Autor Wątek: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0  (Przeczytany 9519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zenosik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« dnia: 23-07-2014, 19:12:14 »
Hej.

W mojej Yarisce cieknie bak. Mam wersję z metalowym zbiornikiem. Zlokalizowałem miejsce wycieku. Szukałem części na wymianę, ale wszystkie metalowe jakie znalazłem są w niezbyt ciekawym stanie.
Zastanawiałem się czy można zamontować plastikowy zbiornik razem z pompą paliwa od takiego zbiornika (wiem, że pompy mają inne mocowanie w zależności od rodzaju zbiornika). Przyglądałem się zdjęciom metalowych i plastikowych zbiorników i wydaje się, że mocowania samego zbiornika są praktycznie w tych samych miejscach.

Czy ktoś robił już taką zamianę?

z góry dzięki za pomoc

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #1 dnia: 26-07-2014, 17:54:24 »
plastik jest w Yarisach z Francji

jeśli przekładka będzie razem z pompą paliwa od francuza to powinno się udać :-)
daj znać jak byś tak zrobił, bo

1) wiele osób może się z tym borykać nie tylko w yarku, bo w E12 nawet też
2) jak zauważyłeś używka to nie jest wyjście, bo jest ich mało, a jak są to ich dobrze nie sprawdzisz, a poza tym są w kiepskim stanie
TIIDA '09

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #2 dnia: 26-07-2014, 21:46:53 »
ja też chwilę interesowałem się tematem i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że kompletny bak z pompą od francuza podejdzie bez żadnych przeróbek

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #3 dnia: 27-07-2014, 22:21:52 »
no to jeżeli faktycznie tak jest to fantastyczne wieści :) czekam na rozwój sytuacji, bo mój bak też nie jest wieczny...

Offline Zenosik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #4 dnia: 29-07-2014, 18:30:23 »
Pojechałem wczoraj obejrzeć jeszcze jeden (całkiem nieźle wyglądający) zbiornik, ale na zgrzewach wyglądał bardzo nieciekawie...

A więc ostatecznie dałem już sobie siana z metalowym zbiornikiem.
Zamówiłem wczoraj plastikowy zbiornik oraz pompę paliwa do tego zbiornika.

Z zewnątrz wygląda jakby miał pasować. Zresztą nie wydaje mi się, że opłacałoby się Toyocie modyfikować bryłę podwozia, tylko po to, żeby wstawić inny zbiornik paliwa. Trudno, zobaczymy. Jutro zawożę samochód do rodzinnego warsztatu i się okaże. Zbiornik i pompa kosztowały łącznie 120zł z wysyłką, także do przeżycia jakby co. Najwyżej będzie owsianka na obiad przez tydzień ;)

Jak tylko będę coś wiedział, to dam znać.
Swoją drogą aż dziwne, że jeszcze nikt tego nie próbował tutaj na forum ;) albo ktoś się jeszcze nie pochwalił ;)

Offline adamo64

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #5 dnia: 29-07-2014, 19:00:34 »
ja zbiornik też wymieniłem, ale udało mi się kupić blaszaka w dobrym stanie. Trochę go oczyściłem i zakonserwowałem i na razie działa, Daj znać jak Ci pójdzie z tą przekładką :)
Pozdrawiam Adam

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #6 dnia: 29-07-2014, 19:50:53 »
Zenosik, trzeba było zrobić to samemu i dać fotorelację  :grin: ale jak nie ty to pewnie ja to będę robił  :cheesy: rozumiem, że zbiornik to używka tak ?

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #7 dnia: 29-07-2014, 19:52:15 »
czuliście opary? czy sikało na ziemię?

u mnie nic nie zauważyłem, zbiornik konserwowałem od spodu na ile mogłem bez demontażu
TIIDA '09

Offline Zenosik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #8 dnia: 29-07-2014, 21:18:48 »
Mój zbiornik był już klejony przez poprzedniego właściciela. Dokładnie w tym miejscu cieknie benzyna.

Sam tego nie zrobię, nie mam warunków ani czasu.

Plastikowy, który zamówiłem to oczywiście używka. Podejrzewam, że w czwartek, maksymalnie w piątek będę miał informację czy zbiornik dało się zamontować.

Offline adamo64

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #9 dnia: 30-07-2014, 21:20:19 »
Ja przed zmianą czułem opary i był zardzewiały w okolicy rury wydechowej (kolanka) przez co stwarzał wielkie zagrożenie.Próbowałem go kleić szpachlą z włóknem i innymi klejami ale był tak skorodowany że nic si.ę nie trzymało a czyszczenia do gołej blach spowodowało jeszcze większą dziurę.Kupiłem więc używany ,wyczyściłem ,zakonserwowałem i myślę że przeżyje auto (99r to już 15 lat). :-(
Pozdrawiam Adam

Offline Zenosik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #10 dnia: 31-07-2014, 21:22:43 »
Właśnie zadzwonił mechanik. Plastikowy zbiornik spasował idealnie. Był tylko mały problem z przewodami paliwowymi, które wchodzą od boku, ale to był pikuś. :)
Rozrzut cenowy plastikowych zbiorników jest dość duży, ale na allegro co chwilę pojawiają się kolejne egzemplarze.

Koniecznie trzeba mieć pompę z plastikowego zbiornika, co już zresztą było wcześniej wspomniane.

Ciekaw jestem ile benzyny zdążyłem stracić przez te kilka miesięcy... Dobrze, że nie skończyło się jakimś pożarem. Środowiska trochę szkoda.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 31-07-2014, 21:27:38 wysłana przez Zenosik »

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #11 dnia: 01-08-2014, 12:41:38 »
no to elegancko, dzięki za info :) ciekaw jestem jaki był problem z tymi wężami - pewnie o długość chodzi, albo profilowanie :)

Offline Zenosik

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #12 dnia: 01-08-2014, 13:57:01 »
Hmm, z tego co słyszałem od mechanika, to chyba tylko z długością musiał kombinować, ale to był drobny szczegół. Najważniejsze, że zbiornik spasował :)

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #13 dnia: 01-08-2014, 13:59:10 »
hm
skoro z długością to pewnie musiał dosztukowywać

a z tym różnie jest w przypadku przewodów, w których płynie paliwo

warto przeczytać ten post marcinm apropo wiekowych Camry i zamienników przewodów
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,26105.msg484414.html#msg484414
TIIDA '09

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana zbiornika paliwa Yaris 99r. 1.0
« Odpowiedź #14 dnia: 01-08-2014, 17:58:36 »
to może trzeba by się jeszcze zaopatrzyć w przewody od francuza na taką przekładkę...

śliska sprawa.


 

Beesafe.pl