Autor Wątek: Celica 1.8 vvt-i 143km problem z przepustnicą  (Przeczytany 15428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fishu26

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Celica 1.8 vvt-i 143km problem z przepustnicą
« dnia: 27-03-2015, 15:54:56 »
Witam! z góry liczę na waszą pomoc.
Mam Celice z 2000r. 1.8 vvt-i 143km. Problem jest taki, że po wciśnięciu pedału gazu pojawia się "dziura" na jakąś sekundę i dopiero silnik wchodzi na obroty. Próbowałem coś ogarnąć i okazało się, że dolot powietrza (zaraz przed przepływomierzem) od filtra był do połowy zaklejony taśmą, po jej zdjęciu było jeszcze gorzej. Kupiłem nowe pudło na filtr i okazało się, że w starym brakowały paru elementów. Myślałem, że będzie ok, ale dalej jest lipa. Mechanik mi powiedział, że to może być problem z przepustnicą, bo na kompie przy puszczonym pedale gazu pokazuje bodajże 4% otwarcia a przy maksymalnym wciśnięciu nie otwiera się do końca. Dodatkowo ciągle wyskakuje błąd "sprawność katalizatora" (nie wiem czy to ma związek), w każdym razie wycieliśmy katalizator, jest cały, niewypalony, porcelana w środku cała i zdrowa, sondy mają dobre parametry, wstawiliśmy go z powrotem i nadal to samo. Proszę o jakieś rady!!!

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Celica 1.8 vvt-i 143km problem z przepustnicą
« Odpowiedź #1 dnia: 27-03-2015, 16:02:39 »
Wyczyścić przepustnicę, sprawdzić świece, zapłon, reset Ecu. Tak na początek.

Offline zajc3w

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Celica 1.8 vvt-i 143km problem z przepustnicą
« Odpowiedź #2 dnia: 08-04-2015, 23:55:10 »
Sprawdź wszystkie wężyki od podciśnienia.

Offline Birdd

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Celica 1.8 vvt-i 143km problem z przepustnicą
« Odpowiedź #3 dnia: 09-05-2017, 14:25:29 »
Witam. U mnie sprawa wygląda podobnie jednak dzieje sie tak tylko na zimny silniku... Czy może być to coś innego niż to o czym pisaliście wcześniej?


 

Beesafe.pl