Autor Wątek: Naprawy gwarancyjne Auris II  (Przeczytany 221360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hsd

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 172
Naprawy gwarancyjne Auris II
« dnia: 02-08-2014, 13:46:13 »
Część wszystkim użytkownikom Aurisa II.
Chciałbym rozpocząć temat napraw w tym nowym modelu bo ma swoje wady wieku dziecieego. Sam z auta jestem zadowolony i nie chce z tego wątku robić tematu do narzekania.
Z mojej strony na gwarancji wymienione hamulce tył. Piszczaly od nowości nawet po przejechaniu 1 tyś km. Toyota wymienia to jeśli auto nie przejechali 5 tyś km.
Mam też kilka innych tematów tylko papiery z serwisu muszę przejrzec.
Jak tam inni?

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #1 dnia: 02-08-2014, 14:40:16 »
U mnie wymieniona w środę jakaś pierdoła przy przekładni kierowniczej - słychać było strzelanie jakby plastiku przy kręceniu kierownicą. Nie pamiętam nazwy elementu ale na fakturze była cena 42 zł, a robocizna około 300.

Offline hsd

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 172
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #2 dnia: 02-08-2014, 21:49:08 »
Też to mi to wymienili przy przekladni. Wygląda na to że to jakaś już znana wada którą robią w tym aut mu.

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #3 dnia: 02-08-2014, 23:15:53 »
Wrzucam, może komuś się przyda

Offline jasny

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #4 dnia: 03-08-2014, 08:43:48 »
Bardzo dobry pomysł wątku!

Idealnie byłoby, żeby zamieszczać wyczerpującą informację, tak jak zrobiła to powyżej Patkrz. Brawo!

Wczoraj podczas parkowania właśnie usłyszałem te pstrykania podczas kręcenia kierownicą. Dzięki tej informacji wiem, że jak pojadę do ASO to prawdopodobnie nie stracę czasu na wyjaśnianie co i jak i nie odprawią mnie z kwitkiem.

Podobnie w przypadku piszczących hamulców z tyłu przydałaby się dokładniejsza informacja na czym polegała naprawa (domyślam się, że pewnie wymiana klocków).

I jeszcze jedna uwaga: te wady wieku dziecięcego z pewnością są usuwane na etapie produkcji w nowych autach. Dlatego przydałaby się też informacja chociaż o roczniku auta, w którym wystąpił problem. Teraz może jest to bez znaczenia, ale za parę lat nowi czytelnicy tego wątku będę się nie potrzebnie stresować ;)

Na razie na szczęście nasze auta wydają się być dość dopracowane, bo opisane problemy to w sumie drobiazgi, nic poważnego :)

Offline hsd

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 172
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #5 dnia: 03-08-2014, 09:20:16 »
W moim przypadku to auto z listopada 2013
Co do hamulców to wymieniono klocki i płyn hamulcowy

Offline jasny

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #6 dnia: 03-08-2014, 15:00:51 »
Ok, dzięki.
To w zasadzie mogę potwierdzić tę historię z hamulcami z tyłu. Moje auto (HSD z maja 2013) ma wpisane w historii serwisowej wymianę klocków z tyłu (możliwe też, że i płynu, nie pamiętam) przy przebiegu paru tysięcy kilometrów. Zachodziłem w głowę jaka była tego przyczyna, a pewnie taka sama jak u kolegi Hsd. Hamulce działają teraz zupełnie cicho, żadnych pisków. Obecnie auto ma prawie 20 tys. i obejrzałem klocki z tyłu, są praktycznie jak nowe. Więc jakieś hiper nadmierne zużycie na pewno nie było przyczyną wymiany.
« Ostatnia zmiana: 03-08-2014, 15:19:24 wysłana przez jasny »

Offline Jarod84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #7 dnia: 03-08-2014, 20:45:53 »
haha te wady to nie wady wieku dziecięcego. Dokładnie te same rzeczy (stuki w ukl. kierowniczym i piszczące hamulce przechodził auris 1

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #8 dnia: 03-08-2014, 21:32:34 »
Stuki przy przekładni w AI, a ta wada ze strzelaniem w AII to dwie zupełnie inne sprawy. W AII miałam na początku wrażenie, że jakiś plastik ułamał się w kierownicy, nie był to zupełnie dźwięk z przekładni/kolumny

Offline KoralK

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 550
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #9 dnia: 08-08-2014, 09:16:41 »
Ponieważ w październiku kolejne 6 aut w firmie musi zostać wymienione na nowe poprosiłem we wtorek o raport i zestawienie kosztów dotyczących eksploatacji floty w naszej firmie.
Aktualnie mamy 5 Toyot Auris 1.4 w wersji Active + doposażenie  i  jedna odebrana dwa miesiące po pozostałych w wersji Premium + Comfort 
Cała flota to 53 pojazdy z czego największym zainteresowaniem pracowników cieszy się Skoda Octavia ( każdy ma budżet i wybiera auto z grupy VW, Opel lub Toyota)
Jeżeli chodzi o Toyoty Auris mają przebieg najmniej 29tyś najwięcej 42tyś do dziś dnia z powtarzających się awarii, defektów czy innych problemów.
 W dwóch Aurisach  wymieniono reflektory z powodu parowania oraz pojawiły się problemy ze sparowaniem  telefonów z systemem Touch & Go w jednej aktualizowano soft dwa razy.
Dodatkowo cztery sztuki były wezwane na akcje serwisową związaną z mocowaniem pasów bezpieczeństwa. Jedna z Aurisek była także trzy krotnie w serwisie z powodu źle działającej skrzyni biegów, wymieniany był także fotel kierowcy w jednej i będzie taka sama operacja wykonywana w kolejnej.
W jednej był także wymieniany czujnik położenia przepustnicy.
Usterek wykluczających z jazdy czyli awarii w tym czasie nie było, większość usterek była likwidowana podczas przeglądów.
Jeżeli chodzi o koszty serwisu w tym czasie to Toyota chyba umówiła się z grupą VW ponieważ jak zestawie te koszty to są zbliżone do kosztów serwisu pięciu wybranych Octavi.
Tyle o serwisie i usterkach opinie użytkowników to zupełnie inny temat.

Offline jasny

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #10 dnia: 08-08-2014, 09:47:03 »
Z którego roku to auta i na czym mniej więcej polegał problem z fotelem?

Offline KoralK

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 550
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #11 dnia: 08-08-2014, 12:31:17 »
Z którego roku to auta i na czym mniej więcej polegał problem z fotelem?

Cztery były odebrane w lutym tego roku ale produkcja to 2013 natomiast ostatni był odebrany pod koniec kwietnia i produkcja to 2014r.
Problem z fotelami polega na tym, że strasznie stukają i pukają - delikatnie rzecz ujmując.

Offline jasny

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #12 dnia: 08-08-2014, 13:40:31 »
Ok, dzięki :)
U mnie póki co cisza, mimo niskoprofilowych opon i jazd po wertepach czy kocich łbach. Mam nadzieję, że już tak zostanie :)

Offline pietro01

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #13 dnia: 08-08-2014, 13:49:11 »
U mnie występuje coś w rodzaju takiego stuknięcia (przytłumionego) przy wrzucaniu 1 biegu ale nie zawsze (głównie zaraz po uruchomieniu silnika, czasami po zatrzymaniu auta ze znacznej prędkości i ponownym ruszeniu z 1 biegu). Czy u kgoś z Was występują podobne objawy? Zastanawiam się, czy zgłaszać to do ASO (auto z 2014 1.6)?

Offline KoralK

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 550
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #14 dnia: 08-08-2014, 13:55:09 »
U mnie występuje coś w rodzaju takiego stuknięcia (przytłumionego) przy wrzucaniu 1 biegu ale nie zawsze (głównie zaraz po uruchomieniu silnika, czasami po zatrzymaniu auta ze znacznej prędkości i ponownym ruszeniu z 1 biegu). Czy u kgoś z Was występują podobne objawy? Zastanawiam się, czy zgłaszać to do ASO (auto z 2014 1.6)?


 Rozmawiając z doradcą serwisowym w ASO dowiedziałem się, że sporo właścicieli nowych aurisów narzeka na pracę skrzyni biegów ( a to że jest zbyt głośna a to że biegi ciężko się przerzuca i czasem haczą) ale jak stwierdził nie ma tam żadnej wady po prostu ten typ tak ma.
 


 

Beesafe.pl