Autor Wątek: Czeski Yaris- dolot  (Przeczytany 5376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jmodrzewski

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« dnia: 22-03-2005, 18:51:06 »
Widzial ktos moze na polskim rynku ramke na filtr powietrza jak na zdjeciu:
http://www.yaris-club.com/karta.php?show=members/2/IMG_0031.jpg
czy myslicie ze koles odciol czesc oryginalnego zamkniecia.
pozdro

PS link do reszty samochodu: http://www.yaris-club.com/karta.php?id=2

CoOljaCk

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #1 dnia: 22-03-2005, 19:04:46 »
poprawił wygląd. pogorszył osiągi. nie miał zielonego pojecia co robi albo nie zalezoło mu na osiagach. brewki tez wygladaja fatalnie... :asmiliecry

gdyby dorobic do tego wlot z gory przez maske - to by bylo wtedy sprytne i nie glupie, ale tak to lipa straszna.
to co zyskał przez zastosowanie czegos takiego stracil na tym ze kolektor zassysa gorace powietrze.

a moze zalezalo mu tylko na tym zeby miec pare dB wiecej w srodku i na zewnatrz.

adi

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #2 dnia: 22-03-2005, 19:20:00 »
wygl :D ad ogolny ciekawy.....dziwi mnei bark tylko lotki :roll: i wydech tez bym inny dal

jmodrzewski

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #3 dnia: 23-03-2005, 09:03:37 »
racja ze filtr zasysa gorace powietrze... ja u siebie wstawilem wkladke KN ale nie podoba mi sie ze oryginalna rura zaczyna sie za reflektorem. caly czas szukam jakiegos rozwiazania

flymar

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #4 dnia: 23-03-2005, 09:34:28 »
Strasznie podobają mi siętwarze gostków na pierwszym zdjęciu. A zmiany sięmi nie podobają

CoOljaCk

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #5 dnia: 23-03-2005, 10:13:19 »
Cytat: jmodrzewski
racja ze filtr zasysa gorace powietrze... ja u siebie wstawilem wkladke KN ale nie podoba mi sie ze oryginalna rura zaczyna sie za reflektorem. caly czas szukam jakiegos rozwiazania



zrob jak ten gosc a wlot zrob z gory przez maske - bedziesz mial silny nawiew chlodnego powietrza bezpośrednio do filtra :)

Smok

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #6 dnia: 23-03-2005, 10:18:46 »
na mój rozumek to przesadzacie z tym zimnym dolotem. Czy powietrze brane z nad maski jest aż o tyle chłodniejsze od powietrza branego zza reflektora??? Nie wydaje mi się!!

Darus

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #7 dnia: 23-03-2005, 10:53:56 »
Taki sobie ten tuning... :/ tyl jakis taki dziwny tego auta  :roll:

Smoku jesli sie przerobi dolocik i zamontuje to wszystko odpowiednio to mozna jakis maly przyrost uzyskac ale czesto ludzie montuja filtr i odrazu mysla ze im KM skoczy o nie wiadomo ile ehhh  :)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #8 dnia: 23-03-2005, 11:06:49 »
:D ja juz chyba przestudiowalem wszystie yarisy - tzn ich zdjecia jakie sa w necie i jesli chodzi o tyl to osobiscie fajniejszego pomyslu nie widzialem!!
autko zrobilo sie mega okragle - WYPAS - jedyne co to faktycznie wyech...... DTM tu troche nie pasuje, natomiast zderzak i ogolnie tyl - WYPAS!!
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

jami

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #9 dnia: 23-03-2005, 18:21:59 »
Po tym Yarisie widać, ze sięjego właściciel musi jeszcze trochępodciagnąć w temacie tuningu. Bo ten montaz filtra taki trochęjest tjuninkowy  :wink: .

JaryÂś

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #10 dnia: 24-03-2005, 09:22:56 »
a widziliscie galerie!? fajne yarki tam sa
http://www.yaris-club.com/gallery/No.1/No.1.html

Hicks

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #11 dnia: 24-03-2005, 09:32:52 »
Patrząc na całość Yarisa i na ten nieszczęsny filtr to jest to takie głupie, że wydaje mi się, że kolo po prostu nie skończył prac.
Może przybrakło mu koron na blacharza, żeby zrobić dziuręw pokrywie silnika :)

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #12 dnia: 24-03-2005, 10:07:57 »
Cytat: Smok
na mój rozumek to przesadzacie z tym zimnym dolotem. Czy powietrze brane z nad maski jest aż o tyle chłodniejsze od powietrza branego zza reflektora??? Nie wydaje mi się!!

Jest zimniejsze bo to z zareflektora nie zdązyło sie ogrzac i jest czesciowo łapane z zewnątrz. Ale załuż dolot z zewnątrz i zobaczysz róznice.
BMW E46 320d
Mini Cooper

Smok

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #13 dnia: 24-03-2005, 11:20:00 »
a nie pomyśleliście o tym, że dolot zewnętrzny o wiele bardziej zanieczyszcza filtr i jeżeli nie jest on często i regularnie czyszczony to tak zatka wlot że efekt będzie odwrotny??

jmodrzewski

  • Gość
Czeski Yaris- dolot
« Odpowiedź #14 dnia: 24-03-2005, 16:03:53 »
chodzilo mi glownie o to ze lampa blokuje poniekad doplyw do rury zasilajacej filtr... z lewej strony chlodnicy jest pusta przestrzen moze by tam cos wykabinowac


 

Beesafe.pl