Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Toyota Previa r .2001 D4D 116km Problem z utratą mocy  (Przeczytany 7106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voodu

• Prawie Toyot
Witam
A więc mój problem polega na tym że auto w trybie miejskim spisuje się ok ale tylko gdy chcemy jechać na jakiś wypad za miasto i na autostradzie próbuje autko troche przegonić dochodzę do 135-140km/h obroty 3tyś i czuć takie jak gdyby lekkie szarpanie czuć że  samochód chciał by jechać szybciej i coś go blokuje [ chyba wyłącza sie turbo] i samochód traci moc pedał gazu wciśnięty do oporu a prędkość spada a wjazd pod górkę to tylko na jedynce no totalny brak mocy i zwiększ się spalanie. Polepsza sprawe tylko zatrzymanie sie odpięcie klem z akumulatora ale i tak problem pojawia ponownie przy próbie jazdy powyżej 3 tyś i 140 km/h. Zaraz po zakupie auta zrobiliśmy test i wtedy auto jechało nawet 170km/h i nic sie nie działo problem pojawił sie jakies parę miesięcy po zakupie . Dodam że na co dzień auto jest mało użytkowane wyjazdy do sklepów itp. Mechanik po podpięciu pod komputer stwierdził że turbo działa dobrze kazał wymienić przepływomierz i to nic nie dało wymieniłem też zaworek SCV ten zielony też niepotrzebnie  no i filtry paliwa i powietrza , samochód nie kopci nie smrodzi odpala bez problemu. Proszę o pomoc

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
Odp: Toyota Previa r .2001 D4D 116km Problem z utratą mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 20-07-2015, 22:24:35 »
Wymień drugi SCV, a potem sprawdź VRV od turbiny.
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline Voodu

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 21-07-2015, 18:23:10 »
"Sprawdź VRV " nie bardzo wiem co mam sprawdzić. Rozebrać go ?

Offline RPSpider

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 26-07-2015, 19:15:35 »
Ja też miałem podobne obawy w swojej Previi tuż po zakupie, gdzie poprzedni właściciel również jeździł głównie po mieście. Z tym, że u mnie wystarczało czasem tylko zgaszenie i odpalenie silnika w czasie jazdy, czasem zatrzymanie i zgaszenie na dłuższą chwilę (kontrolka z błędem silnika się świeciła, ale turbina działała). Przyczyną mogą być zapieczone łopatki turbiny, bo to jest turbina o zmiennej geometrii i do dużych prędkości musi się przestawić. Jeśli dawno tego nie robiła, to się może nie udać osiągnąć odpowiedniego położenia i turbo się wyłącza. Ponieważ było to w okolicy wakacji to najpierw terminy nie pasowały mechanikowi, potem mi i tak jeździłem, starając się z czuciem kręcić najwyżej jak się da bez wyłączania turbiny (w sytuacjach bezpiecznych oczywiście). Oczywiście jeszcze parę razy się wyłączyła, ale po niedługim czasie problem sam ustąpił - turbina się rozruszała.

Offline Voodu

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #4 dnia: 27-07-2015, 16:01:58 »
Zaworek vrv rozebrałem i wyczyściłem nie był specjalnie brudny ale to i tak nic nie dało dalej 140 km/h max w tym tygodniu ma  przyjść  zaworek SCV zobaczymy czy to coś da

Offline Voodu

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #5 dnia: 09-08-2015, 10:30:35 »
Tak jak myślałem wymiana zaworka scv nic nie dała na pierwszym drugim ,trzecim i czwartym biegu auto wchodzi na ponad 3 tyś obrotów a na 5 tylko do 3 tys i 140 km/h max. Nie wiem co z tym zaworkiem vrv bo na Allegro takich do Previ niema są do Rav4 i innych Toyot z silnikiem D4D i nie wiem czy taki można zastosować.

Offline Colin

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 09-08-2015, 20:59:33 »
zatem czas zacząć od diagnozy a nie wymian

Offline Gniewosz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 26-04-2017, 20:09:25 »
i co to bylo?

Offline ŁukaszTczew

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 21-06-2017, 20:22:43 »
w mojej prevce uszkodzeniu uległ przeplywomierz powietrza. Po wymianie super jazda.

Toyota Klub

« Odpowiedź #8 dnia: 21-06-2017, 20:22:43 »