Autor Wątek: Jak wyłączyć na chwilę smart key? (zamykanie i otwieranie na dotyk)  (Przeczytany 3100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Witam
Pewnie każdy z Was miał sytuację, gdy na samoobsługowej myjni chcąc umyć prusaka auto samoczynnie się zamykało i otwierało za każdym razem gdy myjemy okolice klamki. Wiadomo strumień wody jest brany za dotyk. W prius 2 generacji z tego co widziałem była możliwość wyłączenia tego systemu. W prius 3 generacji tego brak - chyba, że nie wiem gdzie jest?
Od razu mówię, że gdybym mógł to dałbym pilot dalej od auta, ale wtedy pewnie ktoś by mi tego pilota podpieprzył... Zostawiać w środku też nie chce bo będzie jęczeć.
Mam go owinąć w folie aluminiową? trochę to głupie....
Jak sobie z tym radzicie?

Offline zinger

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
A szukales tego pstryczka pod kierownica jak w 2?
Swoja droga, mylem kilka razy na takiej myjni, ale nie doswiadczylem opisywanego przez Ciebie zjawiska. Chyba, ze w 3 te czujniki sa bardziej czule, nie wiem  :o

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
może nie zwróciłeś uwagi? Jak się jedzie myjką przy klamce bo widać po migaczach, że się zamyka/otwiera.
Pod kierownica mam tylko regulacje kierownicy

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
W gen3 niestety nie ma pstryczka pod kierownicą. Jest jakaś metoda na dezaktywację smartkeya, ale strasznie zawiła, jakieś zamykanie, otwieranie drzwi, splunięcie przez lewe ramię etc... Na myjni się już jakoś przyzwyczaiłem, jak wewnątrz nikogo nie ma, to samochód zachowuje się spokojnie.

Offline Colin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3552
    • KURO.pl
  • Samochód:: Lexus LS600h L
testerem serwisowym można zrobić OFF SMART


 

Beesafe.pl