Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Problem z Bluetoothem??  (Przeczytany 4824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Akwarysta6

• Toyot Leżący
  • *
Problem z Bluetoothem??
« dnia: 14-01-2015, 12:37:54 »
Witam, kilka dni temu nabyłem nowy telefon marki lg model F60 i pojawił się pewien problem. Telefon ten łączy się bluetoothem np. z innym telefonem, czy laptopem. Natomiast jeśli chodzi o mojego aurisa, to w ogóle nie wykrywa urządzenia i samochód również go nie wykrywa. Zastrzegam, że inne telefony działają w moim aucie bez problemów. Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię lg, ale powiedziano mi, że widocznie telefon i  auto nie są razem kompatybilne i wina stoi po stronie modułu bluetooth w samochodzie.  Czy można w tej sprawie jakoś zaradzić??Czy ktoś miał podobny problem z innym telefonem?  Pozdrawiam.

Offline BiKej

• Toyot Chodzacy
Odp: Problem z Bluetoothem??
« Odpowiedź #1 dnia: 14-01-2015, 12:52:46 »
a popatrz czy w ustawieniach BT w telefonie - masz go ustawionego jako "widoczny" - bo standardowo jest ukryty i urządzenia niepowiązane go nie widzą.
Toyota Auris Hybrid 2014,
Toyota Auris 1.6 124 KM Premium 2008
wcześniej Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM, Daewoo Nubira II 2.0 CDX, wiele samochodów flotowych

Offline violar

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 14-01-2015, 13:50:58 »
Ja bym powiedział, że to telefon wykrywa BT w samochodzie, a nie odwrotnie, więc prędzej trzeba BT samochodowe ustawić jako widoczne.

Jeżeli inne telefony łączą się z pojazdem to sprawdziłbym w drugą stronę - czy w innym samochodze ten F60 złapie połączenie czy nie.

Robsajson

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 14-01-2015, 14:04:02 »
Z tego co pamiętam z telefonami LG był problem aby się połączyć.
Kompatybilność swojego telefonu możesz sprawdzić tutaj:
http://www.toyota-europe.com/service-and-accessories/my-toyota/bluetooth-compatibility.json

Offline tomasz.k

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 14-01-2015, 15:30:18 »
Generalnie to wina telefonow niestety. Wiekszosc zadnych standardow sie nie trzyma za dobrze, co powoduje ze o ile w momencie gdy radio sie tworzy to sie stara zachowac kompatybilnosc z wszystkim co jest dostepne stosujac rozne triki, o tyle jak juz wejdzie do produkcji a pojawia sie nowe modele z nowymi bledami to juz problem staje sie prawie niemozliwy do rozwiazania. Prawie, bo jezeli jest aktualizacja radia czy samego modulu BT w samochodzie to moze zawierac poprawki na takie problemy.

Offline Akwarysta6

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 15-01-2015, 09:10:57 »
Sprawdzałem i mój nowy telefon w innych samochodach z bluetooth również się nie łączy. A widoczność mam ustawioną na zawsze widoczny. Pozdrawiam.

Offline tomasz.k

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 15-01-2015, 09:53:00 »
Widac zabrali sie za poprawianie tego co dzialalo :)
Producenci telefonow bardzo czesto uzywaja zawansowanej metody developerskiej zwanej kopiuj-wklej, i jezeli tylko radio dziala z jednym takim telefonem to powinno z podobnymi w ktorych uzyto tej metody (samsung potrafi miec ten sam blad w 20 urzadzeniach roznych). Niestety widac ze LG chcialo cos naprawic i sa jaja. Dla pewnosci dobrze by bylo sprawdzic drugi taki telefon czy dziala, ale na reklamacje telefonu raczej bym nie liczyl w tym przypadku bo to jest kopanie sie z koniem.

Offline Colin

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 17-01-2015, 20:07:20 »

Offline Zbig

• Toyot Chodzacy
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #8 dnia: 06-01-2018, 02:38:46 »
Kontynuacja historii niekompatybilności. Poprzednio miałem telefon z Androidem 5.0 i Bluetooth 4.0 i wszystkie funkcje odtwarzania muzyki działały poprawnie.  Zmiana na nowszy model tej samej firmy z Androidem 7.0 i Bluetooth 4.2 i d... mokra - nie działa funkcja Przeglądania tytułów.

Offline agaes

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 09-01-2018, 11:37:42 »
Witam, kilka dni temu nabyłem nowy telefon marki lg model F60 i pojawił się pewien problem. Telefon ten łączy się bluetoothem np. z innym telefonem, czy laptopem. Natomiast jeśli chodzi o mojego aurisa, to w ogóle nie wykrywa urządzenia i samochód również go nie wykrywa. Zastrzegam, że inne telefony działają w moim aucie bez problemów. Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię lg, ale powiedziano mi, że widocznie telefon i  auto nie są razem kompatybilne i wina stoi po stronie modułu bluetooth w samochodzie.  Czy można w tej sprawie jakoś zaradzić??Czy ktoś miał podobny problem z innym telefonem?  Pozdrawiam.

Miałam podobnie z MS Lumią. Sprawdz czy w ustawieniach telefonu masz opcję "użyj innego połączenia audio Bluetooth dla funkcji mowa" albo coś podobnego - po zazanczeniu tej opcji bez problemu sparowałam swoje radio i korzystam z zestawu. Nie mam za to możliwości słuchania muzyki z telefonu... Coś za coś  :cheesy:

Offline Stefanek67

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 11-01-2018, 17:52:07 »
mam LG G3 miałem podobny problem w aurisie TS 2016, pomogło restartowanie telefonu i chwilowe odłączenie akumulatora , za cholerę nie mogłem sparować .

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #11 dnia: 11-01-2018, 19:43:31 »
Ja z obecnym samochodem użytkowałem LG G3, G4 i obecnie samsung A5 2016. Zauważyłem, że problemy (sporadyczne) z bluetooth są przeważnie gdy włączę BT po uruchomieniu samochodu, albo rozmawiając przez telefon wsiadam i uruchamiam samochód pomimo wcześniejszego włączenia BT w telefonie - paruje się wtedy tylko telefon. Żeby sparować cały zestaw navi (telefon i muzyka) muszę się zatrzymać, wyłączyć samochód odczekać z 5sek i uruchomić ponownie. Paruje wtedy bez problemu, ale jak wspomniałem są to sporadyczne przypadki i występowały na powyższych telefonach z taką samą intensywnością więc problem pewnie jest w Toyocie, dla mnie pomijalny.
Agaes spróbuj ponownie sparować (od nowa, wykasuj w telefonie i w samochodzie wszystkie ustawienia) bo tak na prawdę parują się 2 urządzenia z telefonem komórkowym:1. telefon z nawigacji (jakby to nazwać) i 2. odtwarzacz multimedialny. dajcie czas urządzeniom się dogadać podczas parowania. powinna się pojawić funkcja "użyj dla rozmów i audio" czy coś takiego.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2018, 19:47:53 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Toyota Klub

« Odpowiedź #11 dnia: 11-01-2018, 19:43:31 »