Autor Wątek: Kupię Priusa  (Przeczytany 11894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Timestudio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Kupię Priusa
« dnia: 09-07-2015, 21:32:11 »
kupię Priusa z 2010-2011r. może ktoś chce sprzedać :)

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #1 dnia: 09-07-2015, 23:05:13 »

Offline Bodzio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #2 dnia: 10-07-2015, 07:05:23 »
Polecam ten salon, sam tam kupowalem swojego Priusa skontaktuj sie z  panem Jakubem Chmielewskim :good:

Offline gryzzli

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #3 dnia: 11-07-2015, 07:38:41 »
Moze zamiast priusa lepiej poszukac lexusa ct200? Mechanicznie to samo jednak wyglad wnetrza na plus dla lexusa

Offline jasny

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #4 dnia: 11-07-2015, 13:11:54 »
Prius praktyczniejszy od Lexusa, 10cm wiekszy rozstaw osi!

Offline MZ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #5 dnia: 12-07-2015, 08:08:35 »
Witam,ja także kupiłem u Knedlera w Elblągu Priusa 2 na zamówienie używany,bezwypadkowy z certyfikatem ,gwarancją co prawda tylko 3 m-ce na najważniejsze podzespoły.Kosztował około 8tys więcej jak w ogłoszeniach - nie żałuję,jeżdżę już 2 lata ,poza wymianami oleju i wszelkich filtrów i atf w skrzyni samodzielnie oczywiście,dotychczas b/u.Także polecam tego sprzedawcę.

Offline Timestudio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #6 dnia: 19-07-2015, 17:23:01 »
Jednak podliczyłem finanse i wyszło tak, że kupiłem Priusa 2  z 2009r.  w Niemczech (w OHG blisko granicy).  Samochód jest z Włoch po taxi oklejony na biało ale pod spodem srebrny. Wygląda na razie tak sobie, dach chyba będę malował bo są dziury po CB i kogucie  ale co tam wymagać za niecałe 18tys.zł.
U mnie też będzie jeździł na taxi. Na liczniku ma 230tys., podobno zmienioną baterię, więc co najmniej drugie tyle pohula.

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #7 dnia: 19-07-2015, 17:31:20 »
Daj Boże, żebyś trafił dobre auto, bo z tego co piszesz, to może być kręcony licznik. Auta na taxi potrafią robić rocznie między 50 a 100 tys km ... rocznie.  :song:

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #8 dnia: 19-07-2015, 17:37:42 »
W cywilizowanych krajach taksówki są zazwyczaj zadbane. Kwestia tego, czy Włochy nadal są cywilizowanym krajem ;)
Moja też pochodzi z taryfy we Francji, udokumentowany serwis z przebiegami w systemie Toyoty. Już mi leci 3 rok i wtopy nie było. Tyle, ze nowsza generacja. Powodzenia!

Offline gryzzli

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #9 dnia: 19-07-2015, 21:47:14 »
Ciekawe z jakiego powodu zmieniali baterie po 6 latach eksplatacji i 230tys przebiegu ? Ogolnie zakup po taxi jeszcze z wloch to niezbyt trafny wybor tak na moj gust .

Offline Timestudio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #10 dnia: 21-07-2015, 19:54:55 »
Co do przebiegu to taxi we Włoszech robią tyje co u nas w chodliwych korporacjach ok 40-50tys. rocznie więc wszystko się zgadza, bo ma 6 lat. Do 2013 były robione przeglądy co 15tys. co 5 miesięcy więc też się zgadza. Niestety jak to w autach leasingowych po 2013 nie ma już wpisów, pewnie olewali przeglądy w ASO.  Kolega kupił po taxi też z Włoch  z tego samego rocznika z tym samym przebiegiem tyle, że 3 gen.. Zrobił już 65tys i wymienił w tym czasie tylko klocki.
Wracając do mojego samochodu, to na razie nie mam powodu niestety do optymizmu.
Po pierwsze prawie cały czas coś bzyczy w odstępie ok. 10 sek.  To jest chyba ten sam dźwięk, który sie pojawia od razu po otwarciu drzwi, tyle że powinien zdaje się po chwili zniknąć. Jak go wyłączę i wysiądę to jeszcze przez parę minut bzyczy a potem milknie.
Po drugie przejechałem się dziś pierwszy raz i po jakiś 10km podjeźdżam na światłach i stoję na hamulcu na drive a on wydaje jakieś takie dziwne przerywane dźwięki jak osioł.
Po trzecie strasznie wolno idzie zdzieranie tej folii z samochodu.

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #11 dnia: 21-07-2015, 22:01:39 »
Bądź optymistą...

Offline Bacaj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #12 dnia: 09-08-2015, 11:28:23 »
Witam wszystkich użytkowników Priusa  :)


Przymierzam się do zakupu modelu z 10-11roku, na razie nie mogę nic sensownego trafić.
Większość znajomych odradza mi ten zakup (małżonkę też mi już przekabacili  ) ze względu na drogie  części zamienne i serwis. Sam  też już popadłem w lekką  rozterkę..... czy aby prius będzie autkiem na kilka ładnych lat tak jak moja avensis d4d, która po 7 latach ciężkiej służby nie naraziła mnie na większe koszty eksploatacji?  Czy w przypadku problemów z priusem pozostaje tylko drogi serwis ASO  i drogie części zamienne?



Swojej nie sprzedam, ale to ogłoszenie wygląda nieźle...[/size]http://otomoto.pl/oferta/toyota-prius-1-8hsd-sol-navi-idealny-salon-1wl-ID4p9cqR.html#f8d9814b86[/color]


Zainteresowałem  się tym autem  :)   .... rozmawiałem ze sprzedawcą. Auto jest kupione w Niemczech z sieci dilerskiej. Rok gwarancji, auto podobno bez żadnych mankamentów.... cena.... hmmm delikatnie powyżej kwoty jaką założyłem wydać, ale po zaciśnięciu pasa jest w moim zasięgu finansowym.








Offline stapa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #13 dnia: 09-08-2015, 12:48:07 »
miałem podobne rozterki, ale po zakupie auta :-), patrząc racjonalnie, we wszystkich rankingach  niezawodności Prius prowadzi , nie są to testy sponsorowane, tylko rzeczywistośc, jazda daje tyle radości i satysfakcji, że nie warto sobie tego zabierac, poza tym mój znajomy taksówkarz, kupił juz drugiego Priusa, nowszego, co jest najlepszą rekomendacją za :-), żonie kup kwiatki, 20 różyczek i wymięknie :good:, pozdrawiam.

Offline Bacaj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kupię Priusa
« Odpowiedź #14 dnia: 09-08-2015, 13:41:55 »
patrząc racjonalnie, we wszystkich rankingach  niezawodności Prius prowadzi



.... i to jest pocieszające!


Uwaga na to auto:
http://otomoto.pl/oferta/toyota-prius-kamera-navigacja-asystent-parkowania-ID4p8NiY.html 


Sprawdziłem je w ASO na Żeraniu. Uderzone w prawe przednie koło i dość niechlujnie naprawione. Auto bez historii serwisowej i dużo błędów wyszło na komputerze.


 

Beesafe.pl