Autor Wątek: piszczace hamulce tyl rav 4 2003 t  (Przeczytany 5748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pasikonik1

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
piszczace hamulce tyl rav 4 2003 t
« dnia: 19-11-2014, 10:20:38 »
Witam jak w temacie wymienialem klacki hamulcowe z tylu w touocie bo byly zapieczone na prowadnicach i od tej pory w tylnim lewym kole piszczy mi i to nie zawsze z reguly jak przejade wiecej niz 50km to zaczyna. Dodam ze rozbieralem juz 2 razy w celu sprawdzeenia . Z tylu mam tarczobebny i wszystko ze szczekami od recznego jest ok. Sprawdzalem. W momencie kiedy slysze ten pisk to gdy delikatnie nacisne pedal hamulca podczas jazdy to przestaje potem puszcze i jest na jakis czas cicho do czasu potem znowu. Dodam ze to piszczenie jest nie rownomierne i ma rozne odglosy raz delikatnie a raz mocno wrecz metalicznie. Zdjalem sprezynke nawet z klocka myslac ze moze kantuje klocek i jakby ciszej ale po przejechaniu dluzszego odcinka z powrotem to samo. Dodam tez ze tarcze nie sa idealnie rowne bo jak przetaczalem delikatnie ranty na tokarce do bylo widac zwichrowanie ale to nie przyczyna raczej bo piszczaloby od poczatku jazdy i pisk bylby cyklicznie powtarzajacy sie a w tym przypadku jest inaczej. Moze ktos ma pomysl?

Offline mrk2607

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: piszczace hamulce tyl rav 4 2003 t
« Odpowiedź #1 dnia: 14-12-2014, 21:46:54 »
Mam.
Zakupiłem kiedyś tarcze i klocki firmy TRW  :good:. Specjalnie komplet tył i przód razem.
I co ... w lato jak ciepło piszczały, w zimie cisza. Skończyły się i wymieniłem klocki na Fedoro (?) i cisza.
Następnym razem kupuj klocki miękkie, krócej wytrzymują mniej (nie jest regułą) ale nie piszczą.

Offline tenpan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: piszczace hamulce tyl rav 4 2003 t
« Odpowiedź #2 dnia: 01-06-2015, 13:24:51 »
Wiem, że temat stary, ale podzielę się swoimi wnioskami - miałem podobny problem - piszczało, piszczało a w pewnym momencie (na szczęście jechałem wolno!!) samochód mi dęba stanął. Okazało się, że niby nowe, oryginalne klocki jakieś felerne były. Rozwarstwiały się czy coś w tym stylu. Wystarczyła ich powtórna zmiana i wszystko minęło. Swoją drogą dobrze, że się nie zabiłem :)

Offline Fannew

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
    • http://hemarbus.pl/flota-autokary-busy/
Odp: piszczace hamulce tyl rav 4 2003 t
« Odpowiedź #3 dnia: 25-01-2016, 15:34:57 »
No to najważniejsze. :) Stary, bo stary ale trzeba odświeżyć, bo w sumie dosyć ważna sprawa i częsty problem. :] Teraz ja odświeżę i podziękuję, bo mi pomogłeś. :D


 

Beesafe.pl