Autor Wątek: Klekotanie w silniku podobne do zaworów.Co to może być?  (Przeczytany 53621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gumis24

  • Gość
:x Mam corolle E10 od kilku miesiĂ�ÂŞcy,jest to rewelacyjne auto gdyby nie martwiĂ�Âący mnie drobiazg.Mianowicie przy bardzo delikatnym operowaniu gazem w okolicy gĂ�Âłowicy silnika pojawia siĂ�ÂŞ stukot przypominajĂ�Âący klekot zaworĂ�Âłw.Zanika on od razu po bardziej zdecydowanym "depniĂ�ÂŞciu".Jednak z tego co mi wiadomo to zawory klepiĂ�Âą kiedy silnik jest mocno obciĂ�ÂąĂ�Âżony tj.przy mocnym wciĂ�ÂśniĂ�ÂŞciu gazu.Czy ktokolwiek z was spotkaĂ�Âł siĂ�ÂŞ  z podobnym zjawiskiem lub wie czym jest ono spowodowane? :?:
« Ostatnia zmiana: 09-05-2006, 21:34:02 wysłana przez Pigletto »

TRD

  • Gość
może to sprzęgło u mnie docisk klekocze strasznie  i słychać to tylko na małych obrotach a jak wciśniesz sprzęgło to stukot znika??

krystek

  • Gość
u mnie też to jest
i jest to sprawa docisku tak jak mówi TRD. Wdodatku pojawia sie pocenie oleju na połączeniu skrzynia blok. Jednak jak na razie nie mieć kasy na ta robota (komplet sprzęgła ASIN to 435zł + uszczelniacz 35zł + wyjęcie skrzyni i tu od 200 do 400zł). Jak narazie samo sprzęgło nie wykazuje innych zmian więc postanowiłem poczekać

gumis24

  • Gość
Ale u mnie nie ma różnicy czy sprzęgło jest wciśnięte czy też nie.Ten klekot pojawia sięjedynie przy bardzo delikatnym dodaniu gazu.

DrDredd

  • Gość
ja mam podone stuki.. odkrylem niedawno dosc prozaiczna przyczyne- mianowicie mam peknieta oslone, ktora powinna sie trzymac na trzech chyba srubach a jest na dwoch w tym jeden zaczep jest pekniety.. dokladnie stuka przy ok. 2tysiacach obrotow i zaraz znow znika. po prostu wpada w rezonansik :) watpie zeby to bylo to ale pytanie brzmialo "Czy ktokolwiek z was spotkał sięz podobnym zjawiskiem".  pozdrawiam.

krystek

  • Gość
Cytat: DrDredd
ja mam podone stuki.. odkrylem niedawno dosc prozaiczna przyczyne- mianowicie mam peknieta oslone, ktora powinna sie trzymac na trzech chyba srubach a jest na dwoch w tym jeden zaczep jest pekniety.. dokladnie stuka przy ok. 2tysiacach obrotow i zaraz znow znika. po prostu wpada w rezonansik  watpie zeby to bylo to ale pytanie brzmialo "Czy ktokolwiek z was spotkał sięz podobnym zjawiskiem". pozdrawiam.

Jaką osłonęi czego osłonęmasz pękniętą?????????????????

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
A czy nie jest to czasem spalanie stukowe, lub jak kto woli detonacyjne ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

JJasiek

  • Gość
Proponuje zalać  pełny bak dobrego paliwa 98 i sprawdzić ponownie.

krystek

  • Gość
Lub tez naciągnąć pasek
tu link

DrDredd

  • Gość
oslona nie wiem czego.z przodu jest taka metalowa srebrna oslona z narysowanym znaczkiem "nie dotykac bo zajestrasznie gorące" pod tym jst chyba filt oleju ale nie dalbym nic sobie uciac za to.. i peknieta jest na dwoch z trzech mocowan. uderza o cos tam tylko przy 2tysiacach obrotow. sprawdzilem dokladnie- taki rezonans łapie w tym momencie i slychac takie klekotanie wlasnie.

krystek

  • Gość
Cytat: DrDredd
oslona nie wiem czego.z przodu jest taka metalowa srebrna oslona z narysowanym znaczkiem "nie dotykac bo zajestrasznie gorące" pod tym jst chyba filt oleju ale nie dalbym nic sobie uciac za to.. i peknieta jest na dwoch z trzech mocowan. uderza o cos tam tylko przy 2tysiacach obrotow. sprawdzilem dokladnie- taki rezonans łapie w tym momencie i slychac takie klekotanie wlasnie.

podejżewam że biega Ci o osłonękolektora, ale nie jestem o tym przekonany ze o to akurat Ci chodzi. Jeżeli jednak sie nie mylęto myslęże nie jest to akurat przyczyną klekotania - może w Twoim konkretnym przypadku tak być, ale czy u wszystkich - myślęże niestety nie

zyzolek

  • Gość
klekocze caly czas???
Czy tylko jak dodajesz gazu???
Moze stuka wolno i w miare dodawania gazu do 2000 obr coraz szybciej??? bo potem to juz silnik ryczy i nic sie nie uslyszy. Opisz dokladnie jakiego typu stuki to sa???

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
a na jakim paliwie jezdzisz ?
LPG, PB95, 98...?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Pigletto

  • Gość
Pozostała część dyskusji dotycząca sprzęgieł została wydzielona do wątku:
Jakie sprzęgło
Pigletto

sebal7

  • Gość
Ja tez to mam ale wiem miej wiecej z kad dochodzi .Przy kolektorze ssacym jest po lewej strone taki czujnik lecz jescze nie przeczytalem do czego jest i on tak brzeczy .Szczegolnie przy zimnym silniku na wolnych obrotach .


 

Beesafe.pl