Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Naprawy gwarancyjne Auris II  (Przeczytany 91740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymek

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #510 dnia: 25-04-2018, 09:45:09 »
na przeglądzie po 15 tys zgłosiłem nierównomiernie działające spryskiwacze. Zakwalifikowano do wymiany.
auris ts hsd 2017 r.

Offline fynooh

• Toyot Pełzający
  • **
  • 1,6 Valvematic
« Odpowiedź #511 dnia: 26-04-2018, 20:02:10 »
I .......... nakrętki od elementów zawieszenia bierze rdza , reszta OK.
Ciekawe jak to u was wygląda ?
Ja mam autko z 25 stycznia 2018 roku, czyli bardzo młode i wystający gwint niektórych śrub zawieszenia też mam pokryty rdzą. Ale spokojnie, w/g mojego doświadczenia, wszystko jest w porządku. Tym śrubom nic się nie stanie, korodują tylko końcówki gwintu, ale i tak wytrzymają one bardzo długo i w niczym nie przeszkodzi to w ich ewentualnym odkręcaniu. W innych nowych autach śruby w podwoziu też mi szybko korodowały. Mam w domu kanał, więc wszystko mogę zobaczyć na bieżąco. Śruba ma goły metal i nie wszystkie są chwilowo nierdzewne. Gorzej jest z twoim skorodowanym mocowaniem tylnego wahacza. Będę to monitorował u siebie, choć na razie u mnie wszystko w porządku.

Offline jaclub

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #512 dnia: 16-05-2018, 16:23:00 »
w Aurisce 2016 został wymieniony tłumik końcowy i załapałem się na wymianę sprzęgła. Ja tam nie widzę żadnej wady, ale skoro wymieniają to nie stawiam sprzeciwu. U mnie również szuraja hamulce podczas hamowania, efekt taki jakby tarcze były pokryte rdzą.

Offline valefor1981

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #513 dnia: 16-05-2018, 20:13:44 »
jaclub
a co miałeś za problemy ze sprzęgłem ?

u mnie były 3 razy klocki wymieniane  robiły się wżery i póki co 4tys km od ostatniej odpukać ok.

tez auris 2016

Offline jaclub

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #514 dnia: 17-05-2018, 06:27:59 »
Właśnie ja nie zauważyłem żadnych niepokojących odgłosów od strony sprzęgła, ale serwisant stwierdzil, że przy ruszaniu z większym obciążeniem pod górkę delikatnie zawyje. Ja nic nie slysze.

Offline Czesiek_Alcatraz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #515 dnia: 18-05-2018, 14:15:55 »
Na swoim 1-szym przeglądzie po 1 roku/15k km zgłosiłem kwestię skrzypiącego fotela kierowcy (Auris II FL TS Premium+Comfort). Diagnoza/rozwiązanie: rozebranie całego fotelu, gąbka do zamówienia i wymiany + poprawienie montażu pozostałych elementów - oczywiście wszystko na koszt gwaranta. Minus tej operacji to konieczność zostawienia auta na cały dzień w serwisie, ale przynajmniej udało mi się wynegocjować bezpłatnego zastępczego Yarisa  :-)

Cała operacja ma się odbyć w czerwcu, dam znać jaka kwota wyjdzie fakturowo, bo podejrzewam, że może być dość znaczna  :-)

Offline jaclub

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #516 dnia: 18-05-2018, 20:02:12 »
No właśnie, co z jakością? Po 15kkm gąbka wysiedziana?

Offline Czesiek_Alcatraz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #517 dnia: 19-05-2018, 13:12:12 »
Wydaje mi się, że problem fotela występował od samego początku, aczkolwiek dopiero po pewnym czasie zwróciłem na niego uwagę. Niemniej pytanie pozostaje - gdzie ta jakość? Dlatego skłaniam się ku temu, by następny samochód był "Made in Japan", tam chyba takie babole są mniej prawdopodobne.

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #518 dnia: 19-05-2018, 13:40:44 »
Toyoty nie kupuje się chyba dla dobrej gąbki tylko dla silnika które będzie długo służył.

Offline jaclub

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #519 dnia: 19-05-2018, 13:54:14 »
Ja tam nie narzekam, jedyne co było upierdliwe to tłumik końcowy, zbyt głośny. Zresztą i tak po wymianie nie jest za cichy...

Offline jaclub

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #520 dnia: 29-05-2018, 16:41:56 »
Wymieniono mi komplet sprzegła w aurisce, przebieg 35tys, nie zauważyłem żeby coś z nim było nie tak, ale na przeglądzie stwierdzili "nietypowy dźwięk buczenia podczas ruszania z obciążeniem", chwalę Toyotę za to, że sami to proponuja a nie zbywają klienta że TTTM. Jeżeli chodzi o wymianę sprzęgła opierali się na biuletynie CP-0095T-1011.
Faktura wyszła na 3132,87 :)
Tarcza, docisk, siłownik, uszczelniacze, robocizna. Pedał pracuje jakby bardziej miękko, albo tylko mi się wydaje.

Offline Akwarysta6

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #521 dnia: 29-05-2018, 19:26:15 »
U mnie na gwarancji wymieniono reflektory przednie, klocki przód i jarzma, skrzynia biegów+sprzęgło. U mnie też było to buczenie sprzęgła, więc poszła do wymiany skrzynia biegów i sprzęgło.

Offline jaclub

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #522 dnia: 29-05-2018, 20:09:14 »
@Akwarysta, przy jakim przebiegu ta skrzynia i sprzęgło?

Offline 23wesdxc

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #523 dnia: 30-05-2018, 12:09:57 »
A ma ktoś może jakiś kontakt w serwisie i serwis  autoryzowany ktory po prostu uwzględni wszystkie biuletyny i wymieni bez marudzenia co trzeba, przecież płaci za to toyota a serwis na tym po prostu zarabia.

Offline Akwarysta6

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #524 dnia: 30-05-2018, 12:54:54 »
@Akwarysta, przy jakim przebiegu ta skrzynia i sprzęgło?

Skrzynię i sprzęgło wymienili mi przy przebiegu ok. 18 000 km . Przy cofaniu na wzniesienie słychać było mocne buczenie. Decyzja producenta skrzyni i sprzęgła - wymiana całego kompletu. Pozdrawiam.

Toyota Klub

« Odpowiedź #524 dnia: 30-05-2018, 12:54:54 »