Autor Wątek: Do właścicieli Ave II Wagon !  (Przeczytany 13261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MichaliK

  • Gość
Do właścicieli Ave II Wagon !
« dnia: 25-03-2005, 00:00:18 »
Jak w temacie...interesuje mnie czy zgrzypi wam roleta bagaznika, bo moja zgrzypi niemiłosciernie i cholery mozna dostac.
Nie wazne czy jest zwinieta czy nie....po prostu trzeszczy podczas jazdy  :evil:
Probowalem podkladac pod nia (w miejscach mocowań) jakies gumy...ale to bylo tylko na chcwile...maksymalnie 2 dni byla cisza i od nowa jazda  :(
Moze macie jakies pomysly i doswiadczenia w tym temacie
bede wdzieczny za rady i opinie.
Pozdro Michal
« Ostatnia zmiana: 06-04-2007, 12:28:38 wysłana przez Swoop »

Bartek72

  • Gość
Do właścicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #1 dnia: 25-03-2005, 07:17:09 »
Moze troche nie na temat, ale moze jednak...
Mam Corolle Wagon i ten sam problem co Ty. Z tego co sie zorientowalem u mnie skrzypi po prostu mechanizm zwijajacy rolete ( w Ave o ile pamietam jest identycznie). Zglaszalem to w serwisie - rozkrecili ja, przesmarowali. Skrzypi dalej, ale juz inaczej. :lol:
Moim zdaniem tak to jest juz wymyslone, ze niestety musi skrzypiec...
« Ostatnia zmiana: 06-04-2007, 12:28:46 wysłana przez Swoop »

jami

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #2 dnia: 27-03-2005, 15:10:45 »
To chyba przypadłość większości kombiaków, a próbowaliście smaru silikonowego, podobno działa dość skutecznie.

tisot

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #3 dnia: 27-03-2005, 22:33:45 »
U mnie odpukac narazie gabinet cicho jak makiem zasiac (prawie 13. tys km) 2.0 kombi

tadeo5

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #4 dnia: 27-03-2005, 22:54:52 »
Witam, Wesołego Jajka i mokrych podkoszulków życzę......

Ja zrobiłem ok 3 kkm i nic nie skrzypi - narazik jest cisza!

Kol. Michalik,
Czy u Ciebie skrzypi od nowowsci ????  Lub po jakim czasie sięodezwał ten krasnoludek złośliwy???

Pozdr
T

MichaliK

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #5 dnia: 27-03-2005, 23:03:57 »
Cytat: tadeo5
Witam, Wesołego Jajka i mokrych podkoszulków życzę......

Ja zrobiłem ok 3 kkm i nic nie skrzypi - narazik jest cisza!

Kol. Michalik,
Czy u Ciebie skrzypi od nowowsci ????  Lub po jakim czasie sięodezwał ten krasnoludek złośliwy???

Pozdr
T


Uszanowanko !
Witam serdecznie wlasiciela AVE Wagon w przepieknym kolorze  :wink:
Roleta nie zgrzypiała od nowosci. Zaczela dawac znac o sobie po okolo 4 kkm, wiec wszystko przed Tobą  :adiabelek
Podkladalem pod uchywy mocujace rolete gume okolo 2 mm grubosci, ale pomagalo to na jakis czas...aktualnie doszedlem do etapu trzykrotnie zawinietaj gumy wiec w sumie okolo 6 mm gumowej podkladki i znowu pomoglo na chwile. Aktualnie kazdy przechyl samochodu, czy dziura, czy nieroznosc asfaltu i czyje sie jakbym jechal Polonezem na taksowce z przebiegiem 300 kkm  :evil:
Moja Żona twierdzi ze sie juz przyzwyczaiła i nie zwraca na to uwagi...ale mnie to strasznie denerwuje bo zbyt pedantycznie podchodze do samochodu i chcialbym zeby wszystko chodzilo jak w Szwajcarskim zegarku.
Aktualnie mam przejechane 8 kkm z drobnym okładem...i jak sam czegos nie wymysle z tą roletą, to przy najblizszym przegladzie (pierwszym zresztą) nie odpuszcze i bedą sie z tym bawic az tego nie wyeliminują.  :aslyer
Pozdrówka
MichaliK

MichaliK

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #6 dnia: 27-03-2005, 23:06:13 »
Cytat: tisot
U mnie odpukac narazie gabinet cicho jak makiem zasiac (prawie 13. tys km) 2.0 kombi


to pozstaje tylko pozazdroscic i zyczyc dalszych kkm w ciszy i spokoju !   :athunbsup

ZACHARY

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #7 dnia: 27-03-2005, 23:12:56 »
Cytat: MichaliK
...przy najblizszym przegladzie (pierwszym zresztą) nie odpuszcze i bedą sie z tym bawic az tego nie wyeliminują...


I to jest właściwe podejście do sprawy. Czasochłonne, ale w moim mniemaniu jedyne słuszne.

MichaliK

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #8 dnia: 27-03-2005, 23:17:50 »
Cytat: ZACHARY
Cytat: MichaliK
...przy najblizszym przegladzie (pierwszym zresztą) nie odpuszcze i bedą sie z tym bawic az tego nie wyeliminują...


I to jest właściwe podejście do sprawy. Czasochłonne, ale w moim mniemaniu jedyne słuszne.


Bo moim zdaniem układ jest prosty...nie po to czlowiek haruje jak wół, wreszcie kupuje sobie nowe auto i zeby cos mu brzeczało za uchem...nieeee  :anarty

Kruppe

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #9 dnia: 28-03-2005, 20:27:17 »
Samochód trochęinny - Corolla Verso, problem ten sam. Serwis okleił końcówki rolety wchodzące w gniazda po bokach bagażnika jakąć taśmą uszczelkowatą. Pomogło, ale gdy wyjnowałem roletę, aby ją schować pod podłoga przy przewozie 7 osób, guma zaczęłą sięodklejać i nie wiam co będzie, jak będęroletęmocował ponownie. To trzeszczenie jest dobijające - dokładnie poldek 300 kkm, jak ktoś napisał...
Co ciekawe, na forum Corolli nikt nie podjął wątku...

Bartek72

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #10 dnia: 30-03-2005, 07:16:26 »
Cytuj (zaznaczone)
Co ciekawe, na forum Corolli nikt nie podja˛? wa˛tku...

Alez byla to jedna z szeregu niedogodnosci i awarii ktora zglaszales w swoim (firmowym) samochodzie, opisujac to nam potem na forum.
I nie powodowala ona chyba tych ciaglych przestojow w serwisie?

boziek

  • Gość
Re: Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #11 dnia: 01-04-2005, 22:06:36 »
Cytat: MichaliK
Jak w temacie...interesuje mnie czy zgrzypi wam roleta bagaznika, bo moja zgrzypi niemiłosciernie i cholery mozna dostac.
Nie wazne czy jest zwinieta czy nie....po prostu trzeszczy podczas jazdy  :evil:
Probowalem podkladac pod nia (w miejscach mocowań) jakies gumy...ale to bylo tylko na chcwile...maksymalnie 2 dni byla cisza i od nowa jazda  :(
Moze macie jakies pomysly i doswiadczenia w tym temacie
bede wdzieczny za rady i opinie.
Pozdro Michal


Mam AVE II brąz 08.2004
roleta po kliku tysiacach zaczeła skrzypieć.

Zauważyłem, że nowe, które stoją w salonach maja na zaczepach (tych metalowych od auta) filcowe taśmy :) Serwis twierdzi że to nie pomaga :)
Ja na razie stosuje meblowe podkladki filcowe (takie kółeczka małe).
Przyklejone mam na tym plastiku od strony siedzenia (nie umiem tego dokładniej opisać)
na razie pomaga.Chodzi generalnie o to żeby usztywnić i oddzielić plastiki rolety od plastików całego tego wgłębienia z hakiem.

Spróbuj może pomoże. Serwis tez tylko podkleja a TOYOTA MOTOR POLAND odpisuje że im przykro z  tego powodu i odsyła do serwisu. Niedługo uszczelki przednich drzwi zaczną Ci skrzypieć na nierównościać. Mi juz raz wymienili i nowe znowu zaczynają to samo po 2000 km

Trzastek

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #12 dnia: 06-04-2005, 11:40:47 »
Witam,


   U mnie zaskrzypiała od wyjazdu z salonu i okazało się,że jest żle założona. Poprawiałem i nie skrzypi. Jak ją źle założęto skrzypi. Pomaga założenie (właściwie zrzucenie rolery na mocowania :-)) ) .

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #13 dnia: 11-04-2005, 09:39:49 »
Chyba już wiem dlaczego te plastiki u nas skrzypią. Ja sprowadziłem swoją AVE z przebiegiem 70 tys z Niemiec. I wyobraźcie sobie że nic nie skrzypiało i nie latało.... jak mówicie "gabinet". :) Ale po zrobieniu po naszych drogach około 10 tys km zaczęły sięopowiadane przez Was trzaski i skrzypienia , raz tu raz tam.
Wnioskujęz tego że to przez nasze dziurawe i nierówne drogi nam wszystko sięsypie i skrzypi.
Pozdrawiam (drogowców).
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

tisot

  • Gość
Do w³a¶cicieli Ave II Wagon !
« Odpowiedź #14 dnia: 15-04-2005, 10:18:52 »
i u mnie zaczelo skrzypiec ale nie roleta tylko tylnie zawieszenie. Jak podejrzewalem do wymiany sa tuleje w tylnich wachaczach (standard w kombi). Toyota spierniczyla ... zamiast jakiegos tam metalu zastosowali aluminium co powoduje przesuwanie na mocowaniu (chyba jakos tak to jest ). Wymianka na gwarancji.
Dodatkowo lampy ale to miki. Jak poprawia to sie wymieni i na tym koniec. Jak na razie - oby tak dalej. Jezdzi sie rewelacyjnie cichutko az milo ...troszke brak mocy 2.0 d4 powinno miec ze 180 KM :). Wystepuje na nizszych obrochach dziura ja w turbo ...za malo jeszcze przejechalem aby sie go nauczyc dopiero z 3 tys.


 

Beesafe.pl