Autor Wątek: Instrukcja Prius Plus  (Przeczytany 8037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blask123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Instrukcja Prius Plus
« dnia: 08-10-2015, 14:55:35 »
Witam serdecznie
Jestem nowym użytkownikiem Priusa Plus. Jest w moim posiadaniu od 2 dni. Została sprowadzona z Holandii i niestety nie mam do niej instrukcji. Dzwoniłem do Toyoty, za wersję książkową chcą 500 zł. Zwariowali
Proszę o pomoc, może ktoś ma, może ktoś ma pdf lub inną wersję. Mogę odkupić. Szukałem w necie ale jest tylko po angielsku

Offline bigboykr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #1 dnia: 08-10-2015, 17:01:34 »
https://www.toyota.pl/tme#/my-toyota/eManual
Prościej się już chyba nie da.
Edit. Ok. Dla Plusa chyba nie ma (chyba, że poszukasz na stronach w innych krajach). Jest dla zwykłego Priusa.
Sorry
« Ostatnia zmiana: 08-10-2015, 17:03:16 wysłana przez bigboykr »

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #2 dnia: 08-10-2015, 18:42:33 »
Nie sądzę, aby były znaczące różnice w podstawowych funkcjach samochodu. Dwie najważniejsze kwestie: Priusów nie wolno holować i nie wolno dawać prądu z akumulatora kablami :)

Trix

  • Gość
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #3 dnia: 10-10-2015, 20:42:14 »
I w żadnym wypadku nie wolno blokować Priusem lewego pasa!!

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #4 dnia: 10-10-2015, 21:07:22 »
"dawać prądu z akumulatora kablami " ? co masz na myśli? przecież jest specjalne złącze pod maską... Czy tam można wpinać się tylko prostownikiem?

"I w żadnym wypadku nie wolno blokować Priusem lewego pasa!!" nie kumam... To yarisem można? Czy jak? że co niby kolejny z teoria że prius jest powolny czy jak? Na trasie/mieście rzadko spotykam auto, które wyprzedza mojego prusaka.

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #5 dnia: 11-10-2015, 10:45:36 »
Prądu nie wolno dawać, a złącze jest po to, aby ewentualnie pobrać. Co do lewego pasa... nie domyśliłeś się, że Kolega sobie jaja robi ? ;)
« Ostatnia zmiana: 11-10-2015, 10:49:52 wysłana przez Priusman »

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #6 dnia: 11-10-2015, 13:46:10 »
na tego Prius+ była/jest  ostatnio jakaś akcja serwisowa:
https://uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=11777

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #7 dnia: 11-10-2015, 18:40:54 »
"Prądu nie wolno dawać, a złącze jest po to, aby ewentualnie pobrać" hmmm powiem Ci, że chyba jednak nie, bo zarówno serwis ładuje LV aku tym złączem jak i ja, zresztą z tego co pamiętam to w instrukcji nawet o tym piszą

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #8 dnia: 11-10-2015, 23:15:47 »
"wtyku" - chyba drobne nieporozumienie. NIE WOLNO PRIUSOWI UŻYCZAĆ KABLAMI PRĄDU DO ROZRUCHU INNEGO POJAZDU!! Wolno natomiast zasilić zewnętrznym źródłem 12DC naszego Priusa w celu rozruchu w przypadku padnięcia aku 12V.

Offline wtyku

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #9 dnia: 11-10-2015, 23:26:09 »
a no tak, właśnie o tym mówię...Myślałem, że mówisz o baterii LV (12V) tej malutkiej co tylko wzbudza przełączniki)

hmm podanie napięcia na HV, to chyba nawet "szwagry" tyle nie wypiją aby takie głupoty robić ;-)
Widziałem, na strona amerykańskich ze jakoś zasilacze ATX przerabiają do ładowania HV, tylko trzeba najpierw rozebrać obudowę HV aby zrobić przyłącze.

Co do instrukcji to niestety toyota posiada część w pdf a część w formacie analogowym. Do Prusaka po FL też nie ma :(

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #10 dnia: 12-10-2015, 11:03:10 »
Myślałem, że mówisz o baterii LV (12V)
Oczywiście, że o tej !

Offline Krisstof

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 100
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #11 dnia: 22-10-2015, 18:46:55 »
Witam kolegów!
Jestem świeżakiem-Prusakiem i mam pytania odnośnie tego tematu. Z tego co zrozumiałem, nie wolno być dawcą 12V, natomiast można być biorcą poprzez specjalne złącze w skrzynce bezpieczników w komorze silnika. Nie rozumiem, dlaczego nie wolno holować Priusów
 
Cytuj (zaznaczone)
Priusów nie wolno holować i nie wolno dawać prądu z akumulatora kablami :)

skoro w komplecie jest hak holowniczy i otwory w przednim zderzaku na wkręcenie tego haka i to nawet dwa otwory (zaślepione) natomiast nie ma otworów z tyłu auta, czyżby nie można było też kogoś Priusem holować? Proszę o odpowiedź, z uwzględnieniem, że jestem świeżak.. zielony  :-)
Pozdrawiam.   

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #12 dnia: 22-10-2015, 19:30:38 »
Nie rozumiem, dlaczego nie wolno holować Priusów
bo holowanie auta z automatyczną skrzynią biegów grozi jej zniszczeniem (nie pracuje silnik, pompa oleju w skrzyni nie ma napędu i zacierają sie bebechy). Tylko laweta.
skoro w komplecie jest hak holowniczy i otwory w przednim zderzaku na wkręcenie tego haka
to jest tylko do chwilowej pomocy np. do wciagniecia na lawete , czy wytargania z zaspy
« Ostatnia zmiana: 22-10-2015, 19:32:13 wysłana przez bazi »

Offline Krisstof

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 100
Odp: Instrukcja Prius Plus
« Odpowiedź #13 dnia: 23-10-2015, 09:42:31 »
..doczytałem teraz w instrukcji, którą posiadam, która ma 600 stron i nie zdążyłem jeszcze całej ogarnąć, że:
 
"W sytuacji awaryjnej, gdy nie jest osiągalna specjalistyczna pomoc drogowa, samochód ten może być holowany przy użyciu linki lub łańcucha zamocowanego do przewidzianych do tego celu zaczepów holowniczych. Ten sposób holowania  może być wykorzystywany jedynie na drogach o utwardzonej nawierzchni na krótkim odcinku i z prędkością nieprzekraczającą 30 km/h."


 

Beesafe.pl