Autor Wątek: Wymiana płynu (oleju) w przekładni  (Przeczytany 120664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: wymiana płynu w przekładni
« Odpowiedź #60 dnia: 09-09-2018, 19:11:21 »
Podobno przy wymianie część starego oleju w przekładni pozostaje.

Offline iglaROW

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #61 dnia: 20-09-2018, 00:00:05 »
ASO Toyota Konsek w Rybniku, pytałem dziś o wymianę oleju. Mówią, że oleju książkowo się nie wymienia, jednak na życzenie klienta to żaden problem i nie raz już to robili. Cena około 300 złotych. Pewnie w najbliższym czasie się umówię to podam dokładną cenę

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #62 dnia: 24-09-2018, 18:26:13 »
Konsek Sosnowiec - zdziwieni ale wymiana koszt 300 zł
Natomiast płyny chłodnicze wg manuala wymienia się I raz po 150 tyś, potem co 90 tyś
Jak mi ktoś napisze jak wrzucić obrazki to mogę dodać screeny z pdf serwisowych na dowód :)
a pro po oleju przekładniowego - dla pojazdu użytkowanego normalnie kontrola co 3 lata która de facto polega na sprawdzeniu poziomu .....palcem (tak, tak jest wg instrukcji serwisowej! )
Wymianę zaś zalecają dla pojazdów użytkowanych "severe" co 72 miesiące
Płyn to Toyota ATF WS 3,4 litra

Offline Julian

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #63 dnia: 31-10-2018, 09:27:12 »
Właśnie wczoraj wymieniłem olej w przekładni. Pacjent to Prius III 2010 175 tys. przebiegu. Od nowości serwisowany w ASO. Olej nie był wymieniany od nowości.

Tak wygląda różnica pomiędzy zużytym, a nowym. Nie myślałem, że aż taki syf wyleci z przekładni.
Dzwoniłem wcześniej do ASO w Lesznie odnośnie kosztów wymiany i nie umieli mi podać kosztu. Dopiero następnego dnia zadzwonił Pan i poinformował mnie że koszt oleju to ok. 200 zł i koszt robocizny też 200 zł. Wczesniej tego nie robili. Zdecydowałem, że sam zrobię wymianę bo jest to bardzo proste i mam garaż z kanałem. Chciałem też zobaczyć w jakim stanie jest zużyty olej. Po spuszczeniu weszło ok. 3,5l. Myślę, że ponowną wymianę zrobię po ok. 40tys. Bo na pewno została jeszcze spora część tego zużytego oleju w przekładni - teraz jest już mocno rozcienczona nowym olejem. Dla tych, którzy chcą sami wymienić olej załączam link z filmikiem jak to zrobić. Warto zaopatrzyć się w pompę do płynów bo od góry nie da się wlać. https://youtu.be/6Zt9foOrbks

Offline mbauris

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 452
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #64 dnia: 31-10-2018, 21:11:16 »
Nie znalazłem tematu płynu chłodniczego do P3 więc pisze w tym wątku. W moim P3 płyn chłodniczy jest 1cm poniżej minimum. Czy należy dolać, jak tak to jaki to jest płyn (nazwa)? Jest czerwony jak w każdym Prusaku, chyba nie dolewać płynu uniwersalnego?

Offline maro429

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #66 dnia: 31-10-2018, 22:19:48 »
mbauris zobacz przede wszystkim czy nie ubywa, bo możliwe że jak dolejesz to i tak znów wycieknie do tego samego poziomu. Poza tym (z tego co wiem masz LPG) przejrzyj sobie profilaktycznie wszystkie połączenia wodne (trójniki czy co tam masz) czy nie ma tam czerwonego nalotu. Jeżeli jest i instalacja na gwarancji to instalator niech poprawia i się gimnastykuje chyba, że sam to zrobisz szybciej i lepiej.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline sowapl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #67 dnia: 01-11-2018, 08:50:11 »
mbauris zobacz przede wszystkim czy nie ubywa, bo możliwe że jak dolejesz to i tak znów wycieknie do tego samego poziomu. Poza tym (z tego co wiem masz LPG) przejrzyj sobie profilaktycznie wszystkie połączenia wodne (trójniki czy co tam masz) czy nie ma tam czerwonego nalotu. Jeżeli jest i instalacja na gwarancji to instalator niech poprawia i się gimnastykuje chyba, że sam to zrobisz szybciej i lepiej.
Potwierdzam - jak Ci przy LPG ucieka płyn chłodniczy to jak wyżej + sprawdzenie reduktora. No i czasem pompa wody ale to rzadziej. A dolać musisz. Czerwony to longlife. Fajnie cenowo wychodzą dolewki z Shella

Offline mbauris

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 452
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #68 dnia: 02-11-2018, 10:43:14 »
Dziękuję Wam za porady. Na razie nic nie zauważyłem niepokojącego. Na lpg przejechałem 1000km, więc idę na taki przegląd po 1000km (tak jak wcześniej ustaliłem z gościem z Malmy). Napiszę co z tego wyniknie.

Offline jaronx

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #69 dnia: 04-11-2018, 10:53:27 »
Czytając cały temat rozumiem że zalewamy skrzynie biegów olejem o Numerze katalogowy: A08886-81210

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Offline Julian

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #70 dnia: 04-11-2018, 20:39:31 »
Jaronx tak to właśnie ten płyn. Do Priusa III wchodzi po spuszczeniu ok. 3,5l

Offline tolo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #71 dnia: 08-01-2019, 21:22:19 »
olej przekładniowy ATF  WS dostawca Toyota 4 litry 202 zł Serwis Toyota Elbląg

Offline internista

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #72 dnia: 15-01-2019, 08:59:25 »
Czołem,

Rozważam wymianę oleju w skrzynie, ale wobec informacji z ASO chciałbym poradzić się fachowców.
Mój P3 ma już około 300 tysięcy nalatane. Nie znam przeszłości auta pod kątem wymiany oleju w skrzyni. Jak auto było na wymianie uszczelki pod głowicą w ASO prosiłem aby też zmienili ten olej, ale przedstawili stanowisko, że jeszcze nie wygląda najgorzej (cokolwiek to znaczy), a jak nie wiedzą czy był zmieniany wcześniej, to lepiej nie robić tego, bo może skrzynia po takiej zmianie zacząć hałasować.

Co Szanowni Koledzy myślą o tej wymianie? Ryzykowna? Zmieniać? Zostawić jak jest ?

Pozdrawiam
Andrzej

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #73 dnia: 15-01-2019, 11:20:45 »
Zmieniać. Napisz tylko ktore to ASO żebym przypadkiem tam nie trafił :cool:
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline joy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Wymiana płynu (oleju) w przekładni
« Odpowiedź #74 dnia: 15-01-2019, 12:00:28 »
Oczywiście, że zmieniać!


 

Beesafe.pl