Autor Wątek: Hamulec automatyczny  (Przeczytany 2750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mario2013

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Hamulec automatyczny
« dnia: 19-10-2015, 20:52:17 »
Mam pytanie czy ktos wie jak zwolnic hamulec automatyczny przy wyłaczonym aucie aby wymienic klocki  bardzo mnie to interesuje  i szukałem po sieci i nic nie znalazlem  .

Offline Priusman

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 574
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hamulec automatyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 19-10-2015, 22:30:59 »
Yy.. To nie jest hamulec automatyczny. To blokada układu napędowego, przy wyłączonym samochodzie nie da się. Do wymiany klocków po co? Koła chyba nie muszą się wówczas obracać.

Offline maro429

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Hamulec automatyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 19-10-2015, 22:44:30 »
Odkręcasz zacisk,wyjmujesz stare klocki wciskasz tłoczek,czyścisz i smarujesz prowadnice, kasujesz błędy modułu ABS i jeżdzisz następne 100 tys. km.
Do kasowania błędów używałem tego  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.obd2.elmscantoyota&hl=pl
i takiego modułu http://allegro.pl/obd-scan-bluetooth-vgate-elm-327-elm327-bt-obd2-pl-i4867798532.html
« Ostatnia zmiana: 19-10-2015, 22:51:38 wysłana przez maro429 »

Offline mario2013

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Hamulec automatyczny
« Odpowiedź #3 dnia: 20-10-2015, 08:45:09 »
Dzięki wielkie bo myślałem ze jest to hamulec wiec w sobote wymiana  :-)

Offline MZ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Hamulec automatyczny
« Odpowiedź #4 dnia: 20-10-2015, 21:32:54 »
Aby nie narobić sobie kłopotów z wypchnieciem tłoczka z zacisku  najlepiej odłączyć akumulator 12v i poprzez kilkukrotne naciśniecie hamulca rozładowac ciśnienie w ciśnieniowym zasobniku abs.Mam nadzieję ,że wie Pan o tym to taka niewielka różnica w porównaniu do klasycznego układu hamulca a samodzielne odpowietrzenie układu podobno w zasadzie niemożliwe    W serwisie drogo.Powodzenia.

Offline LukaszS

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hamulec automatyczny
« Odpowiedź #5 dnia: 21-10-2015, 06:14:41 »
Aby nie narobić sobie kłopotów z wypchnieciem tłoczka z zacisku  najlepiej odłączyć akumulator 12v i poprzez kilkukrotne naciśniecie hamulca rozładowac ciśnienie w ciśnieniowym zasobniku abs.Mam nadzieję ,że wie Pan o tym to taka niewielka różnica w porównaniu do klasycznego układu hamulca a samodzielne odpowietrzenie układu podobno w zasadzie niemożliwe    W serwisie drogo.Powodzenia.

Przyznam, że o tym nie wiedziałem. To tyczy się tylko układów hamulcowych hybryd?

Offline MZ

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Hamulec automatyczny
« Odpowiedź #6 dnia: 21-10-2015, 16:12:59 »
Nie wiem,czy tak jest we wszystkich obecnie hybrydach.W Priusie  2 a pewnie i 3  jest zasobnik ciśnieniowy hamulca .Te informację o wypchnięciu tłoczka wyczytałem na forum USA jest naprawdę olbrzymia liczba zapytań i odpowiedzi,niektóre to bzdety ale są także wiarygodne wypowiedzi i był opis wymiany klocków zaraz po wyłączeniu i po zdjęciu klocka tłoczek został wypchnięty a układ zapowietrzony.Dlatego zaleca się aby to zrobić tak jak napisałem w poście powyżej.Po wymianie pozostanie tylko ustawić nastawy radia,zegar i stracimy śr zużycie paliwa i  2 przebiegi dzienne.


 

Beesafe.pl