Autor Wątek: Wszystko o oponach  (Przeczytany 309389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Anna_

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Wszystko o oponach
« Odpowiedź #540 dnia: 12-04-2017, 12:07:03 »
Mam pytanie trochę na wyrost, może trochę głupie, ale z kim rozmawiam, to każdy ma swoje zdanie  :o
Co lepiej wymieniać opony czy koła?
Mam opony letnie i zimowe. Myślałam o tym, by jesienią kupić stalowe felgi do opon zimowych, a letnie zostawić na aluminiowych. Niby łatwiej jest wymienić całe koło, ale podobnież można uszkodzić czujniki ciśnienia opon, z kolei wymiana tylko opon jest bardziej pracochłonna. Są jeszcze zwolennicy całorocznych, no ale skoro mam 2 nowe zestawy opon to raczej nie będę kupować kolejnego.
Zdarzyło wam się kiedyś, by wymieniając koła ktoś uszkodził czujnik ciśnienia opon?

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Wszystko o oponach
« Odpowiedź #541 dnia: 12-04-2017, 13:37:03 »
Myślałam o tym, by jesienią kupić stalowe felgi do opon zimowych, a letnie zostawić na aluminiowych.
i to jest słuszna koncepcja. Z tym , że wtedy potrzebne są 2 komplety czujników - jeden komplet do kół zimowych , drugi do letnich.Koszt czujników to ok. 700-800 zł/komplet. Do tego przy zmianie sezonowej kół trzeba wczytać aktualny zestaw czujników z kół z których korzystasz. Twoje Verso to chyba 2016r, powinno sie dac samodzielnie wybrać uprzednio zaprogramowany zestaw kół. Chyba że  sie nie zdecydujesz na montaż czujników, ale wtedy z świecącą kontrolką na desce jezdzisz.
Niby łatwiej jest wymienić całe koło, ale podobnież można uszkodzić czujniki ciśnienia opon,
jak przekładasz gotowe koła zima/lato niczego nie uszkodzisz
Zdarzyło wam się kiedyś, by wymieniając koła ktoś uszkodził czujnik ciśnienia opon?
tak może być jak ktoś ma jeden komplet felg i za każdym bawi sie 2 razy w roku z ściaganiem z nich opon. Najlepiej jak robi to ktoś ogarnięty a nie przypadkowy serwis.
« Ostatnia zmiana: 12-04-2017, 13:41:51 wysłana przez bazi »

Offline JanB

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 595
Odp: Wszystko o oponach
« Odpowiedź #542 dnia: 24-05-2017, 08:51:05 »
Mam szybkie pytanie do koleżeństwa. Do Priusa 2 dedykowane opony mają rozmiar 195/55 R16. Czy można założyć rozmiar 205/55R16?
Nic nie będzie ocierać?

Offline Gelerth

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Wszystko o oponach
« Odpowiedź #543 dnia: 11-01-2021, 22:01:41 »
Ktos jezdzi na wielosezonowych oponach?

Ja. Co prawda w Focusie, ale zjeździłem już jeden komplet CrossClimate, a teraz CrossClimate Plus. Toykę kupiłem z dwoma kompletami dedykowanych, ale jak zużyję to też kupię CrossClmate.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Wszystko o oponach
« Odpowiedź #544 dnia: 03-03-2021, 22:09:08 »
Prośba do Admina o wywalenie z forum przedmówcy i usunięcie wszystkich jego postów.


 

Beesafe.pl