Autor Wątek: Kluczyki z opcja otwierania przednich drzwi i bagażnika bez wyciągania z kieszen  (Przeczytany 6242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Dziś miałem robiony w ASO Toyota upgrade oprogramowania (akcja serwisowa, niby mogło dość do przegrzania falownika albo inwertera).
Z salonu wyjechał mi mechanik, pojechałem do pracy. Po pracy podchodzę do auta, a tu nic. Nie mogę otworzyć. Wyciągam więc kluczyk, otwieram pilotem, siadam, wciskam pedał hamulca a tu nic...
Po chwili pomyślałem, że może akurat bateria zdechła w pilocie. Przyłożyłem kluczyk przy przycisku start i w końcu zadziałał.
Teraz zmieniłem baterie w obu pilotach jakie mam i poszedłem sprawdzić do auta czy działają.
Nic się nie zmieniło. Zatem pewnie się albo wyłączył ten tryb odbioru danych z kluczyka w aucie albo nie wiem co mu się nagle stało? Może trzeba go na nowo przypisać?
Proszę o pomoc
« Ostatnia zmiana: 20-11-2014, 21:33:02 wysłana przez wtyku »

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1698
Dziś miałem robiony w ASO Toyota upgrade oprogramowania (akcja serwisowa, niby mogło dość do przegrzania falownika albo inwertera).
Z salonu wyjechał mi mechanik, pojechałem do pracy. Po pracy podchodzę do auta, a tu nic. Nie mogę otworzyć. Wyciągam więc kluczyk, otwieram pilotem, siadam, wciskam pedał hamulca a tu nic...
Po chwili pomyślałem, że może akurat bateria zdechła w pilocie. Przyłożyłem kluczyk przy przycisku start i w końcu zadziałał.
Teraz zmieniłem baterie w obu pilotach jakie mam i poszedłem sprawdzić do auta czy działają.
Nic się nie zmieniło. Zatem pewnie się albo wyłączył ten tryb odbioru danych z kluczyka w aucie albo nie wiem co mu się nagle stało? Może trzeba go na nowo przypisać?
Proszę o pomoc
Spróbuj tego, może się piloty wykasowały:
Hybrydowy zespół napędowy wyłączony, drzwi kierowcy zamknięte i odblokowane.
1.Naciśnij jednokrotnie przycisk odblokowania zamków na kluczyku.
2.W ciągu 5 sekund otwórz drzwi kierowcy.
3.Naciśnij przycisk odblokowania zamków na kluczyku dwukrotnie w ciągu 5 s.
4.Zamknij i otwórz drzwi po stronie kierowcy dwa razy w ciągu 30 s.
(Drzwi po stronie kierowcy: zamknij → otwórz → zamknij → otwórz)
5.Naciśnij przycisk odblokowania zamków na kluczyku dwukrotnie w ciągu 5 s.
6.Zamknij i otwórz drzwi po stronie kierowcy w ciągu 30 s.
(Drzwi po stronie kierowcy: zamknij → otwórz)
7.W ciągu 5 sekund zamknij drzwi po stronie kierowcy.



Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
sprawdź przy okazji, czy mechanikowi gdzieś nie upadł klucz od innej Toyoty.. może pod fotelem, albo gdzieś tam...

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Dzięki za opis ale to nic nie pomogło.
Kluczyka innego też nie widziałem.

W starszych priusach chyba był od tego systemu jakiś pstryczek gdzieś.
Może w tym też gdzieś coś jest?

Offline Bodzio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 55
A nie lepiej wrócić do serwisu ?

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Maja chwile dopiero w poniedziałek, dlatego tu pytam, czasem nie warto dla dupereli jechać do ASO

Offline Crane83

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samochód:: HondaCivic ehev
Tak. W starszym modelu był guziczek pod kierownicą który wyłączał KSS. Był także slot do którego można było włożyć KS i robił to samo. W P3 powinna zadziałać wyżej opisana procedura.
Spritmonitor.de" border="0

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
W nowym nie ma.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Byłem w ASO gdzie wyłączyli wykrywanie bezprzewodowe pilota(przez upgrade firmware). Po godzinie powiedział Pan, że jest jakiś problem z odbiornikiem od strony kierowcy, że jeden pilot się programuje, a drugi nie...
Przed upgrade ten system działał w 100% dobrze, na obu pilotach... Nie wiem, co mam teraz robić, bo jak powiedział Pan z serwisu do końca nie są przekonani, że był sprawny w chwili przyjęcia auta - a sam jechał spod salonu moim autem do serwisu i nie musiał przykładać pilota do przycisku start. W dodatku auto pokazywałem całej rodzinie i wszyscy widzieli, że ten system działa. Nawet auto przeszło przegląd przed zakupem w ASO toyota innym, to również sprawdzili i działało.
Tak czy inaczej umówili mnie na następną wizytę aby zostawić auto na dłużej...
Nie wiem co mam o tym myśleć. Zaczynam odnosić wrażenie, że chyba się w tym temacie nie orientują... W dodatku będą chcieli jeszcze uniknąć odpowiedzialności jak tego nie przywrócą.
Ma ktoś pomysł jak to mądrze rozegrać?

Robsajson

  • Gość
W którym serwisie byleś?
Pytam z ciekawości.

Offline Bodzio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 55
Ewidentnie ci coś spie....li  :thumbdown:

Offline pplar

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 28
W którym serwisie byleś? Pytam z ciekawości.

no wlasnie daj znac - to bedzie wiadomo ktorego ASO unikac.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
napiszę jak sprawa się zakończy, na razie nie chcę ich osądzać, bo są grzeczni i pomocni. W przyszłym tygodniu mam zostawić auto na dłużej jak godzinę.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Byłem w serwisie na umówionej wizycie. Dali samochód zastępczy (nowa corolle).
Ledwo do domu zajechałem a już zadzwonili, że auto już gotowe.
Tym razem zabrał się do tego bardziej doświadczony w tych sprawach mechanik/elektryk i zrobił od razu to co trzeba.
Nic nie płaciłem, ani się nie kłóciłem z nimi. Wszystko załatwione w dobrej atmosferze.
polecam
ASO Toyota/Lexus na Legnickiej we Wrocławiu164-168

Offline pysio30

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Witam . Nie chce zakladac dodatkowego watku wiec tu zapytam .
czy wszystki priusy tak 2005 - 2008 rok maja w standardzie keylessa ? Pytam bo jak przegladam mobile.de to czasem jest napisane ze ma a czasem nie ale tam gdzie jest napisane ze ma centralny zamek z pilotem czyli brak keylessa to jakos nie widze dziury gdzie by mozna kluczyk wcisnac czy karte jak to w renault jest. Wiec jak to jest z tym keylessem ?


 

Beesafe.pl