Autor Wątek: Naprawy gwarancyjne Auris II  (Przeczytany 221215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalinsky

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #570 dnia: 30-11-2018, 22:20:06 »
Jeśli chodzi o haczenie to zazwyczaj pomaga regulacja na linkach. Gdy nie masz innych objawów jak jakieś stuki, zgrzyty, szarpanie to raczej nie będą drążyć tematu.  Tak czy inaczej regulacja u mnie pomogła.

Offline hesus

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #571 dnia: 09-01-2019, 14:35:44 »
Miałem na gwarancji wymieniony moduł z przyciskami na tunelu (EV mode, eco mode, power mode).
Na fakturze wycena ~650zł  :thumbdown:

Offline jaclub

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #572 dnia: 02-02-2019, 08:21:40 »
W związku ze schodzacą chromowaną naklejką z przycisku regulacji temperatury, panel klimatyzacji zakwalifikowano do wymiany na nowy. 2016r

Offline Bacek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #573 dnia: 07-02-2019, 15:13:47 »
To hurtem, jeszcze nie zakończone ale zakwalifikowane do zrobienia po przeglądzie 60k.

1. Samo wzbudzający się alarm (prawdopodobnie stycznik przedniej maski)
2. Wymiana rozrusznika
3. Uszczelki przednich drzwi (wymiana)
4. Chrom z przycisków klimatyzacji (wymiana panelu)
5. Zacinająca się lampka podsufitowa, przód od strony pasażera (wymiana)

Offline valthemar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #574 dnia: 10-02-2019, 12:12:05 »
Mój pierwszy post tutaj. Po przeczytaniu wszystkich wątków potwierdzam problem z fotelami. Na dniach będę zgłaszał ponownie skrzypiące gąbki, zarówno w fotelu kierowcy jak i pasażera. Po pierwszej naprawie było ok przez 2-3 m-ce.

Zauważyłem też jeden post o skrzypiącej podłodze tuż przy progu drzwi kierowcy. Potwierdzam - u mnie to samo. Po naprawie był spokój też góra 3 m-ce.

Generalnie jestem zawiedziony jakością i przestronnością wnętrza tego auta. Przesiadłem się do Aurisa z 20-letniego Citroena i na prawdę poza bluetooth i większą ilością poduszek nie widzę niczego w czym to auto miałoby być lepsze:( Najgorsze jest to wnętrze - deska jak z Korei sprzed 20 lat no i te marne materiały, przynajmniej w mojej podstawowej wersji. Paradoksalnie mam wrażenie że po lifcie ta deska wygląda jeszcze gorzej niż przed. Żeby nie było, Citroen też był golasem ale po 20 latach nic w nim nie skrzypiało aż w takim stopniu. Auto kupiłem bo było z dobrego źródła i bez udziwnień jak w innych nowych autach.  Poza tym dobrze współgra z LPG. Mam nadzieję, że przynajmniej będzie bezobsługowe, bo radości z jazdy i jakości to tu niewiele niestety.

Online Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2892
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #575 dnia: 10-02-2019, 14:31:55 »
Mi od 2015 II FL HSD nic nie skrzypi o dziwo i czemu deska tragiczna? Cała jest miękka aż do samej szyby więc tragicznie jak w Aurisie I gdzie wszystko skrzypialo to całkiem nieźle tu nic nie lata ani nie zgrzypi. Jest dobrze spasowane

Offline valthemar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #576 dnia: 11-02-2019, 20:38:47 »
Mi od 2015 II FL HSD nic nie skrzypi o dziwo i czemu deska tragiczna? Cała jest miękka aż do samej szyby więc tragicznie jak w Aurisie I gdzie wszystko skrzypialo to całkiem nieźle tu nic nie lata ani nie zgrzypi. Jest dobrze spasowane

Może Tobie nie skrzypi bo masz bogatszą wersję? Ja mam podstawową z masą twardego plastiku w tej części środkowej. Górna płachta myślę że będzie taka sama wszędzie, lekko miękka ugina się pod palcem. Nie mówię, że skrzypi to jakoś strasznie, raczej takie pobrzękiwania słychać na nierównościach, zwłaszcza w zimie. Nie spodziewałem się tego w prawie nowym aucie, no ale podobno teraz tak się te auta niestety robi, to nie to co kiedyś, a może takie są Japońce? To mój pierwszy więc nie mam porównania.

A co do designu deski rzecz gustu oczywiście, ale mnie się ona wyjątkowo nie podoba, zwłaszcza te kratki wentylacyjne... W porównaniu z nowym Megane czy choćby Golfem wygląda słabo imho.

Online Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2892
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #577 dnia: 11-02-2019, 21:22:14 »
To nie widziałeś golasa chyba z innych marek. Oczywiście w salonach ich nie zobaczysz bo takiego badziewia nikt nie wystawia. Każdy wsiada do praktycznie fulla i konfiguruje sobie swojego myśląc że będze praktycznie tak samo. Golasy są tylko po to by działały w celach marketingowych a później w radio słyszysz że nowa Toyota Auris za 49,999 na wyprzedaży. Niestety później jest koszmar bo plastiki wołają o pomste, fotele kanapowate, jakość spasowania, zegary inne, wszystko inne i dostajemy bieda edyszyn którą później chcemy doinwestować tak naprawdę. Miałem na szczęście okazję wsiąść do Activa aurisa i HSD prawie full. No przepaść, dwa różne samochody całkowicie inaczej zachowujące się na drodzę i inaczej wyglądające w środku. A najbardziej na świecie doprowadzają mnie do furii jak w skodzie w wersjach podstawowych tony zaślepek które są na drzwiach, pod kierownicą, na głownym panelu, koło klimy, obok pasażera, nad skrzynią biegów, pod skrzynią biegów i nawet z tyłu.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #578 dnia: 11-02-2019, 22:07:11 »
Generalnie jestem zawiedziony jakością i przestronnością wnętrza tego auta. Przesiadłem się do Aurisa z 20-letniego Citroena i na prawdę poza bluetooth i większą ilością poduszek nie widzę niczego w czym to auto miałoby być lepsze:( Najgorsze jest to wnętrze - deska jak z Korei sprzed 20 lat no i te marne materiały, przynajmniej w mojej podstawowej wersji.
A co do designu deski rzecz gustu oczywiście, ale mnie się ona wyjątkowo nie podoba, zwłaszcza te kratki wentylacyjne... W porównaniu z nowym Megane czy choćby Golfem wygląda słabo imho.
Dostałeś Aurisa jako auto służbowe ? Bo jak czytam powyższe, to nie mogę uwierzyć że dokonałeś świadomego wyboru i sam kupiłeś to auto
E18_Prestige_MultidriveS

Offline valthemar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #579 dnia: 12-02-2019, 00:40:39 »
W pewnym sensie służbowe, bo prowadzę firmę i auto jest mi niezbędne. Aurisa wybrałem bo był z pewnego źródła (używany 2-latek), jest prosty (im mniej bajerów, tym mniej ewentualnych problemów), śmiga na LPG i nie miałem czasu na poszukiwanie czegoś innego w nieskończoność a on był i czekał. Tak więc widziałem co brałem, ale to nie znaczy, że nie można ponarzekać:)

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #580 dnia: 12-02-2019, 08:58:42 »
ale to nie znaczy, że nie można ponarzekać:)
można, sam narzekam ale na rzeczy, o których wcześniej nie widziałem, nie widziałem, nie dotykałem, nie znałem się. Natomiast, przed zakupem budę, kokpit i materiały wykończeniowe obejrzałem, dotnąłem, stąd wiedziałem czego się spodziewać. CVT też wypróbowałem, więc na "wycie" też nie narzekam, przyspieszenie - wiedziałem czego się spodziewać, słaby lakier też był mi znany. Wkurzające są duperele, jak odstająca klapka schowka lusterka, strzelające składanie lusterek (jedno już wymienione, etc.), brak fizycznych przycisków w radiu - ale w tym przypadku widziały gały co brały.
 :beer:
E18_Prestige_MultidriveS

Offline perpetz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #581 dnia: 29-08-2019, 15:06:10 »
Czy próbował już ktoś z sukcesem reklamować trzeszczące fotele? Mam na myśli boczki foteli kierowcy obszyte alcantara (Auris II HSD 2017 Dynamic)? Przebieg 50k km

Offline komornick

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #582 dnia: 29-08-2019, 16:48:08 »
Ja będę, u mnie już skrzypi pasażera - 15kkm. Wizyta we wrześniu.
Jak również będę reklamował żółty zafarb świateł mijania/drogowych LED. Widać go w centrum wiązki światła i strasznie mnie wkurza. LEDy powinny świecić na biało. Chyba.

Pozdr

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline perpetz

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #583 dnia: 29-08-2019, 18:02:00 »
U mnie ASO w Częstochowie odrzuciło moja reklamacje żółtych plam tłumacząc to TTTM :/

Offline Akwarysta6

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naprawy gwarancyjne Auris II
« Odpowiedź #584 dnia: 29-08-2019, 21:46:56 »
Ja do trzech lat na gwarancji miałem robione: wymiana piszczących klocków przód, wymiana reflektorów przednich, wymiana skrzyni biegów i sprzęgła (1 i wsteczne trochę źle wchodziły), wymiana radio, które się zawieszała i oczywiście zbiornik par paliwa zg. z biuletynem.


 

Beesafe.pl