komorę silnika (po dnie) od spodu jakimś brosem.



Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #51 dnia: 05-07-2019, 09:21:35 »
No więc z dziurą śmigałem od prawie roku i w końcu się zebrałem żeby coś z nią zrobić. Szukałem, grzebałem i czytałem. Sama dziura nie przeszkadzała specjalnie w normalnej jeździe ale przy większych prędkościach autostradowych pęd powietrza powodował dalszą degradację wyściółki. Tak więc po lekturze licznych forów wybór padł na matę samoprzylepną dedykowaną na wygłuszenia do aut.

Grubość 10 mm, wymiary zakupionego za 15 zł kawałka to 25x100cm. Sprzedawca na alle to bitmat_pl

Czy polecam? Efekt przeszedł oczekiwania. Reparacja miała być tymczasowa a coś mi się wydaję że prowizorka będzie trwała:) Pianka trzyma od ponad miesiąca. Przyklejona na dziurę pokaźnej wielkości, która zajmuje przestrzeń niemal pod całą łatą. Polecam jakby ktoś miał ten sam problem.





« Ostatnia zmiana: 05-07-2019, 09:31:46 wysłana przez gmarcin »
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #52 dnia: 05-07-2019, 10:02:09 »
Wygląda bardzo ładnie.  :good:
A czego to się trzyma: tylko naroży, nieuszkodzonego wygłuszenia czy może środka w jakiś sposób również? I czy klej zwykły czy jakiś na gorąco itp.?
Ja swoją prowizorkę zrobiłem kilka lat temu i się trzyma: prowizorki są najtrwalsze :)

Offline gmarcin

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #53 dnia: 05-07-2019, 12:19:13 »
Horus ta mata ma na całej połaci klej - zdejmujemy powłokę zabezpieczającą i naklejamy. Miałem wątpliwości czy przyczepi się do wygryzionych i postrzępionych resztek maty pierwotnej ale o dziwo trzyma bardzo dobrze i trwale. Naklejenie tego trwało 10 sekund.
Toyota Verso 1.8 Premium & Nissan Note 1.4 I-Way

Offline knorski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: No i zeżarło zwierzę (tysiaka)...
« Odpowiedź #54 dnia: 09-01-2022, 13:42:22 »
No i dopadło mnie. Zeżarte po całości.

Czy ktoś może podać nr częsci Toyota?


 

Beesafe.pl