Autor Wątek: Naprawy gwarancyjne Auris II  (Przeczytany 221065 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JurekL

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #15 dnia: 08-08-2014, 19:04:12 »
U mnie skrzynia biegów już wymieniona na głośną pracę mechanizmu różnicowego ( przy prędkości 60-80 km/h). Nowa wcale lepiej nie chodzi. Jest ciszej ale za to haczy 1 i 2 bieg. Prawdopodobnie zalana gęstszym olejem.
Gdy ci smutno, gdy ci źle
wsiądź do auta, przejedź się.

Offline KoralK

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 550
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #16 dnia: 08-08-2014, 19:32:58 »
W moim także był często problem z wrzuceniem pierwszego biegu i z redukcją z czwórki na trójkę.

Offline Nika

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1838
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #17 dnia: 08-08-2014, 20:05:37 »
Ja jeszcze nic nie naprawiałam... przez kilka dni mi cos brzęczało, ale zanim namierzyłam co to, to przestało. Na skrzynię biegów prawie nie mam co narzekać, nie szarpie, płynnie zmieniam biegi w góre i w dół, jedynie co 5 raz średnio nie wchodzi wsteczny i co 20 jedynka. Przy pierwszej próbie. Popuszczam sprzęgło, dociskam i za drugim razem wchodzi. Do tego przywykłam w aurisie I. Jedyne, co mi dokucza, to smrodek starej szmaty przy włączaniu silnika. Klime mam ustawiona na auto, więc po odpaleniu o właczeniu dmuchawy śmierdzi chwilę, nim zacznie dmuchać zimnym. Auto odebrane dopiero 3,5 temu z salonu więc wykluczam zagrzybienie. Z tym zamierzam pojawić się w aso, bo nie mam odwagi nikogo wozić, żeby nie być podejrzaną o brak higieny nóg  :cheesy:

Nie ma problemów z parowaniem lamp, skrzypieniem foteli czy innych elementów wnętrza. Hamulce nie piszczą. Nie stuka nic przy kręceniu kierownicą. Może w roczniku 2014 zdążyli już część chorób niemowlęcych wyeliminować, albo miałam po prostu farta i trafiłam na zdrowszy okaz (tfu, odpukać w niemalowane i zarżnąć koguta o północy w pełni).
Żyj i daj żyć innym.

Offline Colin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3557
    • KURO.pl
  • Samochód:: Lexus LS600h L
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #18 dnia: 09-08-2014, 16:00:35 »
tylny tłumik - popularna usterka

Offline Marekw2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #19 dnia: 09-08-2014, 16:22:35 »
Mojemu Aurisowi za trzy tygodnie stuknie roczek, przejechane prawie 12 000 km. Nic nie stuka, nie trzeszczy, hamulce nie piszczą, lampy też nie parują. Jedyne co mi nie pasuje to pozycja za kierownicą. Kiedyś już o tym pisałem i nadal nie mogę się przyzwyczaić. Problemem jest chyba to niemal pionowe ustawienie koła kierownicy.

Offline jasny

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #20 dnia: 09-08-2014, 16:30:52 »
tylny tłumik - popularna usterka
A co z nim - korozja czy hałasuje?

Offline KoralK

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 550
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #21 dnia: 09-08-2014, 16:32:27 »
tylny tłumik - popularna usterka
A co z nim - korozja czy hałasuje?

Pytanie czy to aby dotyczy Aurisa II?

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #22 dnia: 09-08-2014, 16:41:36 »
A'propos skrzyni, to tez raz na jakiś czas nie wchodzi mi jedynka za pierwszym razem. W ASO powiedzieli mi, że ZARÓWNO wsteczny jak i jedynka nie mają synchronizatorów, nie wiem ile w tym prawdy, ale skrzynię sprawdzili i wszystko ok, zdarza się to naprawdę rzadko więc nie jest to dla mnie hiper uciążliwe.

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #23 dnia: 09-08-2014, 16:53:37 »
nie mam dostępu do danych z 2014 roku, ale Auris z 2013 roku 1 bieg ma synchronizowany

jeśli w 2014 przestał być to wprowadzili oszczędności
TIIDA '09

Offline KoralK

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 550
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #24 dnia: 09-08-2014, 17:03:02 »
Jak byłem w ASO to pytałem szefa serwisu czy problemy z pierwszym biegiem nie wynikają przypadkiem z braku synchronizatora ale odpowiedział mi, że w Aurisie takowy jest.
Tak jak napisałem wcześniej podobno ta skrzynia tak pracuje i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #25 dnia: 09-08-2014, 17:26:16 »
Mój jest z 2013 więc są kłamczuszkami. Tak czy siak, mało ważne dla mnie. Jest gwarancja, coś się będzie działo to się zaprowadzi do serwisu :)

Offline KoralK

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 550
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #26 dnia: 09-08-2014, 17:28:47 »
Mój jest z 2013 więc są kłamczuszkami. Tak czy siak, mało ważne dla mnie. Jest gwarancja, coś się będzie działo to się zaprowadzi do serwisu :)

A to fakt - tym bardziej, że jak na razie serwis Toyoty mogę uznać za bardzo dobry mam nadzieję, że z Lexem będzie tak samo choć słyszałem słabe opinie.

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #27 dnia: 09-08-2014, 17:30:00 »
Ja od 4 lat bywam w ASO pod Łodzią i póki co jest super i bez zbędnego gadania :)

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #28 dnia: 09-08-2014, 19:22:35 »
TIIDA '09

Offline Walo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #29 dnia: 12-08-2014, 22:29:31 »
czegos nie rozumiem naprawa w ramach gwarancji i placicie za naprawe?


 

Beesafe.pl