Autor Wątek: Jaki dodatkow immoblilizer do Priusa rocznik 2010  (Przeczytany 5557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darek_74

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Jaki dodatkow immoblilizer do Priusa rocznik 2010
« dnia: 13-07-2015, 19:54:21 »
Witam wszystkich.

2,5 miesiąca temu sprowadziłem swojego Priusa z Niemiec. Cieszyłem się nim przez 1,5 miesiąca.
Po tym czasie zniknął mi pewnej nocy spod mieszkania - tak, mieszkam w Warszawie :-( gdzie Toyoty są atrakcyjnym i łatwym towarem dla specjalistów.
Po kolejnych 2 dniach został cudem odnaleziony przez Policję, i to w stanie nadającym się do użytkowania.

Złodzieje dostali się do środka wyłamując zamek, wyrwali schowek pasażera, podpięli się do znajdującego się za nim komputera, uruchomili auto i odjechali w siną dal.

No i teraz mam problem jak dodatkowo zabezpieczyć samochód.
Fabryczny immobilizer w kluczyku jest jak widać do zupy bo niczego nie chroni skoro można odjechać samochodem bez kluczyka.

W ASO (Okęcie) polecili mi najpierw IMMOBILIZER X-SAFE 01IMM, a potem sami się zreflektowali, że to raczej nie to i zmienili na rekomendacje na alarm Q-SAFE 002 DDS CAN 3. Przy czym cena z montażem to "ponad 1000 zł".
Niestety człowiek który mi polecał poszczególne alarmy/immobilizery nie sprawiał wrażenia, że wie o czym opowiada i nie potrafił wytłumaczyć dlaczego poleca ten a nie inny

Mam więc pytanie do forumowiczów, czy ktoś zna jakiś dobry niezależny warsztat w Warszawie lub okolicach który może polecić - do założenia alarmu i/lub immobilizera.
Powinni posiadać doświadczenie z Priusem i być komunikatywni (tzn. nie ograniczać się do "Panie, to immo montujemy od zawsze i klienci się nie skarżą").
Może być jakieś ASO, jeżeli pracuje tam ktoś kto potrafi si wytłumaczyć z tego co i dlaczego robi.

pozdrawiam
Darek




Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki dodatkow immoblilizer do Priusa rocznik 2010
« Odpowiedź #1 dnia: 15-07-2015, 11:55:48 »
Ja bym sobie odpuścił. Będą chcieli furę skroić, to skroją. Wejdziesz w koszty, a kolesie podjadą lawetą z wyciągarką i po ptakach.

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Jaki dodatkow immoblilizer do Priusa rocznik 2010
« Odpowiedź #2 dnia: 15-07-2015, 16:08:15 »
daj sobie spokój z tymi alarmami, to nic nie warte.
Tu trzeba system lokalizacji po kradzieży, przy okazji zniżke dostaniesz na AC
http://www.lojack.pl/
http://www.gannet.pl/

Offline Darek_74

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Jaki dodatkow immoblilizer do Priusa rocznik 2010
« Odpowiedź #3 dnia: 17-07-2015, 17:59:56 »
@priusman
Nie popadałbym w taki defetyzm, że "i tak ukradną". Zabezpieczenie zawsze odsieje cześć mniej wprawnych "fachowców". Nie każdy ma lawetę, a poza tym z lawetą łatwiej wpaść, a Prius nie jest aż tak drogim autem aby ryzykować.

Poprzedni raz auto mi skradziono bo miałem typowe, fabryczne zabezpieczenie.
Miałem nadzieję, że dostanę na forum jakąś poradę bądź namiar na warsztat który założy mi zabezpieczenie niestandardowe, które wydłuży czas potrzebny na zabranie auta bądź uczyni go wręcz nieopłacalnym. Bo po co się szarpać z takim autem skoro można znaleźć inne, gorzej zabezpieczone.

@bazi
AC już mam, ale to nie jest rozwiązanie idealne. Przy koszcie (realnym) zakupu auta 45 tys zł, ubezpieczenie mam na 36 tys zł - bo taka jest jego wartość wg Info Expert.
Czyli w przypadku kradzieży dostanę realnie nieco powyżej 30 tys. zł i to dopiero po kilku miesiącach.
Jeżeli chodzi proponowany przez Ciebie lokalizatory GPS, to wizyta w paru warsztatach montujących zabezpieczenie przekonała mnie, że (wg. znających temat) szanujący się specjalista od zaboru aut do pracy zabiera zagłuszacz sygnału (tani i skuteczny).
Poza tym jak już napisał @priusman lokalizator to zdecydowane "wejście w koszty". I to w przeciwieństwie do montażu alarmu/immobilizera - niejednorazowe.

Ktoś jeszcze ma jakąś radę?

pozdrawiam
Darek


Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki dodatkow immoblilizer do Priusa rocznik 2010
« Odpowiedź #4 dnia: 17-07-2015, 18:34:49 »
O niestandardowych zabezpieczeniach jest masa info w sieci, wystarczy poczytać i podpasować coś pod siebie nie informując o tym na forum.
Tak na marginesie- w latach 90' mój kolega miał fajnego Citroena AX Sport, mieszkał na Bemowie w Wa-wie i zawsze parkując wyjmował część wiązki pod kierownicą. Kilka szyb wymienił, ale auto nie odjechało :)
« Ostatnia zmiana: 17-07-2015, 19:09:49 wysłana przez AGILESS »

Offline BiKej

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 691
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki dodatkow immoblilizer do Priusa rocznik 2010
« Odpowiedź #5 dnia: 17-07-2015, 19:04:27 »
Kolega mój zastosował bardzo niestandardowe rozwiązanie. Na szybie miał wiatraczek... ale włącznik wiatraczka nieuruchamial go, tylko zalaczal prąd z aku.. Tyle że to w zastawie było, a nie w priusie..
Nad nie standardowymi rozwiązaniami myśli się samemu, bo jak podzielisz się na forum...traci sens
Toyota Auris Hybrid 2014,
Toyota Auris 1.6 124 KM Premium 2008
wcześniej Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM, Daewoo Nubira II 2.0 CDX, wiele samochodów flotowych

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Jaki dodatkow immoblilizer do Priusa rocznik 2010
« Odpowiedź #6 dnia: 17-07-2015, 21:54:56 »
Jeżeli chodzi proponowany przez Ciebie lokalizatory GPS,
to nie sa lokalizatory GPS/GSM , które moga być zagłuszone. Jak widac z testow w auto swiecie system działa.
http://lojack.pl/sites/default/files/images/Test_Auto%20%C5%9Awiat.pdf


 

Beesafe.pl