Autor Wątek: antena wysuwana  (Przeczytany 41364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kuczijo

  • Gość
antena wysuwana
« dnia: 26-03-2005, 00:20:12 »
tak coś mnie dzisiaj naszło i rozłożyłem antenęna kawałeczki, złozyć potem też mi sięudało i co ciekawe nawet działa.
   Całość daje sięrozkręcić bez wiekszych kłopotów na poszczególne elementy i mając dostęp do zapasowych części można by z tym zrobić wszystko. Wszystko w środku miałem równo po sam brzeg zapaćkane jakimś smarem, w kilku kolorach, więc nie jeden serwis już tam zaglądał , który pracowicie usunąłem i ponownie złożyłem na SUCHO.
   Z mojego wieloletniego doświadczenia w serwisie róznych urządzeń biurowych, mniejszych lub wiekszych, o mniej oraz bardziej złozonej mechanice, części plastikowe pracujące ze sobą lub w kombinacji metal z plastkiem, dużo mniej zużywają siępracując na sucho. Koła zębate lub przekładnie plastikowe, nasmarowane ulegają zużyciu dużo szybciej. Dlatego zostawiłem to eksperymentalnie bez żadnego smarowania i zobaczymy co dalej.
   W każdym razie każdy kto ma ochotęwziąć sięza swoją antenępowinien sobie zorganizować z 2 godzinki czasu, żeby sięprzy robocie nie spieszyć.
   Jedyny element który wykazał ewidentne objawy zużycia to pasek zębaty wysuwający antenę, ciekawe czy ktoś jest zorientowany czy można go kupić jako  element wymnienny.  
   Co ciekawe, któryś z poprzednich serwisów użył otworu odporowadzającego ściekającą wodęz anteny jako kalamitki smarowniczej, czym go skutecznie zalepił, oraz nie podłączył z powrotem wężyka .
   Ważne, aby uważać na wygięcie anteny, po obróceniu poszczególnych elementów względem siebie może wcale nie chcieć sięrozkładać i będzie sięklinować
   Za kilka dni jak będe miał więcej czasu to rozmontujęją jeszcze raz, ponownie, dokładniej wszystko wyczyszczęi złożędelikatnie oliwiąc płynną wazeliną  techniczną. Ciekawe jaki będzie efekt.

Reasumując, podobno pasuje nowa antena od lanosa sedan ( wkład anteny koszt ok 60-80 PLN, całość ok 180 PLN,  tak słyszałem ), to tak na wszelki wypadek  :D hehe

krystek

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #1 dnia: 28-03-2005, 11:40:13 »
Cytat: Kuczijo
Jedyny element który wykazał ewidentne objawy zużycia to pasek zębaty wysuwający antenę, ciekawe czy ktoś jest zorientowany czy można go kupić jako element wymnienny.

oczywiście że tak - śmignij se po to na WOLUMEN

Kuczijo

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #2 dnia: 28-03-2005, 13:22:57 »
a gdzie konkretnie na wolumenie jest ten pasek do zdobycia ? mam tam blisko z pracy to moglbym swobodnie zajrzec

krystek

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #3 dnia: 28-03-2005, 14:02:34 »
Cytat: Kuczijo
a gdzie konkretnie na wolumenie jest ten pasek do zdobycia ? mam tam blisko z pracy to moglbym swobodnie zajrzec

Wolumen - w niedziele tam trzeba pojechać z rańca. Gdzie konkretnie, które stoisko tego Ci juz nie powiem. Jestem jednak pewien że znajdziesz.

Kuczijo

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #4 dnia: 28-03-2005, 19:33:53 »
dzięki, ale w niedzielęrano tam jechać to barbarzyństwo hihi  :D

krystek

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #5 dnia: 28-03-2005, 23:21:28 »
tylko wtedy tam sprzedają tego typu bebechy - jak pojedziesz w tygodniu to możesz nabyć jedynie kilo kartofli albo inne take tam owoce
Bo niestety te całotygodniowe budy elektroniczne nie będą miały takiego towaru. Dlatego też zostaje tylko niedziela (kiedyś jeszcze handlowali w soboty - ale nie wiem czy nadal to robią)

Kuczijo

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #6 dnia: 29-03-2005, 00:36:59 »
zastanowie sie, bo jesli faktycznie pasuje wklad np od lanosa lub jakis inny to moze po prostu lepiej kupic nowy w sklepie i sobie zalozyc...

Lwiecz01

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #7 dnia: 29-03-2005, 14:28:09 »
Kuczijo - daj znać co Ci sięudało zrobić. Jestem mocno zainteresowany :)

Kuczijo

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #8 dnia: 29-03-2005, 18:21:00 »
przy nastepnym rozkrecaniu zrobie dokumentacje fotograficzna , krok po kroku  :lol:

pierafal

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #9 dnia: 31-03-2005, 13:36:19 »
Moja antenka tez potrzebuje reanimacji. Poprzedni wlasciciel nie wylaczyl radia i jak podnosili auto na podnosniku to sie troszke pogiela. Teraz nie chce sie skladac, ale jest wyciagnieta do gory na stale, wiec radio odbiera.

Chyba jest wiecej zainteresowanych  tym tematem :-DD  

Plusem jest to ze nie kusi mnie aby jechac na myjnie i rysowac lakier tymi czesto starymi szczotkami.

Lwiecz01

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #10 dnia: 31-03-2005, 13:44:38 »
Pierafał - podobno odbiera też na złożonej antenie :)

pierafal

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #11 dnia: 31-03-2005, 21:44:43 »
Tego jak na razie nie moge sprawdzic, bo nie chce sie zlozyc  :aslyer

Kuczijo

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #12 dnia: 01-04-2005, 18:30:57 »
...a odlaczyles zasilanie zeby nie meczyc silnika elektrycznego w antenie ?

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
antena wysuwana
« Odpowiedź #13 dnia: 08-08-2005, 12:19:24 »
jak tam Kuczijo? zrobiłeś tą dokumentacjęfotograficzną? moja antenka trochępadła, a szczerze mówiąc strach mi brać sięza to bez wsparcia:) za wszelką pomoc z góry dzięki
3VZ.pl



Kuczijo

  • Gość
antena wysuwana
« Odpowiedź #14 dnia: 08-08-2005, 16:59:00 »
dokumentacji nie zrobilem ,bo od czasu pierwszego demontowania i ponownego zlozenia antena caly czas dziala, troszke skrzypi przy chowaniu ale dziala, czasami troszke wystaje ,tak z 5-7 cm ale mi to nie przeszkadza, do wymiany mam bat z  zebatym paskiem ale dopoki nie padnie do konca to nie bede tego robil, natomiast jezeli jestes choc troche techniczny to na pewno sobie z tym poradzisz, to wcale nie jest trudne, powodzenia i pzdr


 

Beesafe.pl