Autor Wątek: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź  (Przeczytany 193010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #90 dnia: 09-05-2018, 12:16:19 »
Kurde, nie pamiętam, normalnie od tego miałem forum a teraz nie ma. Coś brałem ruville tylko nie pamiętam czy to była rolka z napinaczem (a w środku okazało się koyo) czy uszczelniacze (a w środku nok).
Pasek mitsuboshi, rolka koyo.
Nic tam więcej nie trzeba, pompa wody daje się niezależnie wymienić w razie co.
A... panie, zapomniałbym: uszczelnienie pompy oleju jeszcze!
Też mnie czeka. U Gajdów robisz?

Offline mdo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #91 dnia: 10-05-2018, 12:35:02 »
Dzięki jak zwykle! :) Te magiczne nazwy sobie własnie przypominam - i fakt brakuje forum. Ruch tu w E11 taki, że chyba niedługo stanie się rzadkością i jakiś wątek dla oldtimerów się przyda ;)
O uszczelnieniu pompy zupelnie nie pamiętałem!
Robie u Gajdów, bo lokalizacyjnie i cenowo to chyba najlepsza opcja.
Do miłego, m.
Auris HSD TS '15
Corolla E11 EFE, LBK '97
było: IS300 2JZ | Corolla E11 EFE, SDN '97 | Corolla E11 EFE, WGN '98 | Corolla E9 AFE, LBK '91, gaz

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #92 dnia: 10-05-2018, 14:47:50 »
Daj znaka ile wzięli, albo ja Cię zmęczę w tym temacie za jakiś czas.
No cieknie ta pompa po jakimś czasie. Zasadniczo to są dwa - jeden w środku, drugi na zewnątrz. Do pierwszego trzeba by pompę ściągać i przy poprzedniej wymianie dałem se siana. No tyle że nie wiem, czy wymiana samego zewnętrznego poskutkowała, bo zaraz potem sprzedałem samochód.
Dobrze sobie wziąć numery z jakiegoś toyodiy i samemu w ASO zamówić, bo nie wiem czy Gajdom będzie się chciało w to bawić - pewno jw interkarsach zamawiają czy czymś a tam różnie może być z dostępnością.

jakiś wątek dla oldtimerów się przyda
No właśnie, bo tu pełno jakichś nowych CH-Rów i hybrydów i jakoś się w tym ciężko odnaleźć ;)

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #93 dnia: 10-05-2018, 14:49:16 »
BTW: tak mi się przypomniało - prawe lustro elektryczne dziś widziałem za 49zł :D

Offline DawidS

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #94 dnia: 10-05-2018, 22:39:07 »
Witam

Czy przekładał ktoś komputer jak na zdjęciu ?
IMG_3909.JPG

Offline mdo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #95 dnia: 10-05-2018, 22:49:59 »
Chcę się wyrobić z tą operacją do końca maja, ale czasu mało jak diabli. Po wszystkim na pewno dam znać. A robię przede wszystkim ze względu na puszczające uszczelniacze, więc faktycznie aso poproszę. Numer tego od pompy oleju będzie chyba 90029-21020. W carsie za 15 zł w aso pewnie 50 ale nie ma co żałować.
A lusterka póki co się trzymają i oby tak dalej ;)

@DawidS - nie wstawiłeś linka i nie widać zdjęcia.
Auris HSD TS '15
Corolla E11 EFE, LBK '97
było: IS300 2JZ | Corolla E11 EFE, SDN '97 | Corolla E11 EFE, WGN '98 | Corolla E9 AFE, LBK '91, gaz

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #96 dnia: 11-05-2018, 08:20:07 »
Co Ty, 5.79 ojro + vat. Przynajmniej będziesz miał pewność, że oryginał.
Kurde, nie wiem czy to nie 90311-35022. Za nic w świecie sobie teraz nie przypomnę, a z diagramów ciężko wykminić :(

Offline mdo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #97 dnia: 11-05-2018, 21:50:44 »
Ten ...022 to jest raczej na wał. W aso zarezerwowałem wg tego co wyżej i facet potwierdził, że na pompę oleju i uwaga... 22 zł :)
A terminy u Gajdów teraz są na dwa tygodnie(!) więc akurat na koniec maja się umówiłem. Jak będę po, napiszę które numery, gdzie co i jak.
Auris HSD TS '15
Corolla E11 EFE, LBK '97
było: IS300 2JZ | Corolla E11 EFE, SDN '97 | Corolla E11 EFE, WGN '98 | Corolla E9 AFE, LBK '91, gaz

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #98 dnia: 20-05-2018, 21:40:45 »

Do E12 1.4 vvti z polecenia sprzedawcy właśnie zalałem olej
Valvoline Synpower Xtreme MST c3 5w30.
Dopiero teraz sprawdziłem w szukajce Valvoline, że te nie jest rekomendowany do mojego samochodu.
Czy powinienem czegoś się obawiać. Czy zmienić olej na jeden ze wskazywanych w szukajce, czy dać spobie spokój.
W klasyfikacji ILSAC jest on wyżej niż te z rekomendacji i podobno może być.
Nic się nie dzieje,poza tym że płacisz więcej masz opel z lepszą specyfikacją niż zalecany.
Słuchaj ja na C3 Castrolu EDGE w swojej corolli zrobiłem 310 tysięcy, ostatnio zalałem A1/B1 <Valvoline 5w30 Syncpower Fe> takiego jaki jest zalecany przez TOYOTĘ i silnik pracuje jak pracował beż żadnych zmian na lepsze/gorsze, wymieniałem tylko turbinę < był już wcześniej problem ze zmienną geometrią> no i zaczęła więcej oleju do coolera puszczać niż wcześniej na Castrolu.
Dalej lałbym C3 tylko niepotrzebnie zacząłem czytać wątek olejowy, gdzie ilu "fachowców" tyle teorii, a rozum trzeba mieć swój a nie wierzyć we wszystko co piszą.

Pozdrawiam

Offline TheMrSkiBar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 997
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #99 dnia: 27-05-2018, 18:02:28 »
Corolla E12 1.6 vvt-i 2005r.
Jakie na pierwszy montaż szło sprzęgło i jakie ma wymiary? Średnica zewnętrzna, ilość zębów i profil piasty?
I jeszcze jedno pytanko, jaka maksymalna średnica sprzęgła wchodzi? Bo można kupić 212mm,215mm, ale można też 220mm..

Offline paba

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5197
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #100 dnia: 28-05-2018, 19:04:08 »

Do E12 1.4 vvti z polecenia sprzedawcy właśnie zalałem olej
Valvoline Synpower Xtreme MST c3 5w30.
Dopiero teraz sprawdziłem w szukajce Valvoline, że te nie jest rekomendowany do mojego samochodu.
Czy powinienem czegoś się obawiać. Czy zmienić olej na jeden ze wskazywanych w szukajce, czy dać spobie spokój.
W klasyfikacji ILSAC jest on wyżej niż te z rekomendacji i podobno może być.
Nic się nie dzieje,poza tym że płacisz więcej masz opel z lepszą specyfikacją niż zalecany.
Słuchaj ja na C3 Castrolu EDGE w swojej corolli zrobiłem 310 tysięcy, ostatnio zalałem A1/B1 <Valvoline 5w30 Syncpower Fe> takiego jaki jest zalecany przez TOYOTĘ i silnik pracuje jak pracował beż żadnych zmian na lepsze/gorsze, wymieniałem tylko turbinę < był już wcześniej problem ze zmienną geometrią> no i zaczęła więcej oleju do coolera puszczać niż wcześniej na Castrolu.
Dalej lałbym C3 tylko niepotrzebnie zacząłem czytać wątek olejowy, gdzie ilu "fachowców" tyle teorii, a rozum trzeba mieć swój a nie wierzyć we wszystko co piszą.

Pozdrawiam
a co myślałeś lejąc olej polecany przez "fachowców"? że Toyota zacznie produkować paliwo?
TIIDA '09

Offline mdo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #101 dnia: 31-05-2018, 00:33:40 »
Kontynuując temat rozrządu - jako że w maju karolka skończyła 21 lat, i dochodzi do 200 kkm dałem do wymiany kompletny rozrząd :)
Dla poszukujących numery części, które kupiłem (pozostałe z warsztatu) - silnik 4EFE, E11 '97:
- uszczelniacz wału 90311-35035 ASO
- uszczelniacz wałka rozrządu 90311-35040 ASO
- uszczelniacz pompy oleju 90029-21020
- pasek rozrządu Bando 124Y26B
- napinacz paska NSK  21-020175
- rolka prowadząca NSK 22-02009S
Zakup części kosztował mnie ok. 360 zł, kupione w ASO i u marcina (3VZ)

Przy okazji wymiana oleju (Valvoline VR 5W50).

Jesienią było wymienione kompletne sprzęgło (Aisin), więc wychodzi że z grubych rzeczy wszystko jest na bieżąco...  :cool:

Auris HSD TS '15
Corolla E11 EFE, LBK '97
było: IS300 2JZ | Corolla E11 EFE, SDN '97 | Corolla E11 EFE, WGN '98 | Corolla E9 AFE, LBK '91, gaz

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #102 dnia: 01-06-2018, 11:47:44 »
W sumie fajne te samochody. Trochę nudne. Raz rozrząd, raz sprzęgło i z grubszych rzeczy tylko tyle. Dla kosmetyki i urozmaicenia olej, czasem świece albo jakiś filterek. Ile za robotę wzięli?

Offline TheMrSkiBar

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 997
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #103 dnia: 01-06-2018, 20:45:21 »

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1148
Odp: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
« Odpowiedź #104 dnia: 02-06-2018, 00:41:16 »
czy tak powinno być??
https://www.youtube.com/watch?v=dtHnkytwVV4

Zmieniałeś tarcze z tyłu, lub szczęki od ręcznego w tarczo-bębnie???
Gdyby otwory w tarczo-bębnie  były bez tolerancji geometrycznej < czyli bez luzu> to miałbyś  później problem i mógłbyś nie zdjąłbyś tarczy z piasty bez jej uszkodzenia. Dziś już nie spotkałem się żeby tarcza była przykręcona śrubką do piasty, kiedyś tak było teraz całą robotę robi dobrze przykręcone koło.


 

Beesafe.pl