Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 188098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ernestbugaj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #120 dnia: 18-07-2018, 14:57:00 »
Przypomniały mi się oceny Polaków po meczu z Senagalem - grał za krótko, żeby więcej spieprzyć. :-) Dzięki za odpowiedź.

Offline Oyama

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #121 dnia: 19-07-2018, 12:40:41 »
Witam, niedawno kupiłem Corolle e12 z silnikiem 1.6 vvt-i chce wymienić filtry, olej, świece, nie mam informacji co i kiedy było w aucie robione aczkolwiek autko chodzi pięknie i wszystkie rzeczy które sprawdzałem podczas kupna wypadły pozytywnie. Widać że było dbane bo w środku tapicerka wygląda lux.  Autko ma 68tys mil  około 108-109tys km, nie chce wpakować za dużo kasy bo mam wrażenie, że wszystko hula jak powinno, lecz dla świętego spokoju jednak chce coś powymieniać. Stąd moje pytanie, jakie świece i filtry polecacie? i czy coś jeszcze przydałoby się wymienić dla świętego spokoju? żeby nie wydać za dużo pieniędzy. Z góry przepraszam, że mój pierwszy post od razu z pytaniami i mam nadzieje że toyota uwiedzie mnie tak że będę długotrwałym użytkownikiem tego forum. Póki co jestem zauroczony autem :) Pozdrawiam

Offline bodex4

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 323
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #122 dnia: 19-07-2018, 15:05:15 »
Filtr powietrza polecam Knecht (dobrze pasuje). Nie wiem jak w 1,6 ale do 1,4 dedykowany jest LX1286, świece Denso (1,4: K16TT), oleju Knecht 68/3, olej: np. Synpower FE 5W30, FUCHS TITAN SUPERSYN F Eco-DT 5W30, można wymienić olej w skrzyni biegów ale najbezpieczniej taki jaki lało ASO.

Dla świętego spokoju warto by było sprawdzić zaciski hamulcowe i ewentualnie wymienić gumy, przesmarować itp. u mnie miałem z tym problem (poliftingowe nie sprawiają tyle problemów). Po porządnej naprawie auto pali pół litra mniej :)

Offline eskalon

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #123 dnia: 25-07-2018, 11:20:18 »
Cześć,

pytanko do przepływki (wyczyszczonej :) ) corolla e12 1.4 d4d.

Na biegu jałowym obroty 800 - wartość przepływu ok 6,5 gm/sec - czyli lekko przekroczone, zakres serwisowy 5.0 do 6.0.

Za duża wartość jest na biegu jałowym obroty 2,5k ok 27 gm/sec - przekroczone, zakres serwisowy 13.1 do 18.9.

Czas na wymianę?

Offline eskalon

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #124 dnia: 25-07-2018, 22:08:07 »
odpowiadam, podmieniłem na inną i to samo :). ciekawe...

Offline shadow125

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #125 dnia: 02-08-2018, 15:18:05 »
Witajcie,

 może Wy mi pomożecie, jestem dumnym posiadaczem e11-tki z 98r [4efe] i ostatnio zauważyłem, iż ciągle pluje "bliżej nie określona czarną cieczą" z paska obok bloku silnika.
Problem niby banalny ale... regularnie sprawdzam pozom oleju i nie ucieka, płyn chłodniczy również i tak po kolei z każdą cieczą a pasek bryzga i bryzga. Pomijając już fatalny efekt wizualny to wzbudza moje obawy.

Z góry dzięki za pomoc
Jakub

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #126 dnia: 03-08-2018, 07:59:25 »
Jak to "pluje"? Pasek? Obstawiałbym płyn chłodniczy. No bo co zostaje? - pasek obiega pompę wspomagania, koło pasowe, sprężarkę klimy (jeśli jest) i pompę wody. Od klimy i wspomagania są na wierzchu, więc zauważyłbyś wyciek. Może więc płyn chłodzący jakoś cieknie na koło pompy, płynu może nie ubywa, bo to znikome ilości. Olej odrzucam, bo jakby ciekło z uszczelniacza wału, to prędzej by spływał gdzieś po misce, poza tym jest zbyt gęsty i lepki żeby tak sobie chlapać. No i pasek by się ślizgał.

Offline mihal

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #127 dnia: 08-08-2018, 15:05:50 »
Cześć,

Jako nowy to użytkownik forum chciałem się przywitać.
Moja Toyota to E16 z 2014 roku 1.6 132KM Premium Design

Padła mi klimatyzacja w aucie. Tzn chłodzi po uruchomieniu silnika i po jakimś czasie już tylko wieje.
W ASO na diagnostyce stwierdzili, że kompresor klimy jest do wymiany i jest to koszt ok 5k (część + robocizna), w innych serwisach wołają 2,7-3k.
Do tego dochodzi możliwość wystąpienia opiłków w układzie klimztyzacji, a co za tym idzie wymiana chłodnicy i pewnie jeszcze jakiś elementów układu chłodzącego.

Dodam, że na początku roku robiłem w ASO przegląd po 90k km, zasugerowano mi żebym również zrobił serwis klimatyzacji na co się zgodziłem (wymiana czynnnika i "oleju")
Pan w serwisie po diagnostyce układu stwierdził, że padła cewka cisnienia. Wspomniał też że było "za dużo czynnika". Na moje pytanie dlaczego było go za dużo, zreflektował się i powiedział, że to nie miało wpływu na usterkę.

Czy ktoś z forumowiczów miał wymieniany kompresor klimatyzacji? Ile to kosztowało w waszym przypadku?

Pozdrawiam
Michał




Offline KrychoE11

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #128 dnia: 29-08-2018, 22:41:55 »
 witam poszukuje schematu instalacji klimatyzacji do e11 1.6 4afe przed liftem. Ponieważ posiadam wszystkie części klimy ale bez instalacji elektrycznej.

Offline Smakor

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #129 dnia: 12-09-2018, 11:01:00 »
Szybkie pytanko: Gdzie nowa Corolla (2018) ma zlokalizowaną antenę do radia?

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #130 dnia: 12-09-2018, 12:53:37 »
W szybie tylnej

Offline michalab

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #131 dnia: 10-10-2018, 13:02:54 »
Mój pierwszy post, więc witam wszystkich tutaj (niestety nie znalazłem dedykowanego wątku do powitań).

Szybkie pytanie:: jaka powinna być siła hamowania tyłu (hamulec zasadniczy) - chodzi o test hamowania na rolkach podczas badania technicznego. Są na to pewnie jakieś normy. Samochód to e11 1.3 (4EFE) liftback  z tyłu ma bębny, dopuszczalna masa całkowita to 1580kg.
Corolla e11 1999r 1.3 4EFE 5d liftback

Offline Fuszu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #132 dnia: 06-11-2018, 22:01:56 »
Hej wszystkim.
Padł mi zamek od strony kierowcy. Czy jest możliwość wymiany zamka na ten od pasażera czy to lustrzane zamki?? Nie chcę na darmo rozbierać drugich drzwi. Corolla E10 sedan, wersja USA.

Offline belonone

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #133 dnia: 12-11-2018, 20:26:40 »
Witam,

Stuki z kolumny kierownicy corolla 2006 1,4 D4D jakiś mechanik okolice Tychów?

Offline belonone

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #134 dnia: 12-11-2018, 21:33:29 »
Witam,

Stuki z kolumny kierownicy corolla 2006 1,4 D4D jakiś mechanik okolice Tychów?
Miał ktoś podobne objawy??


 

Beesafe.pl