Autor Wątek: Auris-klimatyzacja  (Przeczytany 120926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #210 dnia: 21-09-2018, 15:41:23 »
Przeważnie ecu wyłączy kompresor jak silnik jest bardziej obciążony.

Zimą kompresor i tak nie działa - musi byc te 3-5 st naparowinku

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #211 dnia: 21-09-2018, 21:38:29 »
... Zimą kompresor i tak nie działa - musi byc te 3-5 st naparowinku
Niedziałanie to też jest wtedy, gdy kompresor się kręci? Z tego co biegli koledzy pisali na forum, AII nie ma sprzęgła kompresora, w przeciwieństwie do wielu innych samochodów. Wtedy wniosek był taki, że w AII bezsensowne jest okresowe włączanie klimy w zimę celem wymieszania czynnika z olejem, a włączanie klimy polega na otwieraniu/zamykaniu odpowiednich zaworów w obiegu.
Spalanie - Motostat.pl

Offline kazakoff

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #212 dnia: 22-09-2018, 16:49:12 »
Przeważnie ecu wyłączy kompresor jak silnik jest bardziej obciążony.

Zimą kompresor i tak nie działa - musi byc te 3-5 st naparowinku

Czyli w Auris I jest układ klimy na bajpasie?
Większe spalanie jest jedynie wówczas załączania się kompresora, dobrze rozumuję?

Dla zainteresowanych też test o spadku mocy na klimie.

https://www.youtube.com/watch?v=7NsfJH2fJRA
Auris I 2008 1,6 124 KM
www.karcher-poznan.pl

Offline kazakoff

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #213 dnia: 08-04-2019, 08:11:00 »
Witajcie,

upewnijcie mnie tylko proszę, że w wężyk ze zdjęcia mam wprowadzić rurkę z Wurthem?
Czy po operacji z tym preparatem ma sens jeszcze dodatkowe ozonowanie w serwisach klimy?

Auris I 2008 1,6 124 KM
www.karcher-poznan.pl

Offline jerry2006

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #214 dnia: 27-05-2019, 10:14:38 »
Może bez zakładania nowego watku tutaj zapytam. Samochód kupiony był zimą 2018 (rocznik 2015) więc teraz dopiero można zauważyć jak działa klima.
Mam pytanie jaka temperatura powinna być na wylocie powietrza przy minimalnej ustawionej do chłodzenia? Mam tez róznice temperatur na poszczególnych nawiewach. Powietrze przy drzwiach jest zdecydowanie cieplejsze a najbardziej martwi mnie że z dwóch kratek środkowych mam dwie różne temperatury. Nic nie smierdzi i filtr kabinowy wymieniłem.

Offline RavenF2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #215 dnia: 28-05-2019, 17:27:51 »
W aurisie się da się wyłączyć klimatyzację przyciskiem a/c, ale mimo to można zostawić włączony przycisk auto. W jakim trybie działa wtedy nawiew?

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #216 dnia: 28-05-2019, 18:01:01 »
W trybie auto  :-)

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #217 dnia: 28-05-2019, 18:10:32 »
Dodam nawet ze w trybie auto i wyłączoną klimatyzacją  :-)

A żebyś się nie irytował: nawiew będzie działał tak samo jak z klimą na "auto" tylko, że jak na zewnątrz będzie np.20 st. C. a ty nastawisz na auto np. 18 st. C. to automat będzie dążył do osiągnięcia tej temperatury ale nie będzie miał czym schłodzić (bo klima wyłączona  :wallbash:) więc wentylatory będą chodzić ma max. Resztę wariantów sobie dopowiedz. Zimą jest łatwiej ;)
« Ostatnia zmiana: 28-05-2019, 18:15:00 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline RavenF2

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #218 dnia: 28-05-2019, 19:07:05 »
Dzięki, w moim poprzednim samochodzie tryb auto od razu włączał klimę, dlatego się zapytałem.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #219 dnia: 28-05-2019, 20:58:04 »
W Auris I jest tak że przy załączonej klimie i nawiew "auto" jedyne co się zmienia to obieg otwarty/zamknięty (chyba wynika z różnicy temperatur) ale jak wciśniemy (wymusimy) "zamknięty" to tak zostaje, ale chyba nie zawsze  :o
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #220 dnia: 28-05-2019, 21:58:38 »
Da się to zmienić w ustawieniach klimy.

Offline jerry2006

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #221 dnia: 31-05-2019, 18:14:28 »
Może bez zakładania nowego watku tutaj zapytam. Samochód kupiony był zimą 2018 (rocznik 2015) więc teraz dopiero można zauważyć jak działa klima.
Mam pytanie jaka temperatura powinna być na wylocie powietrza przy minimalnej ustawionej do chłodzenia? Mam tez róznice temperatur na poszczególnych nawiewach. Powietrze przy drzwiach jest zdecydowanie cieplejsze a najbardziej martwi mnie że z dwóch kratek środkowych mam dwie różne temperatury. Nic nie smierdzi i filtr kabinowy wymieniłem.

Zapytam jeszcze raz. Czy ktoś wie dlaczego rózni się temperatura na nawiewach? Ja myślałem że jak mam dwie kratki na srodku to dolot powietrza jest jeden i tylko go rozdzielam. Różnica temperatur to nawet 7 stopni.
I jeszcze jedna obserwacja. Przy krótkiej jeździe cięzko nawet o bardzo zimne powietrze a jak go gdzieś przegonię to z tego najzimniejszego nawiewu mam nawet 5-6 stopni.

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #222 dnia: 31-05-2019, 21:21:54 »
Zimne powietrze idzie do nawiewów z tego samego miejsca, potem są klapki sterujące, które mieszają powietrze schłodzone z nieschłodzonym. Jeżeli używasz automatu, to klapki sterujące powietrzem coś tam jakoś regulują, aby było Ci dobrze. A kiedy klapka sterująca się zatnie, to wtedy może być trochę dziwnie. Jeśli masz dyskofort termiczny, to przyjrzyj się bliżej. Jeśli to tylko termometr wie lepiej, to olej sprawę i korzystaj z komfortu. Sprawdź jeszcze pokrętełka intensywności nawiewu, one mogą zmylić "termometr".
« Ostatnia zmiana: 31-05-2019, 21:26:03 wysłana przez KoMarek »
Spalanie - Motostat.pl

Offline jerry2006

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #223 dnia: 31-05-2019, 23:09:22 »
Zimne powietrze idzie do nawiewów z tego samego miejsca, potem są klapki sterujące, które mieszają powietrze schłodzone z nieschłodzonym. Jeżeli używasz automatu, to klapki sterujące powietrzem coś tam jakoś regulują, aby było Ci dobrze. A kiedy klapka sterująca się zatnie, to wtedy może być trochę dziwnie.

Piszesz o klapkach sterujacych które mieszaja powietrze chłodne z cepłym ale każdy nawiew moze mieć inna temperaturę?

Jeśli masz dyskofort termiczny, to przyjrzyj się bliżej. Jeśli to tylko termometr wie lepiej, to olej sprawę i korzystaj z komfortu. Sprawdź jeszcze pokrętełka intensywności nawiewu, one mogą zmylić "termometr".

Termometr użyłem bo już na dłoni jest wyczuwalna róznica temperatur. Właśnie komfortu nie ma wcale. Może temperatura robi sie niższa ale dopiero jak trochę pojeżdżę trasą a przecież nie o to chodzi.

Offline KoMarek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Samochód:: A II 1.6 2014
Odp: Auris-klimatyzacja
« Odpowiedź #224 dnia: 31-05-2019, 23:30:48 »
Nie chcę gdybać. Do sprawdzenia masz klapki i sprawność klimy, z naciskiem na klapki. Z nawiewów, na życzenie, po kilkudziesięciu sekundach ma wiać chłodkiem. Jeśli każdy nawiew robi co chce, to może być zacięta klapka któregoś nawiewu. Schładzanie całej kabiny trochę trwa, więc nie oczekuj natychmiastowego spadku temperatury, kilka minut zejdzie. W klapkach nie grzebałem, więc nie pomogę.
Spalanie - Motostat.pl


 

Beesafe.pl