Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: dziwna praca silnika od biegu jałowego po 2tyś na benzynie  (Przeczytany 3095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline imt579

• Toyot Pełzający
  • **
Moja celica 1,8 1996 dziwnie pracuje na benzynie. Mianowicie gdy gwałtownie dodam gazu silnik dziwnie wkręca się na obroty w zakresie od 650 po 2 tyś obr.
Przestawiłem kont wyprzedzenia zapłonu był ustawiony na 25 stopni przestawiłem na 10.
Zmieniłem kopułkę, palec, świece od innego silnika nie było zmian ani na plus ani na minus.
Przeczyściłem przepustnicę bo auto długo jeździło na LPG a nikt tam chyba jeszcze nigdy nie zaglądał.
Komputer wyświetla mi błąd 52 (czujnik spalania stykowego).
Gdy dodaje gazu powoli silnik pracuje bez zakłóceń, problem o którym wspomniałem wyżej nie występuje także na LPG. :o
Kable spryskałem wodą w nocy i nigdzie nie było przebicia ani praca silnika nie została zmieniona.
Brakuje mi już pomysłów na przyczynę uszkodzenia.
Kolega ma ten sam silnik i planuje przy okazji przełożyć czujnik.
Jeśli ktoś będzie w stanie coś podpowiedzieć bd bardzo wdzięczny.

Offline imt579

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: dziwna praca silnika od biegu jałowego po 2tyś na benzynie
« Odpowiedź #1 dnia: 07-11-2015, 19:54:10 »
Stukowca zmieniłem od mojego 3SFE i check przestał sie zapalac podczas jazdy lecz telepotanie silnikiem na benzynie zostało.

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #2 dnia: 10-11-2015, 23:39:15 »
Sprawdzałeś szczelność wszystkich podciśnień i miejsca podłączeń?

Offline imt579

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 11-11-2015, 21:38:57 »
Nie było widać nic gołym okiem ale sprawdzę czy wszystko szczelne. Co do miejsc podpięcia nie mam jak sprawdzić czy wszystko jest ok.
Jedyne co mnie zastanowiło to wolna kostka (zapomniałem o tym napisać) mianowicie koło czujnika położenia przepustnicy jest wolna kostka, porównałem to z celicą kolegi (ten sam motor) i ma on w tym miejscu podpięty jakiś zaworek podciśnieniowy zamontowany na grodzi silnika. Jeden z węzy idzie do kolektora ssącego drugi zaś do stalowej rurki przymocowanej do bloku pod kolektorem. U mnie miejsce gdzie powinien być ten czujnik na grodzi jest jakby fabrycznie zaślepione to samo na kolektorze i wspomnianym wyżej metalowym przewodzie wiec raczej tak wyszła z fabryki (moja nie ma klimy ani ABS może to ma z tym coś wspólnego).

Toyota Klub

« Odpowiedź #3 dnia: 11-11-2015, 21:38:57 »