Autor Wątek: Wycieraczki szyby przedniej - problem  (Przeczytany 7239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piasek

  • Gość
Wycieraczki szyby przedniej - problem
« dnia: 01-06-2015, 23:38:20 »
Dzisiaj spotkałem się z kumplem przypadkiem i okazało się że ostatnio oboje Aurisy kupiliśmy - on z 2007 i 1.6 benzynę.
Nie działają mu wycieraczki - znaczy działają ale tylko na najszybszym biegu i jak wyłączy - tak wycieraczki zostają na szybie.
1,2 bieg i jednorazowe - nie działają.
Co może być przyczyną ?
Generalnie nie działa mu jeszcze szyba pasażera przód ale na szybko rzuciłem temat: bezpiecznik (choć jakby siadł to obydwie powinny nie pracować) a kierowcy pracuje.
Ech te polskie komisy... :wallbash:

Offline pietro01

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 02-06-2015, 08:20:28 »
Z wycieraczkami miałem taki problem w poprzednim aucie (corsa c). Przy średnim biegu zatrzymywały się na środku na chwilę i dopiero przy kolejnym "impulsie" przechodziły do końca przebiegu (na najszybszym działały bez zarzutu).
Problemem okazał się silniczek wycieraczek, po wymianie wszystko wróciło do normy.

Piasek

  • Gość
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 02-06-2015, 08:41:53 »
U niego nie reagują wcale w żadnej pozycji poza najszybszym biegiem. A wyłączenie powoduje odcięcie zasilania - w jakiej pozycji były akurat na szybie - w takiej zostają.
Czy to może być silnik wycieraczek ?? Na zdrowy rozum albo by działał albo nie. Moim zdaniem to coś ze sterowaniem - może manetka ? Powypalane styki na najczęściej używanych biegach albo coś ?

Offline pietro01

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 02-06-2015, 09:01:45 »
W silniczku (w obudowie przypominającej tubę) są takie uzwojenia. Jak jedno z nich się przepali to np. na najniższym biegu nie wykonuje pełnego obrotu ale na wyższych prędkościach przeskakuje ten uszkodzony sektor i wykonuje pełen obrót. Też początkowo obstawiałem na jakiś programator ale finalnie za awarię odpowiadał silniczek.

Piasek

  • Gość
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 02-06-2015, 09:19:14 »
Ok - sprawdzimy ten wariant.
 :good:

Offline Nika

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1838
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 02-06-2015, 09:23:44 »
Generalnie nie działa mu jeszcze szyba pasażera
Była akcja serwisowa w temacie szyb, dla aurisów z pierwszych lat produkcji. Ze trzy lata temu chyba  :o Winny był wadliwy przełącznik. Może warto zapytać w ASO, czy akcja jest aktualna?
Ja tez miałam problem w swoim poprzednim, szyba się zacinała, zamykała się skokami, wymienili przełącznik i było git.
Żyj i daj żyć innym.

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1698
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #6 dnia: 02-06-2015, 09:46:38 »
W 9 przypadkach na 10 jest zablokowana wyłącznikiem na drzwiach kierowcy.
Generalnie nie działa mu jeszcze szyba pasażera przód ale na szybko rzuciłem temat: bezpiecznik (choć jakby siadł to obydwie powinny nie pracować) a kierowcy pracuje.

Piasek

  • Gość
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #7 dnia: 02-06-2015, 09:51:29 »
Dzwoniłem przekazać newsa: szyba nie działa sterowana z przełącznika pasażera ale i nie działa również przy próbie sterowania nią z przełącznika po stronie kierowcy.
Czyli winny jest przełącznik po stronie kierowcy ?

Offline Nika

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1838
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #8 dnia: 02-06-2015, 10:18:52 »
Nie dam sobie głowy obić, czy to przełącznik  :|  wiem tylko tyle, że były wadliwe i mozna je podejrzewać. A może sam mechanizm podnoszenia szyby.
Pytanie mam: czy jesli uszkodzony jest wyłącznik blokady szyb po stronie kierowcy i dajmy na to szyby są trwale zablokowane, to czy to działa tez na szybę kierowcy? Chyba blokuje tylko szyby pasażerów o ile pamiętam?
 
« Ostatnia zmiana: 02-06-2015, 10:22:42 wysłana przez Nika »
Żyj i daj żyć innym.

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #9 dnia: 02-06-2015, 10:23:23 »
W kwestii szyby- do sprawdzenia wiązka w łączniku elastycznym między drzwiami a słupkiem. Przewody w tym miejscu lubią się przełamywać.

Piasek

  • Gość
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #10 dnia: 02-06-2015, 11:07:54 »
Ok, przekażę sugestie z tą wiązką kabli słupek-drzwi.

Piasek

  • Gość
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #11 dnia: 03-07-2015, 10:56:06 »
Spieszę z zakończeniem tematu:
1) WYCIERACZKI
Okazało się że user pietro01 miał rację. Winna była "przekładnia" przy silniku wycieraczek a konkretnie "zwoje" w niej (chociaż to nie są zwoje a różnej długości ścieżki).
Rozebraliśmy to, nic nie wskazywało na spalenie, przepalenie, cokolwiek ale i tak mimo to poszarpaliśmy każdym "w tę i we ftę", złożyliśmy i wycieraczki zaczęły działać na poszczególnych biegach ale i tak żyły własnym życiem: raz zadziałała, innym razem już nie. To tylko utwierdziło nas w przekonaniu że manetka wycieraczek i jakieś przekaźniki są ok - wina leży po stronie tego "uzwojenia". Kupił używany mechanizm wycieraczek (samego silnika z ta przekładnią nikt nie oferował), przełożyliśmy (banalnie prosta sprawa, 20 min bez pośpiechu) i wycieraczki działają jak należy na każdym "biegu".
2) SZYBA DRZWI PASAŻERA
wstyd się przyznać - osioł nie wpadł na pomysł że ... może być wciśnięta blokada szyb przy przełączniku kierowcy. Po jej wyciśnięciu szyba ożyła  <zalamka> :laugh: Kombinował z przyciskami, mało drzwi nie rozebrał... Fakt że ten przycisk zmylić może ponieważ w dotychczasowych autach jak wystawał - był wyłączony, jak włączony - wtedy wciśnięty równo z tapicerką. A ten wystaje całkiem sporo jak włączony czyli wciśnięty, dopiero jego wyłączenie sprawia ze wystaje znacznie wyżej niż wcześniej.
Darek Toyota   :beer:
« Ostatnia zmiana: 03-07-2015, 11:01:23 wysłana przez Piasek »

Offline kazakoff

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #12 dnia: 14-09-2018, 14:21:43 »
Cześć,

w moim Aurisie I wycieraczki działają, ale cały mechanizm chodzi niestandardowo głośno. Czy ktoś z Was to przerabiał?

Czy mam rozumieć że dni silniczka są policzone i szukać nowego?

Na allegro widziałem używki za ok. 70 zł, więc tragedii nie ma...
Auris I 2008 1,6 124 KM
www.karcher-poznan.pl

Gawith

  • Gość
Odp: Wycieraczki szyby przedniej - problem
« Odpowiedź #13 dnia: 14-09-2018, 16:44:03 »
Na allegro widziałem używki za ok. 70 zł, więc tragedii nie ma...
Te z allegro mogą być w takim stanie jak ten Twój. Loteria.


 

Beesafe.pl