Autor Wątek: Wymiana płynu (oleju) w przekładni  (Przeczytany 120613 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline prius2006

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #15 dnia: 19-10-2015, 20:52:28 »
dzięki za podpowiedź co do oleju ATF WS,muszę wymienić uszczelniacz przy półośce bo coś cieknie dlatego też postanowiłem wymienić olej w przekładni,jężeli chodzi o wymianę co 90tk to gdzieś o tym wyczytałem a później dopytałem się w aso toyota lublin i potwierdzili że taka wymiana powinna być przeprowadzona.

Offline jacek111

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #16 dnia: 28-10-2015, 20:52:41 »

thelechu

  • Gość
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #17 dnia: 01-09-2016, 19:09:16 »
Odkopie trochę temat. Mój Prius 2007r. ma 183 tys. km. Wymiana oleju była na 70tys. km. Należałoby wymienić olej w przekładni.
Pytanie nr.1 Ile wchodzi oleju do skrzyni CVT w Prius 2 .
Pytanie numer 2. W ASO pytałem o wymianę i powiedzieli że 300zł za wszystko.
Co o tym sądzicie?

Offline maro429

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #18 dnia: 01-09-2016, 21:34:40 »
Do skrzyni wchodzi niecałe 4 litry,po 50 za litr+100 za wymianę,moim zdaniem do przyjęcia.
Olej wymienia się co 90 kkm.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #19 dnia: 01-09-2016, 22:02:33 »
powiedzieli że 300zł za wszystko.
Co o tym sądzicie?

W/g mnie też ok...  czyste rączki i kawa gratis  :grin:
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Timestudio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: wymiana p�ynu w przek�adni
« Odpowiedź #20 dnia: 02-09-2016, 09:21:48 »
Olej wymienia si� co 90 kkm.    ? 
Olej wymienia si� co 90 kkm

a gdzie jest to napisane. Ja wprawdzie wymieni�em dla �wi�tego spokoju po zakupie ale w ASO powiedzieli, �e wymiana nie jest przewidywana w grafikach.

Offline MZ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #21 dnia: 02-09-2016, 19:32:30 »
Faktycznie w instrukcji brak wpisu o wymianie ATF WS ,jednak na przeglądzie w ASO  Lublin wymieniają po 90 tys przynajmniej tak było w moim przypadku

Offline Timestudio

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #22 dnia: 03-09-2016, 11:19:51 »
To ciekawe, bo właśnie facet w Carterze w Gdańsku tam gdzie przyjmują do serwisu udowadniał - pokazywał w kompie, że nie ma nic tam na temat wymiany i zniechęcał do kupowania oleju. Mimo wszystko kupiłem, wymieniłem (bo uznałem, że mógł być nie wymieniany od nowości czyli 225tys.km) ale już więcej nie mam zamiaru tego robić.

Offline woodpecker

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #23 dnia: 03-09-2016, 13:17:03 »
W serwisie w Bielsku-Białej robiłem duży przegląd w swoim Priusie po 150 tys. km. Mechanik sam zaproponował wymianę oleju w przekładni. Nawet nie zdążyłem zapytać :) Koszt tej operacji to 300 zł. Standardowo co 15 tysięcy km sprawdzają poziom oleju w przekładni CVT i ewentualnie jego kolor. Zużyty/przegrzany ma brązowy kolor. Nowy jest czerwony. Tu akurat gość stwierdził, że zaleca swoim klientom wymianę oleju co 30-45 tys. km, niezależnie od jego stanu.

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #24 dnia: 04-09-2016, 10:58:30 »
To ze nalzey wymieniac plyn w przekladni to kazdy wiedzial z nas od zawsze . Pytanie tylko dlaczego dopiero od ponad roku we wszystkich ASO zgodnie to potwierdzaja a nawet sami proponuja ? Jezdze Priusami od 2007 roku i dopiero od roku w ASO UK pojawila sie opcja wymiany plynu . Wczesniej wszyscy zgodnie twierdzili ze plynu sie nie wymienia , ksiazka serwisowa tez nic o tym nie wspomina . To ze mowia ze przy kazdym serwisie sprawdzaja poziom plynu i jego kolor to juz jest zart , chyba nikt w to nie wierzy . Nie wiem jak oni niby sprawdzaja ten poziom jak w przekladni sa dwa otwory ,spustowy i wlewowy . I jeszcze jedno , na podstawie czego mechanik zaleca wymiane plynu co 45k km ? Ksiazki serwisowej ? Swojego widzi mi sie ? Nakazu szefa ? Pare lat temu Toyota UK i USA kazala serwisowac Priusy co 5k mil.( ok 10km ) teraz co 10k mil ( ok 16k km ) . Dziwne to wszystko
« Ostatnia zmiana: 04-09-2016, 11:02:21 wysłana przez Pawadam »

Offline woodpecker

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #25 dnia: 04-09-2016, 14:36:21 »
Gość niemłody,tłumaczył to doświadczeniem. Żeby było ciekawiej to w innych ASO o wymianie oleju w CVT nie było mowy, bo nie ma procedury producenta. W książce serwisowej mam zapis że olej w przekładni należy sprawdzać co 60 tys. km. Pewnie jakiś sposób mają. W poprzednim samochodzie miałem skrzynię automatyczną, w której według ASO Renault oleju się nie wymienia i nie potrafili, a nawet nie chcieli tego robić - bo się zepsuje(!). Producent skrzyni zaleca jednak wymiany oleju co 60 tys. km. Ja wymieniałem co 20. Auto poszło do klienta, a ten zdziwiony że skrzynia tak płynnie chodzi, bo w poprzednim miał muła. Pytam co ile wymieniał olej,a ten na mnie oczy wielkie jak spodki i pyta o co chodzi? Nieraz widziałem jak na światłach staje samochód i na ułamek sekundy błyskają światła od wstecznego. Ludki nie mają pojęcia jak eksploatować automat i nawet na króciutkie postoje wrzucają P albo N. A potem płacz, że automat to zło wcielone, bo się ciągle psuje i nie warto takich samochodów kupować. Serwisy nie wiedzą jak obsługiwać ASB, a co dopiero użytkownicy.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2016, 14:47:52 wysłana przez woodpecker »

Offline yomaan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #26 dnia: 09-09-2016, 00:52:37 »
Cześć. Jestem świeżo po wymianie oleju. Przebieg 130kkm. Koszt w ASO u mnie wyniósł 400zł. Zachęcam do zabiegu (niekoniecznie w ASO o ile ktoś się zna)

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #27 dnia: 09-09-2016, 01:44:53 »
A dlaczego zachecasz ? Odczules jakas roznice po wymianie ?

Offline yomaan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #28 dnia: 09-09-2016, 01:57:30 »
Nie odczułem, ale jak każdy mechanizm wykorzystujący olej świadczy o tym, że wykonuje się jakaś praca wymagająca smarowania. Olej z czasem traci swoje właściwości, to chyba nie podlega wątpliwości :) ..także czy to po 200, 300 czy 400 kkm przebiegu nasuwa mi się wniosek logiczny, że świeższy olej może się przyczynić do dłuższej żywotności. Zresztą nie tylko moje, także ludzi z branży. Reasumując na pewno nie zaszkodzi, ale czy coś wniesie na przyszłość? Chyba nie było takich testów.. Jestem na Tak, polecam i zachęcam 200-250 zł poza aso jeszcze nie tak dużo. Osobiście wolałem zrobić u Toyociarzy. BTW trochę musi im się nudzić cały czas robić te same fury ;]

Offline arti-s72

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #29 dnia: 29-09-2016, 20:28:34 »
Byłem na kampanii wymiany pochłaniacza oparów paliwa i przy okazji zapytałem o wymianę oleju w skrzyni cvt. Pan w serwisie potwierdził, że faktycznie w pierwszych latach produkcji priusa producent nie przewidywał wymiany oleju, ale od jakiegoś czasu toyota zaleca wymianę co 90 tys. km lub co sześć lat. Umówiłem się na wymianę w serwisie i cały koszt operacji w Toyota Centrum Wrocław wyniósł mnie 265 zł z groszami... Wg mnie koszt niewielki, a przy okazji umyte auto :-)


 

Beesafe.pl