Autor Wątek: Pytanie ? czy należy wymieniać olej w skrzyni cvt i po jakim przebiegu  (Przeczytany 9005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmarko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Serwis Toyoty twierdzi że tylko kontrola po czterech latach .Jakie jest wasze zdanie?

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie jest wasze zdanie?
można znaleźć w tematach tego forum

Offline Nika

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1838
  • Płeć: Kobieta
Serwis Toyoty twierdzi że tylko kontrola po czterech latach .Jakie jest wasze zdanie?

Według książki serwisowej kontrola płynu (nie oleju!) co 60kkm/4 lata

Tu wpis z innego wątku w temacie:
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,32314.msg483284.html#msg483284

Czytaj punkt 2 od Ampera i dalszą dyskusję :)
« Ostatnia zmiana: 16-02-2015, 18:28:14 wysłana przez Nika »
Żyj i daj żyć innym.

Offline mmarko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
I wszystko jasne dzięki .

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Witam
Przebrnąłem przez wątki i nie dowiedziałem się tego czego chciałem  <kucharz> Wiem już, że w Verso po 2013 (po faceliftingu) w skrzyni CVT występuje płyn a nie olej. I jego sie nie wymienia tylko kontroluje poziom. A jak jest z OLEJEM w CVT w latach 2009-2013? Zmienia się czy nie? Jak sprawdzić czy trzeba to zrobić? Czy ktoś to robił? Jaki jest najlepszy sposób wymiany oleju? Pytam bo chciałbym zadbać o skrzynię naczytawszy sie o kosztach nowej  :cool:

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Płyn CVT wielu nazywa olejem - bo to taka potoczna nazwa i stwierdzenie "olej w skrzyni". Którego jednak "olewać", jeśli chcesz mieć dłużej auto, nie warto.
Poczytaj sobie tutaj cały wątek:
http://avensis.info/viewtopic.php?f=57&t=14203
Jeśli lubisz swoje auto i chcesz go zachować dłużej - wymienia się, bo jak mówi mój mechanik "potem syf jest". Nawet jeśli owa wymiana jest statyczna i większa część oleju zostaje stara, to i tak dużo lepiej robić to, niż nie robić nic.
Producentowi auta nie zależy, żeby jeździł nim za długo - producentowi auta zależy na... wyprodukowaniu nowego i kolejnego auta. I abyś go kupił.
Jak przeczytasz ww. wątek, to będziesz wiedział (prawie) wszystko :)

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
ostatnio zmieniając żarówkę w serwisie toyoty , facet siedzący obok mnie ciskał się do serwisanta że mu skrzynia cvt szarpie , i nie da się normalnie jeździć :wallbash:.
 serwisant spokojnie tłumaczy że wszystko okaże się po rozebraniu skrzyni i wtedy okaże się jakie koszty go czekają . :hug:( serwisant pewnie myślał , ,,następny nieudacznik  przyniesie nam kasę w zębach i będzie premia,, <taniec>

Wychodzi na to że kiedyś ludzie myśleli , teraz jak w instrukcji samochodu jest napisane ,,że sie nie wymienia oleju ,, to wierzą w to jak w reklamę ,która z reguły też nie ,,mówi,, prawdy.
Jak można myśleć że jakikolwiek płyn ,olej , nie zużyje się w skrzyni  po 100-200tys przejechanych kilometrów <zalamka>

RAV4 2.5 hybrid

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Poczytaj sobie tutaj cały wątek:
http://avensis.info/viewtopic.php?f=57&t=14203Jak przeczytasz ww. wątek, to będziesz wiedział (prawie) wszystko :)
Przeczytałem Ufff Ale warto było. Już wiem, że profilaktycznie wymienię olej plus filtr, uszczelka itp.
Dzięki za namiar na temat.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
...tylko jeszcze musisz znaleźć kogoś w swojej okolicy, kto się na tym zna i kto będzie chciał wykonać tę usługę. To nie zawsze jest proste. :)

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
No i wymienione. Płyn/olej po przejechaniu 158 000 km nie wyglądał źle - był półprzeźroczysty, niezbyt mętny, bez drobinek metalu. Jak powiedział mechanik - to oznacza że skrzynia pracuje prawidłowo. A znalazłem najlepszego w północno-wschodniej Polski specjalistę od automatycznych skrzyń biegów. Wszystkie ASO zlecają mu naprawę automatów. Gdy spytałem go czy często zdarzają mu się CVT Toyoty do naprawy - odpowiedział że na przestrzeni lat miał tylko jedną - do wymiany były łożyska. A tak skrzynia długowieczna  -tylko wymieniać płyny co 60 000 km. Płyn/olej wymieniony. filtr i uszczelka nowe. Nic tylko latać  :-) <taniec> :cool:

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Nie jestem pewien, ale drobinki metalu mają się zbierać przy magnesach, więc dziwne byłoby i niepokojące, gdyby wyleciały razem z płynem. Czyścił tam, a jeśli tak to jaki był stan?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
to wierzą w to jak w reklamę ,która z reguły też nie ,,mówi,, prawdy.

Ależ każda reklama mówi prawdę. Tylko nie całą.

Jeżeli np. reklamują, ze olej jest na całe życie skrzyni to prawda. Tylko powinni napisać, że w takim przypadku to życie będzie znacznie krótsze niż mogło by być, gdyby wymieniać olej.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline dawidr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Nie jestem pewien, ale drobinki metalu mają się zbierać przy magnesach, więc dziwne byłoby i niepokojące, gdyby wyleciały razem z płynem. Czyścił tam, a jeśli tak to jaki był stan?

Oglądałem to co zostało spuszczone do pojemnika i miskę olejową z magnesami również. Było w niej trochę "szlamu" i żadnym niespodzianek. Magnesy były brudne, nie było żadnych drobinek widocznych gołym okiem. Mechanik powiedział, że jak na przebieg bliski 160 000 km i braku wzmianek w historii auta w  ASO o uzupełnieniu lub wymianie oleju/płynu - to wyglądał on zaskakująco dobrze. Co - jego zdaniem - świadczy o tym że skrzynia jest w najlepszym porządku. Ot tyle i aż tyle  :-)
« Ostatnia zmiana: 13-03-2019, 21:30:24 wysłana przez dawidr »

Offline ural2

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
No i wymienione. Płyn/olej po przejechaniu 158 000 km nie wyglądał źle - był półprzeźroczysty, niezbyt mętny, bez drobinek metalu. Jak powiedział mechanik - to oznacza że skrzynia pracuje prawidłowo. A znalazłem najlepszego w północno-wschodniej Polski specjalistę od automatycznych skrzyń biegów. Wszystkie ASO zlecają mu naprawę automatów. Gdy spytałem go czy często zdarzają mu się CVT Toyoty do naprawy - odpowiedział że na przestrzeni lat miał tylko jedną - do wymiany były łożyska. A tak skrzynia długowieczna  -tylko wymieniać płyny co 60 000 km. Płyn/olej wymieniony. filtr i uszczelka nowe. Nic tylko latać  :-) <taniec> :cool:
Może kolega zdradzić tego mechanika z południowo wschodniej PL?

Offline ural2

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Polecicie koledzy warsztat na Podkarpaciu do zmiany oleju/płynu w skrzyni cvt?
Pozdrawiam.   


 

Beesafe.pl