Autor Wątek: Prius 2012 przebieg 280 000 tys km z książka serw. Kupic??stan bdb ale przebieg  (Przeczytany 5634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tecza

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Jutro mam odebrać to auto od właściciela ale przeraża mnie ten przebieg.W prawdzie jest o jakieś 40 % tańszy niż cena rynkowa i sprawdzał em w Aso toyoty. Mówią że wszystko jest ok..Co myślicieli o awaryjności priusa z takim przebiegiem???? Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26-08-2015, 10:59:31 wysłana przez Tecza »

Offline MZ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Witam,jeżeli jest znana historia przebytych szkód -i jest to informacja z serwisu toyoty to ok, obecnie także szukam znalazłem w ogłoszeniach taką z 350 tys taką po sprawdzeniu na tzw punktach bazowych geometrii jestem w stanie zaakceptować.Oczywiście dodatkowo gruntownie sprawdzić zawieszenie bez wcześniejszej wymiany mogą już być problemy z łożyskami kół.Sprawdż kiedy były wymieniane świece zapłonowe płynu chłodniczego silnika i inwertora oraz oleju w CVT -ATF-WS -nie ma zamiennika koszt około 200 zł.Bardzo ważny jest stan działania klimy -tu także tylko serwis ze względu na specjalny olej w czynniku /izolacja na przebicie/Producent nie przewiduje wymiany ATF jednak to dotyczy okresu gwarancji.Warto sprawdzić,jak działa sterowanie klapami nawiewu zwłaszcza na przednią szybę to tzw/ ogrzewana szyba/ mogą już się zacinać zwłaszcza w niskich temp. w efekcie bardzo długo trwa rozmrożenie jej.Jeszcze czy nie ma wycieków z pompy wody-koszt niewielki lecz odpowietrzenie raczej w serwisie-konieczność użycia oprogramowania techstram.Jeżeli zamierzamy coś samemu wykonać warto sprawdzić w sieci ponieważ nawet prozaiczna wymiana klocków hamulcowych bez odłączenia baterii 12v  i rozładowaniu zasobnika ciśnienia spowoduje wysuniecie tłoka zapowietrzenie układu ham a odpowietrzenie w serwisie konieczne i bolesne finansowo.Większość czytających pewnie o tym wie Kilka prac z w/w już wykonałem i po zakończeniu walki z  ubezpieczycielem -szkoda całkowita następny jak będzie to tylko prius może nawet 3.

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
jeżeli jest znana historia przebytych szkód

Dlaczego zakładasz, że ma "przebyte szkody" ?

Sprawdż kiedy były wymieniane świece zapłonowe płynu chłodniczego silnika i inwertora

 :o
 :laugh:

PS
280 tkm w trzy lata ?
Niezły wynik, co ten Priusik robił ???




Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
pewnie ciapaty na taxi jezdził

Najprawdopodobniej  :good:
256 km dziennie świątek-piątek i tak przez 3 lata.
Przynajmniej był codziennie używany i bateria HV powinna być w dobrej kondycji (ciągle była ładowana).

Offline MZ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Kupując używany samochód należy zadać sprzedającemu pytanie o/przebyte szkody/ o których zwłaszcza pierwszy właściciel musi wiedzieć,Znaczenie i sens słowa/ bezwypadkowy/ już od lat właściwie nie ma sensownego znaczenia zwłaszcza dla większości handlarzy z branży.Cytuje'-panie jak nikt nie zginął to bezwypadkowy.'Z mojego doświadczenia został mi skasowany Prius 2drzwi z prawej ,słupek środkowy ,tył progu ,belka zgięta i jej zamocowanie  2 kurtyny i poducha pasażera.Status szkody-kolizja nie wypadek.Obcierka zderzaka przy sklepie i malowanie to szkoda i odpowiedż   dlaczego należy pytać o przebyte szkody.

Offline Tecza

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Dzieki wszystkim za odpowiedzi!!! Mial tam ktos racje , auto jezdzilo na taxi ale jest w dobrym stanie ..mam nadzieje :-) . Odezwe sie po pierwszych wrazeniach z jazdy ach no i po tescie systemu hybrydowego w toyota. Pozdrawiam

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Mial tam ktos racje , auto jezdzilo na taxi ale jest w dobrym stanie ..mam nadzieje
Moja też z taxi, jeżdżę 3 lata i zero problemów.

Offline Tecza

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Witam :-) Autko jezdzi ...zonie sie podoba :-) . Teraz jestesmy ekologiczni, nissan leaf i toyota prius :-) . Napewno lozysko kola musze wymienic. Wiecie jakie koszta? Znalazlem na necie 18' felgi ale z et 35 czy ktos wie czy beda dobre? Pozdrawiam

Offline Timestudio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Oby ci dobrze służył. Ja miałem pecha. Kupiłem po włoskiej taksówce 2009r. 228tys.km 2 gen. i mam problem z wyświetlaczem i z pompą ABS do której jest kiepski dostęp. Włosi to flejtuchy. Ale to nie ma reguły. Kolega kupił też po włoskiej taksówce też 2009r. z podobnym przebiegiem tyle że 3 gen. i przejechał już 65tys. bezawaryjnie.


 

Beesafe.pl