Autor Wątek: Ciekawostka dla miłośnikow gazu (F)  (Przeczytany 9504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline look

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawostka dla miłośnikow gazu (F)
« dnia: 29-03-2005, 20:34:12 »
Spotkałem w  świeta Carinę E, z 1994 roku, z Holandii, kombi, silnik 2.0. Miała zainstalowany fabrycznie gaz. Parownik był bardzo nisko, pod akumulatorem. Miał wytłoczony duży napis TOYOTA. Po przełączeniu przełącznikiem na desce na gaz, wskaźnik poziomu paliwa pokazywał ilość gazu.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2007, 15:59:23 wysłana przez Miche »

Offline carinus

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Auris I 1,4 d4d
Ciekawostka dla miłośnikow gazu (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 29-03-2005, 21:48:59 »
Holenderskie instalacje gazowe mialy wielozawory wyposazone w czujnik polozenia plywaka z oporem porownywalnym do czujnika benzynowego.Dlatego mozliwe bylo pokazanie na wzkazniku poziomu paliwa aktualny poziom gazu.Ciekawe jest to ze ktos robil parownik dla toyoty,bardzo ciekawe.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2007, 15:59:41 wysłana przez Miche »

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Ciekawostka dla miłośnikow gazu
« Odpowiedź #2 dnia: 30-03-2005, 07:29:16 »
Moja Carina tak ma! - Ale taki "bajer" możesz zainstalowac i we włoskiej instalce - opor wskaźnika ok.94 Ohm. Chyba AEB probukuje
Co do parownika to u mnie jest to Vialle z logiem Toyota. Na haku też mam logo Toyota a producentem jest Brink. Podobno wynika to z tego,  że dealerzy przy montażu cześci innych producentow mogli je znaczyć jako produkt "X" dla Toyota. Zresztą w Polsce funkcjonuje mylne moim zdaniem stwierdzenie: np. "oryginalna instalacja LPG Toyoty". Te instalki były i są zakładane przez dealerow, nigdy w fabryce Toyoty czy innego producenta samochodow, wiec powinno się użyć raczej stwierdzenia "dealerska instalacja LPG".
sorry za przydługie wypociny, ale tak mnie naszło z rana...
« Ostatnia zmiana: 07-03-2007, 16:00:59 wysłana przez Miche »
Ave'00- 2,0 D4D Sol  

Offline wiciej

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ciekawostka dla miłośnikow gazu (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 17-12-2015, 12:49:05 »
Ja mam Carinę z Holandii z taką instalacją tylko silnik 1.6, póki co nie ma powodów do narzekania, 450kkm :grin:


 

Beesafe.pl