Autor Wątek: "Zapach" z klimatyzacji  (Przeczytany 15293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mk2

  • Gość
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #30 dnia: 20-08-2014, 15:14:46 »
może tak, może nie :)

Offline paba

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #31 dnia: 20-08-2014, 15:32:42 »
oczywiście

każdy ma swoje zdanie, natomiast z odgrzybianiem na własną rękę jest tak, że są auta, w których dostęp do parownika czy do rurki odprowadzającej wodę jest mocno utrudniony, a kanały wentylacyjne nie są szczelnie oddzielone od elektroniki i można sobie biedy narobić chcąc dobrze

z tym jest problem oraz z tym, że nie każdy chce dać za chemię 50zł, a myśli, że Atlas czy K2 załatwi sprawę :-)

zresztą serwisy często robią podobnie jak my na własną rękę (tyle, że tu jest specjalnie wyprofilowana lanca i znacznie wyższe ciśnienie), wiele stacji VW/Skoda/Seat/Audi  ma podpisane z firmą Tunap
https://www.youtube.com/watch?v=dDKBHKssdVo
« Ostatnia zmiana: 20-08-2014, 16:12:48 wysłana przez paba »
TIIDA '09

Offline Nika

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1838
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #32 dnia: 20-08-2014, 16:05:02 »
Właśnie siedzę w serwisie na odsmierdzaniu i popijam gratisowa kawizne.
Żyj i daj żyć innym.

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #33 dnia: 20-08-2014, 16:11:43 »
Daj znać jaki efekt i jaka cena.

Offline parasolka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #34 dnia: 20-08-2014, 18:14:45 »
Nika w którym ASO?

Offline Nika

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1838
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #35 dnia: 21-08-2014, 08:01:55 »
Wczoraj podjechałam do ASO. Wykonano tylko dezynfekcję, filtr był ok. Odpłatnie. Pół godzinki, darmowa kawa i załatwione. Po odebraniu w aucie bardzo ładnie pachniało. Dziś rano po odpaleniu i włączeniu się dmuchawy nie poczułam najmniejszego smrodku. Za to ten sam, ładny zapach co wczoraj. Spodziewałam się raczej jakiegos chemicznego zapachu.
Ale zanim potwierdzę, że dezynfekcja rozwiązała problem  poczekam jeszcze kilka dni  :cheesy: Mam nadzieję, że szmata nie wróci.
Żyj i daj żyć innym.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #36 dnia: 21-08-2014, 11:13:13 »
Wczoraj podjechałam do ASO. Wykonano tylko dezynfekcję, filtr był ok. Odpłatnie. Pół godzinki, darmowa kawa i załatwione. Po odebraniu w aucie bardzo ładnie pachniało. Dziś rano po odpaleniu i włączeniu się dmuchawy nie poczułam najmniejszego smrodku. Za to ten sam, ładny zapach co wczoraj. Spodziewałam się raczej jakiegos chemicznego zapachu.
Ale zanim potwierdzę, że dezynfekcja rozwiązała problem  poczekam jeszcze kilka dni  :cheesy: Mam nadzieję, że szmata nie wróci.
Zmartwię Cię. Wróci......
Obi

Offline Gucio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #37 dnia: 21-08-2014, 11:14:09 »
Stosuj się Nika do zaleceń to dłużej nie wróci. Po prostu wysusz klimę przed zgaszeniem silnika. Wystarczy 1-2 minuty wcześniej wyłączyć. Jak jest wilgotno na zewnątrz 3-4 minuty.
160 na blacie i tylko na Twoją prośbę nie cisnę więcej - choć da się ;)

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #38 dnia: 21-08-2014, 11:17:31 »
Wczoraj podjechałam do ASO. Wykonano tylko dezynfekcję

a jaka cyfra? Ja ostatnio kupiłem za 30 zł toyotowy preparat do czyszczenia klimy

Offline Walo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: "Zapach" z klimatyzacji
« Odpowiedź #39 dnia: 21-08-2014, 11:17:56 »
uzywalem takie granatu w swoim yarisie. Mialem problem wlasnie ze smrodem szmaty z klimatyzacji i stwierdzilem ze zanim wydam wiecej na dezynfekcje klimy sprobuje takie granatu. Granat zdal egzamin i zapach szmaty zniknal ale niestety tylko na 4 tygodnie, potem problem powrocil. Takze jest to rozwiazanie krotkoterminowe. I tak musialem jechac na dezynfekcje klimy tylko miesiac pozniej.


 

Beesafe.pl