Autor Wątek: Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane  (Przeczytany 12271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bartek72

  • Gość
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« dnia: 30-03-2005, 08:30:24 »
Wzorem kolegow z podforum Avensisa proponuje wymiane doswiadczen dotyczacych dodatkowego wyposazenia do naszych Corolli.
Oto moje doswiadczenia i watpliwosci:

  1. Wykladzina bagaznika - swietna sprawa. Zwlaszcza jak wkladam do bagaznika wozek mojego Antuana z kolami calymi w sniegu. Po roztopieniu sie sniegu wykladzine wyciagamy i wode wylewamy. Podobnie z piaskiem i innym dziadostwem. Naprawde przydaje sie! Poza tym w kombi troche pomaga "usztywnic" telepiace plyte podlogi bagaznika.
  2. Koncowka wydechu - nie polecam - i tak jest ciagle brudna (no chyba nie bede jej polerowal co dwa dni?)
  3. Galka zmiany biegow - tez chyba odradzam - moja zmatowiala i okazalo sie, ze jako dokupiona pozniej (bo nie byla standardowym wyposazeniem auta) nie podlega trzyletniej gwarancji (!) bo jest to czesc akcesoryjna (1 rok gwarancji). Nie mam czasu z nimi walczyc...
  4. Owiewki - mam mieszane uczucia. Owszem przydaja sie czasami (przy znanym parowaniu wnetrza kabiny w E12) do dyskretnego przewietrzania w deszczu, ale niestety troche ograniczaja pole widzenia, zwlaszcza po zmroku. Mam jakies polskiej firmy Heko. Oryginalne Toyotowskie sa duzo lepsze (jasniejsze i zaczynaja sie dopiero nad lusterkami), tyle ze sa chyba cztery razy drozsze. No i przyklejane do drzwi od zewnatrz, wiec niestety latwo mozna je stracic.
   5. Tylne foliowe oslony foteli. Jesli ktos nie lubi pokrowcow, a wozi z tylu dzieci polecam foliowe oslony foteli. Przywiazywane do zaglowkow i dolu fotela, swietnie zdaja egzamin. Wiecie ile nerwow kosztowalo mnie gdy moja corka kopala brudnymi butami w tyl fotela? Teraz problem z glowy.
Wiem, ze robi je m. in. Kagel-Blazusiak. Ja swoje znalazlem w Norauto. Goraco polecam!
   6. Poprzeczki pod bagaznik dachowy. Coz, kto musi ten kupi. Ja kupilem, aby wozic rowery. Kupilem czarne stalowe Thule za 360 PLN. Bardzo dobre, ale teraz kupilbym chyba jednak Toyotowskie aluminiowe (troche ladniejsze i bardziej oplywowe) za cos kolo 420 PLN. No, ale musialbym wledy zmieniac uchwyty rowerowe, a to juz nie mialoby sensu...
   7. Zastanawiam sie nad aluminowymi nakladkami na pedaly. Bynajmniej nie ze wzgledyw estetycznych - po prostu guma z pedalow traca o podeszwy moich adidasow wydaje jakies straszne dzwieki. Moze z nakladkami tak by nie bylo? Oczywiscie nie kupie Toyotowskich, bo cene maja, jak dla mnie, lekko wygorowana. Ktos coc wie na ten temat?

 :bojjjjjjjjjj

smiodus

  • Gość
Re: Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #1 dnia: 30-03-2005, 10:13:05 »
Cytat: Bartek72
 1. Wykladzina bagaznika - swietna sprawa. Zwlaszcza jak wkladam do bagaznika wozek mojego Antuana z kolami calymi w sniegu. Po roztopieniu sie sniegu wykladzine wyciagamy i wode wylewamy. Podobnie z piaskiem i innym dziadostwem. Naprawde przydaje sie! Poza tym w kombi troche pomaga "usztywnic" telepiace plyte podlogi bagaznika.


również mam podobne odczucia (bardzo pozytywne), wózek z kółkami w śniegu, buty narciarskie ale i rozsypana mąka z zakupów czy ryż,
 
Cytat: Bartek72
   5. Tylne foliowe oslony foteli. Jesli ktos nie lubi pokrowcow, a wozi z tylu dzieci polecam foliowe oslony foteli. Przywiazywane do zaglowkow i dolu fotela, swietnie zdaja egzamin. Wiecie ile nerwow kosztowalo mnie gdy moja corka kopala brudnymi butami w tyl fotela? Teraz problem z glowy.
Wiem, ze robi je m. in. Kagel-Blazusiak. Ja swoje znalazlem w Norauto. Goraco polecam!


czy nie kolidują z poduszkami? (nie wiem dlatego pytam)

jeszcze moja propozycja :)

czujniki parkowania - cierpliwa negocjacja :) powoduje znaczną (u mnie o ~900 PLN) obniżkęna czujniki parkowania w serwisie, wg mnie bardzo przydatna rzecz. Nie polecam parkowania "NA PAŁĂƒÂŠ" bez patrzenia, ale już zdarzyło mi sięnie zauważyć małego słupka podczas wieczornego parkowania i byłby problem, tak ze zdziwieniem wyszedłem obejżałem słupek (którego oczywiście nie widziałem) i zaparkowałem metr dalej.

pozdrawiam
Sebastian

Bartek72

  • Gość
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #2 dnia: 30-03-2005, 10:38:38 »
Cytuj (zaznaczone)
Bartek72 napisa?/a:
5. Tylne foliowe oslony foteli. Jesli ktos nie lubi pokrowcow, a wozi z tylu dzieci polecam foliowe oslony foteli. Przywiazywane do zaglowkow i dolu fotela, swietnie zdaja egzamin. Wiecie ile nerwow kosztowalo mnie gdy moja corka kopala brudnymi butami w tyl fotela? Teraz problem z glowy.
Wiem, ze robi je m. in. Kagel-Blazusiak. Ja swoje znalazlem w Norauto. Goraco polecam!
czy nie koliduja˛ z poduszkami? (nie wiem dlatego pytam)

Nie koliduja, bo wcale nie zachodza na boki foteli.
 :lol:

Offline otis

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #3 dnia: 30-03-2005, 18:54:47 »
niedługo będęmiał przegląd przy 15tys. zastanawiam sięnad zamontowaniem"
- lamp przeciwmgłowych
- spoilera nad tylną szybą
- czujnika parkowania.
możecie sięwypowiedzieć czy warto?

ps. wykładzinębagażnikową mam i... uważam ją za świetny zakup. czekam na opinię
"... po jasnej stronie księżyca"

Wojak

  • Gość
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #4 dnia: 30-03-2005, 19:05:35 »
Cytat: otis
niedługo będęmiał przegląd przy 15tys. zastanawiam sięnad zamontowaniem"
- lamp przeciwmgłowych
- spoilera nad tylną szybą
- czujnika parkowania.
możecie sięwypowiedzieć czy warto?

ps. wykładzinębagażnikową mam i... uważam ją za świetny zakup. czekam na opinię


ad. 1. na lampy szkoda pieniędzy
ad. 2. spoiler - zależy od nadwozia. Ja mam kombi i na razie sięnie decyduję.
ad. 3. czujnik (4 oczka) zamontowałem od razu przy zakupie. Jestem bardzo zadowolony.

Również mam wykładzinęw bagażniku, do tego dywaniki welur (na lato) i gumowe (na zimę).

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1417
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #5 dnia: 30-03-2005, 19:35:43 »
Witam,
Ja dokupiłem następujące rzeczy:
1 Nakładki na narożniki zderzaków - poprawiają wygląd (design)auta, ale też zabezpiecza przed otarciem zderzaka o coś...
2 alufelgi Sandu - miały być Surmi ale przez pomyłke sprzedawcy są te i jestem zadowolony;
3 wyłącznik paliwa - nie jest  co prawda akcesoriem ale przydatny dodatek, zwłaszcza, że wynegocjowany za darmo,
4 alarm chalenger nt;
5 blokada skrzyni biegów - za darmo;
6 dywaniki gumowe - płytkie ale dobrze dopasowane - za darmo;
7 skórzana kierownica i gałka biegów w standardzie;
8 lampy przeciwmgielne w standardzie - tu nie zgodzęsięz Wojakiem, gdyż co prawda rzadko ich uzywam, ale jesli nocą znajdujęsięsam na drodze to korzystam, a wtedy bardzo dobrze doswietlają mi drogętuż przed samochodem (same światła mijania maja "czarną dziurę" przed autem). Ponadto w sedanie bardzo ładnie wyglądają - zwłaszcza, że nie musiałem za nie dopłacać;
9 gumowa "wanna" w bagażniku - w standardzie. Świetna rzecz, zwłaszcza, że na środku powleczona substancja, która pozwala zatrzymać w miejscu przedmiot (nie przesuwa się).
Uff. To chyba wszystko
E18_Prestige_MultidriveS

Kroket

  • Gość
Re: Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #6 dnia: 30-03-2005, 22:39:54 »
Cytat: Bartek72

  1. Wykladzina bagaznika - swietna sprawa. Zwlaszcza jak wkladam do bagaznika wozek mojego Antuana z kolami calymi w sniegu. Po roztopieniu sie sniegu wykladzine wyciagamy i wode wylewamy. Podobnie z piaskiem i innym dziadostwem. Naprawde przydaje sie! Poza tym w kombi troche pomaga "usztywnic" telepiace plyte podlogi bagaznika.

Taka wkladka jest praktyczna lecz jej sliskosc powoduje, ze mniejsze przedmioty w bagazniku osiagaja na zakretach II predkosc kosmiczna.

Z rzeczy nie wymienionych dotad, zalozylem wysokotonowe glosniki (terra wiec tylko 4 w standardzie). I zrobilo sie duuzo przyjemniej.

A z rzeczy istotniejszych: nie moglem zupelnie zaakceptowac pracy zawieszenia (glownie trudnosci z utrzymaniem toru jazdy). Myslalem nad zestawem -30mm ale pomogla... wymiana opon. Zamiast fabrycznych dunlopow zalozylem nieco bardziej elastyczne GY i mam spokoj.

Offline otis

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Mężczyzna
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #7 dnia: 30-03-2005, 22:59:31 »
Cytat: Kroket
Zamiast fabrycznych dunlopow zalozylem nieco bardziej elastyczne GY i mam spokoj.


ja dostałem Michałki w standarcie i jestem z nich bardzo zadowolony.
na światła przeciwmgłowe także jestem zdecydowany. może dadzą mi jakiś upust ze względu na dużo liczbęmontowanych rzeczy?? potarguje siętrochę
a budęmam HB więc spoiler wygląda bardzo ładnie  :lol:
"... po jasnej stronie księżyca"

Bartek72

  • Gość
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #8 dnia: 31-03-2005, 07:18:12 »
Cytuj (zaznaczone)
3 wy?a˛cznik paliwa - nie jest co prawda akcesoriem ale przydatny dodatek, zw?aszcza, zÿe wynegocjowany za darmo

??? A co to jest?
A ile placiliscie za czujniki cofania i czy maja wylacznie brzeczyk czy tez cyfrowy wskaznik odleglosci?

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1417
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #9 dnia: 31-03-2005, 13:23:39 »
Cytat: Bartek72
Cytat:
3 wy?a˛cznik paliwa - nie jest co prawda akcesoriem ale przydatny dodatek, zw?aszcza, zÿe wynegocjowany za darmo

??? A co to jest?

Sorki, chodziło mi o odcięcie pompy paliwa. Działa na zasadzie wyłącznika elektrycznego (ukrytego).
E18_Prestige_MultidriveS

Wojak

  • Gość
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #10 dnia: 31-03-2005, 14:50:37 »
Cytuj (zaznaczone)
A ile placiliscie za czujniki cofania i czy maja wylacznie brzeczyk czy tez cyfrowy wskaznik odleglosci?


I to i to. Pokazuje do ok.  40 cm, a potem 0 i ciągły sygnał.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1417
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #11 dnia: 31-03-2005, 15:52:19 »
Cytat: Wojak
za czujniki cofania

Żałuję, że nie kupiłem.
Cytuj (zaznaczone)
Pokazuje do ok. 40 cm, a potem 0 i ciągły sygnał.

Co później ? Cofanie na czuja ? W 40 cm to jeszcze można i "maluchem" wjechać :)  :)
E18_Prestige_MultidriveS

Porschak

  • Gość
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #12 dnia: 31-03-2005, 16:18:13 »
Lampy przeciwmgielne miałem w mojej poprzedniej Corolli kombi, polecam tylko ze wzgledów estetycznych. Oczywiście poprawiają widoczność samochodu w trudnych warunkach, ale jeśli chodzi o oświetlenie przed amochodem - prawie żadne. W Toyocie RAV4 owszem - przeciwmgielne mogą śmiało zastępować światła mijani, ale w corolli są nieskuteczne i za drogie przede wszystkim!!!  :P
Teraz mam sedana i czujniki cofania błogosławięza każdym razem gdy wrzucam wsteczny.
Jeśli nie masz - warto by alufelgi założyć - też oczywiście estetyka, ale i lżejsze są  :wink:

Bartek72

  • Gość
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #13 dnia: 31-03-2005, 16:47:03 »
Cytuj (zaznaczone)
Pokazuje do ok. 40 cm, a potem 0 i cia˛g?y sygna?

 :lol:  40 cm powiadasz? To troche smiesznie... A ile kosztowaly?
Cytuj (zaznaczone)
Cytat:
3 wy?a˛cznik paliwa - nie jest co prawda akcesoriem ale przydatny dodatek, zw?aszcza, zÿe wynegocjowany za darmo

??? A co to jest?
Sorki, chodzi?o mi o odcie˛cie pompy paliwa. Dzia?a na zasadzie wy?a˛cznika elektrycznego (ukrytego)

Czyli zabezpieczenie antykradziezowe, jak mniemam. Hmmm, nikt mi tego wogole nie proponowal..

Kroket

  • Gość
Wyposazenie dodatkowe - polecane i nie polecane
« Odpowiedź #14 dnia: 31-03-2005, 17:17:09 »
Cytat: otis
ja dostałem Michałki w standarcie i jestem z nich bardzo zadowolony.

No wlasnie, zauwazylem, ze 1.4 dostaja micheliny a 1.6 dunlopy. Ktos ma 1.4 na dunlopach albo 1.6 na michelinach :)?


 

Beesafe.pl